Nereye Baktığın Değil, Nasıl Baktığın Önemli!

paperboy - Nereye Baktığın Değil, Nasıl Baktığın Önemli!

Şunun şurasında 70-80 sene ömrümüz var, tabi o kadar yaşama şansı verilirse.. Ve kaçımız dolu dolu yaşıyor ki bu günleri? “Biraz azmış gibi söyledin” diyebilirsiniz ama 70-80’lerinde birisine sorsanız onlarda “bunca sene nasıl geçti gitti, anlamadık” derler.. Haklılar.. Çok bir zaman gibi görünse de “koskoca” bir ömür bazen boş boş şeylere, gereksiz üzüntülere ve gereksiz insanlara takılıp, harcanıp gidiyor..

Hep bir şey istiyoruz hayattan, hep yüksek hedefler koyuyoruz ve o hedefe ulaşınca bir başkası geliyor. Elimizde ne varsa kıymetini bilmeden yaşıyoruz ve ne zaman kaybedersek, işte o zaman anlıyoruz kıymetini..

Bence hayat felsefemiz bu olmalı; Elindekinin değerini kaybetmeden önce bilmeli..

Bu yaklaşım aklımızın bir köşesinde demirbaş olursa, yaşanan her gün daha farklı, daha kıymetli, daha anlayışlı, daha sevgi dolu ve daha daha daha güzel olabilir.

Bu mevzu üzerine destan yazabilirim ama bir çoğunuz sıkılacaktır. Bu sebeple hepinizi biraz geçen senelerinizi düşünmeye davet edecek sorular sormak istiyorum.. Nasıl bir hayat yaşıyorsunuz? Şuan ki halinizden memnun musunuz? Dünyada bir tek siz kalsanız hayatınız nasıl değişirdi? Dünyaya baktığınızda ne görüyorsunuz?

Londra’da yaşayan 28 yaşındaki fotoğrafçı Rich McCor, hayata birçoğumuzun bakmadığı şekilde bakıyor ve gördüğünü bizlere aktarıyor. Onun bakış açısını tüm dünya yakalasın diye.

Çok fazla Polyanna olun demiyordur herhalde ama aşağıdaki resimlere ve Rich McCor’un İnstagram hesabındaki paylaşımlara baktığınızda yaşamın, geçen günlerin ve elindekinin kıymetini tekrar anlıyor insan. Gösterdiği bakış açısı resmen bağırıyor bizlere; “nereye baktığın değil, nasıl baktığın önemli..”

  1. Her şeyi dert etmemeliyiz. Her şeyin başı sağlık olduğundan önce sağlığımıza dikkat etmeliyiz.
  2. Çevremizde olan biten ne varsa negatif yaklaşmak yerine, en kötü koşulda bile pozitif olmaya çalışmalıyız.
  3. Dostlarımızın, sevdiklerimizin kıymetini onları kaybettikten sonra değil, yanımızdayken bilmeliyiz. Hayatın özü su içmek, nefes almak kadar değerli.

O kadar resme bakınca bunları mı gördün?” Evet, bunları ve daha fazlasını gördüm. Kim bilir sizler neler göreceksiniz? Çünkü nereye baktığın değil, nasıl baktığın önemli!

paperboyo 1 zpslsc1v4bt - Nereye Baktığın Değil, Nasıl Baktığın Önemli! paperboyo 3 zpsinffrpoa - Nereye Baktığın Değil, Nasıl Baktığın Önemli!

paperboyo 5 zpsr9qcouw7 - Nereye Baktığın Değil, Nasıl Baktığın Önemli! paperboyo 8 zpswqfkusgf - Nereye Baktığın Değil, Nasıl Baktığın Önemli!

paperboyo 6 zps2okkxcsq - Nereye Baktığın Değil, Nasıl Baktığın Önemli! paperboyo 9 zps8gvuwy0b - Nereye Baktığın Değil, Nasıl Baktığın Önemli!

Sanatçıdan seçme resimler bunlar, daha fazlası için onun, Paperboyo’nun instagram hesabını takip etmenizi öneririm.

Bu bahaneyle de birçok kişiye “hayata dair mesajımı” vermiş bulunuyorum. Dolu dolu, mutlu, huzur içinde yaşayın. Bir bakmışsınız her şey yalan olmuş, ömrümüz bitmiş, gidiyoruz. Değer mi üzüntülere? Bu güzel hayatı hep acı, hep dert, kederle, acıyla geçirmeye?

– Reklamlar –

adbanner