Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Sorgulama

milli piyango sorgula - Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Sorgulama

Her sene büyük hayaller ile piyango bileti alıyor, çekiliş sonuçlarını görünce üstüne bir bardak su içiyoruz. Ama yinede her defasında tekrar bilet alıyoruz, çünkü ümitler! “Belki bana da çıkar” diye ümit ediyoruz. Şu yaşıma geldim bana henüz milli piyangodan büyük ikramiye çıkmadı, en fazla birkaç kez amorti. Ama belki bir sonrakine.. Neyse..

Bir yıl içinde her ay 3 kez olmak üzere 36-37 kez piyango çekilişi yapılıyor, peki bilet sonuçlarını nasıl kontrol ediyorsunuz? Ben biletimi internet üzerinden alıyor, sonuçlarına da yine internet üzerinden bakıyorum. Sizde eski usulle bilet sonuçlarına kağıt üzerinden bakmak istemiyor yada haber sitelerinde çıkan sonuçlara güvenemiyorsanız size kesin sonuç sorgulama yolunu paylaşıyorum..

Milli Piyango İdaresinin Web Sitesi! 

http://www.mpi.gov.tr/sonuclar/_cs_piyango.php

Yukarıdaki bağlantıya gidiyor, çekiliş tarihini seçiyor ve boş kutucuğa bilet numaranızı yazıyorsunuz. Sorgulama sonucu sayfanın altında çıkıyor. Kazananlar için kazandığınız ikramiye, kazanamayanlar için “Biletinize ikramiye isabet etmemiştir” yazısı.

Ayrıca sonuç sorgulama sayfasında sorgulama butonunun sağında Tüm Liste yazan bir buton daha göreceksiniz. İşte o butona tıklarsanız kazanan biletlerin tam listesine ulaşabilirsiniz.

UYARI! Milli piyango bileti çekiliş sonuçları için her daim milli piyango sitesini kullanmanızı öneririm. Başka bir sitenin ufacık bir hatası kazandığınız ikramiyeden olmanıza sebep olabilir. Şansınız bol olsun.

– Reklamlar –

adbanner