Mobil Moba Oyunu Vainglory’nin PC Sürümü Steam’de Yayımlandı!

oynamasi ucretsiz moba oyunu vainglory - Mobil Moba Oyunu Vainglory'nin PC Sürümü Steam'de Yayımlandı!

Uzun zamandır mobil platformlarda en çok oynanan moba oyunlarından birisi olan Vainglory, Pc platformu için yayınlandı. Windows ve Mac işletim sistemi bulunan bilgisayarlarda oynanabilen oyun, mobil platformlarda olduğu gibi burada da oynaması ücretsiz. Henüz erken erişimde olan Vainglory, bazı bug’lar içerse de yinede mobil platformdan bildiğiniz oynanışından pek büyük farklar, sorunlar getirmiyor. Oyunun indirme boyutu 1.4 gb, sistem gereksinimi düşük ve Türkçe dil desteği mevcut!

Lol ve Dota 2 Varken Bunu Kim Oynar?

Lol ve Dota 2 fanlarının aklına direk bu soru gelecektir eminim.. Bu sebeple ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum; hepimizin bildiği üzere Lol ve Dota 2, resmi olarak mobil platformlarda yer almıyorlar. Yani moba oynamayı seviyorsanız ve Lol, Dota 2 oynuyorsanız oyununuzu sadece PC plaftormunda oynayabiliyorsunuz. Fakat Vainglory’nin hem mobil platformda hemde PC platformunda olması, onun elini güçlendiriyor.

Diyelim ki Vainglory oynamaya mobil platformda çok önceden başlamıştınız, şimdi oyununuza PC platformunda da, mobilde de devam edebiliyorsunuz. Pc başında değilsiniz, pc başına geçemiyorsunuz, oyununuzu mobil cihazınızdan oynuyorsunuz. İşte bu sebeple Vainglory bir adım öne geçiyor. Tabi Lol ve Dota 2 mobil platformlara gelmez ise.

Vainglory İndirme Bağlantıları!

Vainglory, mobilde hem Google Play’de hemde Apple Store’da zaten mevcut. Ve şimdi PC platformu için destek sunuyor. Peki nereden indiriyoruz? Tabi ki PC platformunun en büyük oyun pazarı olan Steam’den.

>> Steam’de Vainglory
>> Google Play’de Vainglory
>> Appstore’da Vainglory

Oyunu daha önce hiç oynamadıysanız yada hiç moba oyunu oynamadıysanız hemen aşağıdaki videoyu izleyerek biraz fikir sahibi olabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Oyun Hakkında

Vainglory, bir PC oyunundan bekleyeceğiniz stratejik derinliğe ve mekanik beceriye sahip, ancak her yerde ve her cihazda arkadaşlarınızla oynanabilen ödüllü ve oynaması ücretsiz platformlar arası bir MOBA’dır.

İnanılmaz grafikler, hassas kontroller ve tüm platformlar arasında rekabetçi oynanış eşitliği sunan Vainglory, arkadaşlarınızla parti kurmanıza ve dünya genelinde masaüstünde veya mobilde olan oyuncularla eşleşmenize olanak tanır!

Kulağa hararetli mi geliyor? Yalnızca öyle olmasını istersen. 5 dakikalık MÜCADELE’lerden tam 5V5 savaş arenası deneyimine kadar sıradan ve rekabetçi deneyimlerle istediğin şekilde eğlen.

Vainglory, tescilli EVIL platformlar arası oyun motoru üzerine inşa edilmiştir; en geniş cihaz yelpazesinde güzel ve akıcı grafikler, üstün performans ve rakipsiz kontrol duyarlılığı sunar.

Super Evil Megacorp’ta bizler, tüm oyuncuların birlikte güzel, duyarlı ve derin AAA deneyimleriyle oynamayı hak ettiğine inanıyoruz, bağımsız platformları veya kontrol mekanizmaları hangisi olursa olsun. Milyarlarca telefon, PC, konsol, yeni nesil hibrit cihazlar ve fazlası arasında oynanış eşitliği konusunda ısrar ederek, oyuncuların herkesle ve her yerde rekabetçi olabileceği bir vizyona doğru ilerliyoruz.

Yeni Nesil Moba

– Eşsiz kombo sistemleri ve oyun tarzlarıyla 48+ eşsiz kahraman seti
– Makro oyun, hedefler, takım kompozisyonları ve görüş kontrolü ile stratejik ustalık elde edin
– Oyun kurucu kahramanlar ve hassas vur-kaçlar ile saldırı hızı bonusuna imkan tanıyan eşsiz bir adrenalin sistemiyle rakiplerinizden mekanik olarak daha iyi oynayın
– Seçilen tamamen yükseltilmiş yetenekler için güçlü bonuslar sunan yetenek aşırı yükleme sistemi
– Her kahraman için dizilim yoluna ve aşırı yüklemelere bağlı, rekabetçi olarak uygulanabilir birden fazla oyun tarzı
– Gerçek bakış açılı Savaş Karartısı, 120 FPS desteği
– Hedef dolu haritalar
– Serbest Kamera
– Son vuruş
– Dalga Kontrolü
– Işınlanmalar
– Etkin itemler
– Girişik görüş sistemi
– Özgün kurgu karakterler ve hikaye anlatıcılığı

Oyun Tecrübem!

Bu oyunu daha önce mobilde oynamıştım ve çok beğenmiştim. Bilgisayara geldiği içinde gayet mutlu oldum. Hemen oyuna girip bir göz attım, bikaç el oynadım. İlk izlenimlerimi madde madde paylaşırsam;

 • Oyun aynı mobil sürümünün port hali,
 • Lol ve Dota 2 ile kıyaslarsanız biraz çocuksu kalıyor,
 • Türkçe altyazı var, Türkçe dublaj yok,
 • Oyuna başlarken mail ile kayıt oluyorsunuz ve kullanıcı adınızı alıyorsunuz,
 • Oyun eğiticisinde ilk eğitimi alıyorsunuz,
 • Eğitimden sonra Oyna seçenekleri yeterince geniş kapsamlı; Sıralamalı, Sıralamasız, 5V5, 3V3, Baskın, Solo gibi modlar gayet iyi,
 • Solo’da offline olarak botlarla oynayabiliyorsunuz,
 • Arkadaş ekleyebiliyorsunuz, arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz,
 • Paralı görünümler, kahramanlar alınabiliyor fakat almak zorunda değilsiniz,
 • Oyun müzikleri zaten güzel,
 • Düşük sistemlerde rahatlıkla oynanabilir,
 • Fakat böyle kalmamalı ve geliştirilmeli.

Soru: Lol ve Dota 2 varken bunu oynar mısın?

Cevap: Oyunu geliştirirlerse Lol veya Dota 2 yerine bunu oynarım. Çünkü mobilde zaten oynadığım bir oyun. Geliştirmez, böyle bırakırlarsa Dota 2 varken Vainglory oynamam.

– Reklamlar –

adbanner