Microsoft’tan Chrome’a Özel Eklenti “Windows Defender BP”

chrome defender browser pishing - Microsoft'tan Chrome'a Özel Eklenti "Windows Defender BP"

Biliyorsunuz Windows işletim sisteminde dahili bir güvenlik yazılımı var, adı Windows Defender. Daha önceleri Microsoft Security Essentials adı ile anılıyordu, Windows 10 ile Defender adını aldı. Eğer Defender’dan memnunsanız ve web tarayıcısı olarak Microsoft Edge yerine Chrome kullanıyorsanız size güzel bir haberim var, Defender şimdi Chrome eklenti mağazasına geldi. 

Henüz test aşamasında olan eklenti, Chrome kullanıcılarını kimlik avı saldırılarına karşı korumayı amaçlıyor. Eğer Kaspersky, Norton, Eset gibi ücretli bir güvenlik yazılımı kullanmıyorsanız sisteminizdeki Defender virüs taramasına ek olarak Chrome’da da Defender browser protection eklentisini kullanmak isteyebilirsiniz.

>> Windows Defender Browser Protection

Eklentiyi kullanmaya başlamak için yapmanız gereken şey şu; Chrome tarayıcınız üzerinden yukarıdaki bağlantıya tıklayın ve açılan mağaza ekranında sağ üstteki + Chrome’a Ekle butonuna tıklayarak eklentiyi tarayıcınıza kurun.

Eklenti otomatik olarak aktif olacak ve sizi mail üzerinden gelen pishing saldırılarından, kimlik avcısı zararlı bağlantılardan korumaya çalışacak.

Zaten sistemde Defender varken neden eklenti kuruyoruz?

Bildiğimiz güvenlik yazılımı Defender, sistemimizi virüslerden korumaya çalışıyor fakat Chrome üzerinde açtığımız saldırgan bağlantılara karşı bir koruma sağlamıyor. Bu sebeple eğer güçlü bir internet güvenlik yazılımınız yoksa Defender eklentisini tarayıcınıza kurarak ekstra bir koruma sağlamış oluyorsunuz.

– Reklamlar –

adbanner