LifeTime TV’ye Ne Oldu? LifeTime TV Kapandı Mı?

LifeTime TV'ye Ne Oldu? LifeTime TV Kapandı Mı?

1984 yılında kurulan ve 30 senelik geçmişi olan ABD merkezli yaşam kanalı LifeTime, Türksat uydusundan şifresiz test yayınlarına başladı. Türksat dahil Digitürk, Dsmart ve Tivibu platformunda da izlenebilecek olan kanal, 26 Nisan itibari ile test sürecinden çıkacak. Walt Disney Company ve Hearst Corporation’un yarı yarıya iştiraki olan A&E Networks grubuna ait kanal, test yayını boyunca Türkçe dublajlı olarak Türksat uydusundan izlenebiliyor.

GÜNCELLEME | NİSAN 2019 |

LİFETİME TÜRKİYE TV KAPANIYOR!

2016 senesinde yayın hayatına başlayan LifeTime Türkiye Tv için Türkiye’deki ekonomik durumlar sebebi ile kapatma kararı alındı. Yani 3 senedir Türkiye’de bölgesel yayın yapan LifeTime Türkiye kanalı artık yayında olmayacak.

Fakat 1984 yılından beri Amerika dahil pek çok ülkede yayınlarına devam eden LifeTime Tv, Türkiye’deki durumdan etkilenmeyecek. Yurtdışında değişik ülkelerde yayınlarına devam edecek.

Geri Dönebilir Mi?

Herkesin aklına ilk gelen soru bu.. Kanal kısa süreli mi kapanıyor yoksa tamamen mi kapanıyor? Sorunuzun cevabı net; artık Türkiye’de bir LifeTime TV olmayacak. Geçmişte Mtv Türkiye, Sony Channel, Kidz tv gibi kaliteli kanallar nasıl kapandıysa, bu kanalda onlar gibi kapanacak ve LifeTime Türkiye sayfası kapanmış olacak.

LifeTime TV Alternatifi TLC ve DMAX!

Lifetime yokluğunda ne izleyeceğim sorusu kafanızda dolanıyorsa önünüzde iki seçenek var; eldekileri değerlendireceksiniz yada ücretli platformları deneyeceksiniz.

Elimizde ne var? TLC TV ve DMAX. TLC TV, LifeTime benzeri bir yayın konsepti izliyordu ve LifeTime’ın tek rakibi idi. TLC TV HD yayına geçerken, LifeTime Türkiye’den çekilmeyi uygun gördü.

DMAX ise daha çok erkeklere yönelik içerikler yayınlayan bir kanal fakat herkesin izleyebileceği belgesellerde yayınlanıyor.

Her iki kanalın uydu frekanslarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

>> TLC TV Canlı Yayını ve Güncel HD Yayın Uydu Frekansı
>> DMAX Türkiye Digitürk, Dsmart, Kablo tv, Türksat Yayın Bilgileri
>> Sony Channel’a Ne Oldu? Sony Channel TV Kapandı Mı?

İkinci seçenek olarak da Netflix, Hulu, DigiTürk Play, Blu TV gibi platformlara abone olarak kaliteli hazır içeriklerinden yararlanabilirsiniz. Digitürk Play’de kaliteli belgesel kanallarını da izleme imkanınız var.

LifeTime Türkiye kapanış duyurusu;

A+E TELEVISION NETWORKS LLC. &
MCD MEDYA PAZARLAMA HİZMETLERİ A.Ş.

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün, A+E Television Networks LLC (AETN) ve MCD MEDYA PAZARLAMA HİZMETLERİ A.Ş. (MCD), Lifetime Türkiye Kanalının üç yıllık yayın sonrası 26 Nisan 2019 tarihinde yayınını sonlandıracağını duyurmaktadırlar.

Bahsi geçen üç sene süresince Kanal, Sn. Esra (Oflaz) Güvenkaya’nın önderliğinde Türkiye’de hedeflerinin çoğuna ulaşmıştır. Bu kararı, Türkiye’deki Kanal’ı olumsuz etkileyen makroekonomik faktörler nedeniyle aldık. Ancak, ileriki yıllarda yeni işbirlikleri arayışında olmayı umuyoruz.

AETN Murahhas Müdürü Patrick Vien: ‘Lifetime Türkiye Kanalı, 3 sene gibi kısa bir süre içerisinde birçok başarıya imza attı. Ortağımız Esra Oflaz Güvenkaya’yı bu sonucun gerçekleşmesindeki çabalarından dolayı kutluyoruz. Kadın odaklı kanalımızın başarılarının yıllardır Türkiye’deki kadınları güçlendiren bir kadın önderliğinde oluşmasından dolayı gurur duyduğumuzu vurgulamak isteriz. İleride kendisi ile yeni işbirlikleri arayışında olmaktan memnuniyet duyacağız.’ dedi.

MCD MEDYA Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya : ‘AETN gibi dünya medyasında önde gelen güçlü bir ortakla yaptığımız işbirliği ve bu işbirliğinin ulaştığı başarı sebebiyle biz de son derece mutlu olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Global bir ailenin parçası olduk ve birlikte çok güzel işler başardık. Kanalımızın ulaştığı başarı sebebiyle gurur duyuyoruz. Her zaman birlikte yeni işbirliklerine açık olacağız.’ dedi.

Kamuoyuna arz ederiz.
AETN&MCD MEDYA

Şovların bazıları;

Arranged, All Mixed Up, Abby’s Ultimate Dance Competition, Access Health, America’s Supernanny: Family Lockdown, Big Women: Big Love, Atlanta Plastic, Bama State Style, Betty White’s Off Their Rockers, Born in the Wild, Bring It!, Bristol Palin: Life’s a Tripp, Celebrity Home Raiders, Cheerleader Nation, Child Genius: Battle of the Brightest, Coming Home, Dance Moms, Designing Spaces, Fashionably Late with Rachel Zoe, Jump!, One Born Every Minute, Smile, Late Nite Chef Fight, Mission Makeover, Pretty Wicked Moms, Project Runway

Dizilerin bazıları; 

Grey’s Anatomy, How I Met Your Mother, The Lizzie Borden Chronicles, Army Wives, Drop Dead Diva, Kosher Soul, War and Peace, Witches of East End

Frekans ve Platform Bilgileri:

Türksat uydusu: 11977 Yatay/H 27500
Digitürk: 52. Kanal
Dsmart: 37. Kanal
Kablo tv: 35. Kanal
Tivibu: 61. Kanal
Turkcell tv+: 31. Kanal