İnstagram Hikayelerine Anket Nasıl Eklenir?

instagram - İnstagram Hikayelerine Anket Nasıl Eklenir?

İnstagram, Mark Zuckerberg’in eline geçtikten sonra çok gelişti. Snapchat’in özelliklerini birer birer kopyalayıp Snapchat’in popülerliğini bitirdiler yetmedi, türlü türlü yenilikler eklemeye devam ediyorlar. Birkaç ay öncesinde hikayeler özelliğine kavuşan İnstagram’a şimdide hikayelere anket ekleme özelliği geldi. 

Hikayeye eklenen anketlerde şimdilik evet ve hayır seçeneği mevcut ve beğeni yerine kullanılma ihtimali yüksek. Ancak şirket hesaplarının ticari imkanları için eklenmiş bir özellik olma ihtimali de var. Bizde etinden sütünden yararlanacağız.

Hikayelere Nasıl Anket Ekleniyor? 

İnstagram uygulamasında (Android için anlatıyorum) sol üst köşeden kamera simgesine dokunarak hikaye yüklemenin ilk adımını başlatıyoruz.

Kameranız açıldığında sol aşağıdaki ilk butonla hikayede görünecek resmi seçebilir yada ortadaki buton ile anlık resim çekebilirsiniz. Karar verip resmi ayarladığınızda sağ üstteki ileri butonuna basıyorsunuz.

instagram anket1 - İnstagram Hikayelerine Anket Nasıl Eklenir?

Sonraki ekranda sağ üstteki (sticker, konum, etiket eklememize yarayan) butona basıyoruz.

Anket seçeneğini görüyor olacaksınız. (Tabi uygulamanız güncel sürüm ise..) Anket seçeneğine dokunun.

instagram anket2 - İnstagram Hikayelerine Anket Nasıl Eklenir?

Sadece Evet ve Hayır yazan anket ekranın ortasına gelecek. Sorunuzu yazın yada boş bırakın. (Sorunuza emoji’de ekleyebilirsiniz.)

Anketi istediğiniz yere taşıyın, yan çevirin yada iki parmağınızla sıkıştırarak ufaltın. Anketin yerini de ayarladıysanız sağ alt taraftaki ileri butonuna basın.

instagram anket3 - İnstagram Hikayelerine Anket Nasıl Eklenir?

Sonraki aşamayı zaten biliyor olmalısınız. Anket içeren hikaye içeriğini “Hikayen” seçeneği ile takipçilerinize, yada seçtiğiniz bir arkadaşınıza gönderin.

  • Hikayeler 24 saat görünür, sonrasında otomatik silinir. Yani anketiniz de 24 saat görünecek ve hikaye görüntülemelerine baktığınız yerden kimler hangi seçeneğe dokunmuş (oy kullanmış) görebileceksiniz.

Basit ama ilk başta bulması zor oluyor. İnşallah birilerinin işine yarar.

Güncelleme: Tahmin ettiğim gibi, anket özelliği en çok kurumsal hesapların işine yaradı.

instagram anket4 - İnstagram Hikayelerine Anket Nasıl Eklenir?

– Reklamlar –

adbanner