LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Laptop Kablosuz Bağlantı Sorunu ve Çözümü - windows-destek

Dizüstü bilgisayarınızdan wireless kablosuz modeminiz ile nete giriyordunuz ve birden kablosuz bağlanamaz oldunuz kablo ile nete girebilirken kablosuz giremiyorsunuz, hatta başka bir bilgisayarda denediniz o nete girebiliyorken siz hala giremiyorsunuz…

Ağ ayarlarına baktığınızda Ağ DDE DSDM devre dışı ve “Hata : 1068 Bağımlılık hizmeti veya grubu başlatılamadı” hatalarını alıyorsunuz.. O zaman iki yöntemimiz var ilki bu konuda anlattığım yöntem… O yöntemi denemeden önce tavsiye edeceğim diğer yöntem ise şu..

Klavye düzeninde Sol CTRL yanındaki fn tuşunu basın ve o tuşu basılı tutarken F2 tuşuna basın (bilgisayarınızda wifi donanımını aktif eden tuş F2 yerine başka bir tuş da olabilir) bu sırada ekranda bir simge belirir ve bağlantınız aktif hale geçer.

ALTERNATİF YÖNTEM:

Başlat menüsünde Arama kutusuna CMD yazıp, karşınıza gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açın. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazın.

1) netsh int ip reset a.txt (enter)
2) netsh winsock reset (enter)
3) netsh winhttp reset proxy (enter)
4) netsh advfirewall reset (enter)
5) ipconfig /flushdns (enter)
6) Bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer yukarıdaki yöntemler işe yaramıyorsa diğer yönteme geçebilirsiniz…

Yorum yazarı ayhan;

arkadaşlar birkaç gün bende bağlantı sorunu yaşadım birçok öneri uyguladım en sonunda hatayı buldum .benim pc acer marka wifi sürücüsü win 10 u desteklemediğini öğrendim yeniden kurdum sorun bitti.yani win 8.1 e geri dönmek gerekti…basit miş

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 10 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  Perihan 25 Kasım 2017, 16:54

  Çok tskler 😉😉😉

  Rumuz 09 Aralık 2017, 22:49

  Çok teşekkürler, uyguladım işe yaradı :)

  Isimsi 11 Aralık 2017, 20:03

  Abi yardim edin ben kac ker yaptim ben komple sifirladim ne cozum varsa hepsini denedim olmio yardim casper nirvana n410 benim pc olmadi 8 yaparimda nail yapcam yardimmm pls

  Lordiz 11 Aralık 2017, 21:50

  @Isimsi; Herşeyi denediğiniz halde internet bağlantısı sorun yaratıyorsa internet servis sağlayıcıdan kaynaklı yada bilgisayarın donanımından, driver’ından kaynaklı bir sorun olabilir. Zaten Casper bilgisayarlar çok fazla sorun çıkarıyorlar, Acer’lar gibi. En kolaydan en zora doğru seçenekleri deneyeceksiniz. Format atacaksınız, olmadı müşteri hizmetlerini arayacak yada bilgisayarı servise götüreceksiniz.

  Uğur 25 Aralık 2017, 19:39

  Alternatif yöntem oldu dostum eyvallah

  MAHMUT.esk 24 Ocak 2018, 11:23

  her çözümü denedim hala olmuyor. komşuların wifi yi görüyor ama evdeki modemi görmüyor. diğer pc ve telefon ile hiç bir bağlantı sorunu yaşamıyorum. sorun yaşadığım pc win7 driver ve windows orjinal yüklü 3 gündür bu sorunu yaşıyorum daha öncesi yoktu. şimdi ara da modemi görse de bağlanamadı hatası veriyor. (genelde modemi hiç görmüyor bile)

  Lordiz 24 Ocak 2018, 15:11

  @MAHMUT.esk; Merhaba. Sorun güncellemeler olabilir. Yakın zamanda bilgisayara güncelleme yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Eğer güncelleme varsa güncellemeyi kaldırmayı deneyin yada güncelleme yapılmadıysa sistem geri yükleme ile 1-2 hafta önceye geri yükleme yapmayı deneyin.

  Aslan 03 Nisan 2018, 21:44

  Modemi kapatıp açınca çözülür. İp çakışması vardır muhtemelen. Komşularla paylaşmazsan ip çakışması olmaz bağlanırsın.

  Esma 31 Temmuz 2018, 12:03

  Ben yaptım işe yaradı çok teşekkür ederim 😊😉

  Enes 02 Ağustos 2018, 08:35

  Benim laptop toshiba marka wi-fi ye bağlanıyorum bir şey arayacağım zaman bulmuyor bağlı wi-fi nin üzerinde ünlem işareti çıkıyor

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019