Whatsapp Sohbetleri Telegram Uygulamasına Nasıl Aktarılır?

whatsapp alternatifi telegram - Whatsapp Sohbetleri Telegram Uygulamasına Nasıl Aktarılır?

Whatsapp’ın Şubat 2021’e kadar kabul etmemiz için bir gizlilik sözleşmesi dayatmasından sonra bir çok Whatsapp kullanıcısı Telegram’a göç etmeye karar verdi. Gerçi bunların büyük bölümü, sadece karar verdi ama Telegram’a geçemedi.

Telegram’a geçenler ise Telegram’da bulabildikleri kadar çevreleri ile tekrar sohbet etmeye başladılar.

Telegram’ı bende seviyorum fakat arkadaşlarımın, yakın çevremin, özel doktorlarımızın Whatsapp’da olması, beni Whatsapp’a mecbur ediyor.

Eğer toplu bir göç olsaydı, bende şimdi Telegram’a geçer, Whatsapp’ı silerdim. Tabi bu arada eski Whatsapp sohbetlerini de peşimden Telegram’a sürüklerdim. Çünkü artık bunu yapabiliyoruz.

Artık Whatsapp Sohbetlerini Telegram’a Aktarabiliyoruz!

Telegram, gördüğü büyük ilgiden sonra Whatsapp, Line ve Kakao Talk kullanıcılarını memnun etmek için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile o üç uygulamadaki sohbetleri direk Telegram’a aktarma imkanını getirdi.

Diyelim ki Whatsapp’daki arkadaşınız Melis artık Telegram kullanıyor;

  • Whatsapp’da Melis ile olan sohbet pencerenize gidiyor,
  • Sağ üst 3 noktadan Diğer seçeneğine dokunuyor,
  • Ardından Sohbeti Aktar seçeneğine dokunuyor,
  • Ve medyalı / medyasız seçimi yaparak, paylaşım seçeneklerinden Telegram‘a dokunuyorsunuz.
  • Telegram karşınıza geldiğinde ise Telegram’da Melis arkadaşınızı seçiyorsunuz.
  • Kişiler eşleştiğinde, Whatsapp’daki geriye doğru 10 bin mesajınız yada medyasız 40 bin mesajınız Telegram’daki sohbetinize aktarılıyor.

Yani Whatsapp, Line veya Kakao Talk’daki sohbetleri aktarmak için, o kişinin yada grubun aynen Telegram’da da olması gerekiyor.

Hepsi bu.

Videolu örnekler için ve konuyla alakalı blog yazısı için aşağıdan devam edebilirsiniz.

Android’de bir WhatsApp sohbetini açın, ⋮ > Diğer > Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunun, ardından Paylaş menüsünden Telegram’ı seçin.

iOS’ta WhatsApp’tan bir sohbeti taşımak için, WhatsApp’ta Kişi Bilgisi veya Grup Bilgisi sayfasını açın, Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunun, ardından Paylaş menüsünden Telegram’ı seçin.

https://telegram.org/blog/move-history/tr

– Reklamlar –

adbanner