LOL ve Dota 2 Alternatifi Pokemon Moba Oyunu “Pokemon Unite”

pokemon moba oyunu pokemon unite - LOL ve Dota 2 Alternatifi Pokemon Moba Oyunu "Pokemon Unite"

Pokémon, Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yaratılan, hayali canlıları konu alan oyun, anime, manga ve kart oyunu serisidir ve video oyun şirketi Nintendo’nun kurduğu The Pokémon Company tarafından yönetilmektedir. Yaşı el verenler, Pokemon çizgi film serisini, Pokemon oyun kartlarını ve Pokemon’un en popüler karakteri Pikachu’yu çok iyi hatırlayacaklardır. En son 2016 senesinde Pokemon GO arttırılmış sanal gerçeklik oyunu ile karşımıza çıkan Pokemon’lar, şimdi bir moba oyunu ile geri dönüyorlar.

Pokemon Moba Oyunu Pokemon Unite!

Doğru okudunuz, Pokemon’lar moba oyunu ile geri geliyorlar.. Haberin duyurusu bizzat Pokemon resmi web sitesinde paylaşılıyor. Blog duyurusunda;

  • Oyunun Pubg, COD Mobile gibi pek çok mobil oyunu geliştiren Çin merkezli oyun şirketi Tencent tarafından geliştirildiği,
  • Oyunun Nintendo Switch, Apple, Android platformlarında ücretsiz olarak yayınlanacağı
  • Ve oyunun adının Pokemon Unite olacağı duyurulurken,
  • Oyuna dair de kısa bir tanıtım videosu paylaşılıyor.

Pokemon Unite, bildiğiniz Dota 2 ve League of Legends, yani moba temeline dayanıyor. Oyunda 5’e 5 iki takım, kendi Pokemon’larının seviyesini yükseltmeye çalışırken diğer taraftan rakip takımın Pokemon’larını avlamaya, oyun sonuna kadar karşı tarafa en fazla hasarı vermeye çalışıyorlar.

Oyunun Nintendo Switch ve mobil platformlar için ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor fakat Tencent tarafından geliştirilen League of Legends Wild Rift oyununun bile henüz beta testlerden kurtulamadığını, global erişime açılamadığını hatırlarsak, Pokemon Unite için de en az 6 ay 1 yıl beklememiz gerekebileceğini düşünüyorum.

İnşallah yanılırım ve hem LOL Wild Rift, hemde Pokemon Unite oyunları kısa sürede dünya çapında erişime açılırlar.

Konuyla alakalı gelişmeler olduğunda yazımı güncelleyeceğim.

– Reklamlar –