İngilizce Dersleri Konuşarak Öğren

ingilizce zps4xlywznr - İngilizce Dersleri Konuşarak Öğren

Hayatın her anında karşımıza çıkan İngilizce kelimeler, bize bu dilin ne kadar önemli ve evrensel olduğunu gösteriyor. Pratik yapma imkânlarının her geçen gün arttığı gelişen teknolojiler sayesinde de İngilizce öğrenmek kolaylaşıyor. Konusarakogren.com ile İngilizce öğrenmek ve bu süreçte ana dili İngilizce olan eğitmenlerle çalışmak ise adaya büyük artılar kazandırıyor.

Ülkemizde yaşanan sıkıntıların çözümüne yönelik yeniliklerle öğrencilerin karşısına çıkan Konuşarak Öğren eğitim sistemi de, kısa zaman içerisinde 20 binin üzerinde kişiye İngilizceyi konuşturmuş. Bu büyük bir başarı.

Okullarda verilen yabancı dil dersleri ile özel kurslarda verilen programın içeriği hemen hemen aynı olsa da sistemsel açıdan farklılıkları bulunuyor. Yaş gruplarına göre ayrılan sınıflarda, farklı seviyelerdeki öğrenciler İngilizce dersleri birlikte işliyor. Bir yerden sonra konulardan kopan öğrencinin tekrar beklenen seviyeye gelmesi ise zorlaşıyor. İmkânsız değil ancak okul ortamında biraz zor oluyor.

Özel ders almaya başlayan çocuklar ise, kendi seviyesine uygun olarak belirlenen eğitim programı sayesinde daha hızlı yol alabiliyor. Fakat kalabalık içerisinde ders almaktan sıkılan veya herhangi bir merkeze gitmeye vakit ayıramayan öğrencilerde, istedikleri ortamlarda ve istedikleri zamanda online eğitimlerle dil öğrenme sürecine devam edebiliyorlar.

Pratik Çok Önemli

Pratik yapılmadığı sürece istenen seviyeye gelemeyen yabancı dil eğitimi zorlu bir süreç. Sabırla, bıkmadan çalışmak ve her bilgiyi tekrar etmek belli bir seviyeye gelebilmenin en önemli aşamaları arasında yer alır.

Ayrıca yabancı dili akıcı bir şekilde konuşmak, ülkenin kültürünü anlamak içinde yeterli değil. Bazı durumlar bir ülke insanına göre son derece ters karşılanırken, farklı bir ülkenin insanına gayet normal gelebiliyor. Öğrenilen her yabancı dil, farklı kültürlerle tanışmak ve o kültürleri anlamaya çalışmak oluyor.

Bu süreçte yabancı dil çevirileri de önemli konulardan bir diğeri. Bazı durumlarda cümleleri kelime kelime çevirmek, kişinin söylediği şeyin anlaşılmamasına ya da yanlış anlaşılmasına neden oluyor. Çeviri yapan kişinin kültürler hakkında da fikir ve bilgi sahibi olması zorunlu oluyor. Sadece dile hâkim olan kişilerin yaptıkları çeviriler sırasında talihsiz durumlarda yaşanabiliyor.

Konuşarak öğren online eğitim sitesi blog yazıları içerisinden İngilizce film ve dizilerden beyin yakan ceviri harikaları’nı okuyarak bugüne kadar yapılmış ilginç film çevirileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-film-ve-dizilerden-beyin-yakan-ceviri-harikalari/

Hem eğitici hem de eğlenceli olan bu içerikler çevirinin ne kadar kötü yapıldığının birer örneği.

Bazı kalıp cümleler sadece belli kültürlere aittir. Cümle bazında kalıp olarak çevrildiğinde aslında pek de anlamlı olmayan bu söz grupları, dili ve kültürü bilen kişiler tarafından değerlendirilerek doğru karşılıklarının bulunması gerekiyor. Bu tür yüzeysel çalışmaları yabancı dile hâkim küçük bir çocuk da yapabilir. Oysa çeviri işi son derece ciddiye alınması gereken profesyonel bir iş.

Toparlarsak İngilizce eğitimi, bolca pratik, uzmanından ve doğru şekilde verilmeli, hayata geçirilmeli. Eğer online eğitime olumlu bakıyorsanız, birçok yolu denediğiniz halde sonuçtan memnun değilseniz, konusarak öğren sistemine göz atabilirsiniz. Sisteme özel hazırlanmış tanıtıcı videoyu aşağıda bulabilir ve fiyatlar hakkında bilgi almak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner