Hem Türkçe, Hem Ücretsiz, Harika Bir Stranger Things Oyunu

ucretsiz stranger things oyunu - Hem Türkçe, Hem Ücretsiz, Harika Bir Stranger Things Oyunu

İşte yine bir oyun yazısı! Bu sefer ki oyunu çooook geç fark etmiş olsam da, benim gibi henüz keşfetmemiş olanlar vardır diyerek paylaşmak istedim. Halbuki Stranger Things serisi en sevdiğim diziler arasında ilk sırada gelir!? Fakat nasıl olduysa bu oyun gözümden kaçmış! Oyun hem Türkçe, hem ücretsiz, hem de reklamsız!

Ayrıca rpg tarzını pek sevmeyen birisi olarak bu oyunu aşırı sevdim.

Yepyeni 2 Stranger Things Oyunu! 

2019 senesinde tanıttığım Stranger Things oyununun ardından yepyeni iki farklı Stranger Things oyunu daha yayınlandı ve bu oyunlar hem Google Play, hem de Apple Store’dan indirilerek oynanabiliyorlar. Her ne kadar eski oyun daha iyi olsa da, bu oyunlarında Stranger Things fanlarının hoşuna gideceğini düşünerek indirme bağlantılarını sizlerle paylaşıyorum. İyi eğlenceler!

>> Google Play’de ST: Puzzle Tales
>> Apple Store’da ST: Puzzle Tales

>> Google Play’de Stranger Things: 1984
>> Apple Store’da Stranger Things: 1984

Stranger Things The Game Nasıl Bir Oyun? 

Oyunumuzun tarzı role play. Dizideki karakterler aynen oyuna aktarılmış, onları yöneterek hikayeyi izliyoruz. İlk başta şerif Hopper ile başlıyoruz. Lucas’ı bulmak için araştırma binasına gidiyoruz. Lucas’ı bulduğumuzda artık onu da kontrol edebiliyoruz ve en önemli yeteneği sapan ile taş atabilmesi. Bu yetenek oyunun gidişatına çok etki ediyor.

Ardından Nancy ormanda kaybolmuş, Lucas ile Nancy’yi arayıp karanlık dünyadan kurtarıyoruz.

Oyunda henüz 3. bölüme yeni geçtiğim için şimdilik bu kadarını biliyorum..

Bu arada oyunda dikkat etmeniz gereken bazı oynanış detayları var, bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Yoksa oyun size sıkıcı gelebilir.

Mesela; 

  • Çöp kutuları, posta kutuları, çalı yığınlarını vurmanız (dövmeniz) gerekiyor. Bazılarından sapan için taş, bazılarından para veya can çıkıyor.
  • Sağda solda bazı karakterler size saldırıyor. Baykuşlar aynı şekilde saldırıyorlar.. Hem de çok dengesizler. Bunları onlar size saldırmadan halledeceksiniz.
  • Ayrıca güçlü boss’lar var. Bunlara anlık saldırmayın, planlı ve sakin sakin saldırın. Ayrıca karakterlerinizin güçlerini iyi öğrenin.
  • Haritada bazı noktalardan paranız ile can yada yeni bir silah alabiliyorsunuz. Fakat canınız tam ise yeni canları boşa almış oluyorsunuz. Envanterinizi takip edin. Geldiğiniz noktada hiç canınız yada sapanlık taşınız yoksa, oyunda biraz geriye gidin yeniden beliren çalılar yada çöp kutularına saldırın.
  • Nancy’de bir beyzbol sopası var. Ağaçları parçalamak için çok kullanışlı. Fakat Nancy’i kurtarana kadar ayıdan yardım almanız gerekiyor. Bunun içinde Lucas’ın sapanını kullanıyorsunuz. Taşları idareli kullanın!

Daha fazlası için artık sizi oyunun indirme bağlantılarına havale ediyorum. Rpg sevmeseniz de bu oyuna bir şans verin. Çünkü bende rpg fazla seven biri değildim. İyi eğlenceler!

>> Google Play’de ST: The Game
>> Apple Store’da ST: The Game

>> Stranger Things Yeni Sezon Ne Zaman Geliyor?
>> Dead by Daylight ile Stranger Things Dünyasına Yolculuk!

– Reklamlar –

adbanner