İnstagram’a İkinci Hesap Nasıl Eklenir? Nasıl Kullanılır?

İnstagram'a İkinci Hesap Nasıl Eklenir? Nasıl Kullanılır?

Uzun zamandır beklediğimiz özellikti ve nihayet geldi. Neden gerekliydi? Çünkü İnstagram üçüncü parti uygulamalara izin vermiyordu ve bu nedenle telefon veya tablet bilgisayarımızda aynı anda sadece bir tane instagram hesabını açık tutabiliyorduk. İkinci hesabımıza bağlanmak gerektiğinde ise birinden çıkış yaparak, diğerine giriş yapıyorduk. Artık böyle bir uğraşa gerek yok. Üstelik tek cihaza 5 taneye kadar hesap eklenebiliyor.

Peki İnstagram’a Birden Fazla Hesabı Nasıl Ekliyoruz?

Kullanım gayet basit olmuş ama yinede bu özellikten henüz haberi olmayanlara ve ilk kez kullanacak olanlara böyle bir yazı yazmak şart. Anlatımımı Android uygulamasından resimlendirerek paylaşıyorum ama inşallah İnstagram’ın Apple versiyonunda da benzer bir yol izlenmiştir.

Android cihazımızda İnstagram uygulamasında bir tane hesabımız ekli iken, ikinci hesabı eklemek için;

Ana ekranın sağ altındaki profil yönlendiricisine dokunup, profilimize gidiyoruz. (Aşağıdaki resimde 1 numara)

 (Yeni gelen güncelleme ile) Sol üste eklenen açılır menüye dokunuyoruz ve.. (Aşağıdaki resimde 2 numara)

Açılan menüde Hesap Ekle yazısına dokunuyoruz. Karşımıza İnstagram oturum açma ekranı geliyor.  Burada ikinci (yada üçüncü, dördüncü, beşinci) hesabımızın giriş bilgileri ile oturum açıyoruz. (Aşağıdaki resimde 3 numara)

Karşımızda herhangi bir instagram ekranı açıkken sağ alttan profil yönlendiriciye parmağımızı basılı tutarak hesaplar arası geçiş seçeneğini aktif ediyor, (Aşağıdaki resimde 4 numara)

Geçiş yapılacak hesabın adına dokunarak hesaplar arasında anlık geçişleri gerçekleştiriyoruz. (Tabi ki 5 numara)

İnstagram'a İkinci Hesap Nasıl Eklenir? Nasıl Kullanılır?

Ayrıca Hesap Ekle seçeneğini Profil ekranı > sağ üst üç yatay çizgi menüsünden ulaşılan Ayarlar sayfasının en altında da bulabilir, hesaplar arası geçiş için resimde işaretlediğim ikinci adımı izleyebilirsiniz.

İlerleyen zamanda gelen uygulama güncellemeleri ile belki yöntemde değişiklikler yada Android sürümünüze bağlı olarak farklar olabilir. Ayrıca mevzu basit olmasına rağmen yinede sorularınız, merak ettikleriniz olursa yorum olarak yazabilirsiniz.