LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

İller ve İlçeler Arası Mesafe Sorgulama (Kaç Km?) - internet-siteleri

Bazen bir yerden bir yere gitmek bazende sırf merak ettiğimiz için iller, ilçeler arası mesafeyi, bu iki mesafe arasının kaç km olduğunu ve km üzerinden kaç saatte gidileceğini vs hesaplamak isteriz. Tabi tahminlerin doğru olması yada planların yolunda gitmesi için doğru sorgulamalar yapmamız, doğru hesaplar yapmamız gerekir. Örneğin karayolu ile 200 km olan bir mesafeyi farklı veya hatalı bir yöntemle 100 km bulur, planlarınızı da ona göre yaparsanız sonuçlar üzücü ve masraflı olabilir. 

Bu sebeple sorgulama ve hesaplarımızı doğru yerlerden doğru şekilde yapmalıyız.

Karayolu ile bir yerden bir yere mesafeyi ölçmek istiyorsanız, Karayolları Genel Müdürlüğünün ücretsiz ve resmi mesafe sorgulama aracını kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki e-devlet sayfasına gitmeli yada KGM’nün resmi mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz.

>> E-Devlet Sitesi Üzerinden Mesafe Sorgula
>> KGM Android Uygulaması ile Sorgula
>> KGM Apple Uygulaması ile Sorgula

Not: E-devlet üzerinde ilçeler listesi yüklenmez ise sayfayı yenileyip tekrar deneyin. Sorgulama sonuçlarında ise virgülden sonra sol taraftaki rakam sizi ilgilendirir. Sağ kısma aldırmayın.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Ocak 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019