Netflix’den Kore Yapımı Zombi Dizisi “KİNGDOM”

netflix kore zombi dizisi kingdom - Netflix'den Kore Yapımı Zombi Dizisi "KİNGDOM"

Netflix’in Güney Kore’deki ikinci orijinal yapımlarından olan Kingdom (ilki Love Alarm), çok yakında Netflix’de yayımlanıyor. Bir zombi virüsünün neden olduğu salgını araştırmak için bölgeye gönderilen Joseon hanedanlığı, ilk sezonun konusu oluyor.. 50’şer dakikalık 6 bölümden oluşan ilk sezon henüz yayınlanmamış olsa da, dizinin ikinci sezonu garantilediği ve dizi yazarı Kim Eun-Hee’nin ikinci sezon için çalışmalara başladığı söyleniyor. 

İlk sezon 25 Ocak tarihinde yayınlanacakken, ikinci sezonun çekimlerine Şubat 2019 tarihinde başlanacak.

Kore müzikleri ve dizilerini çok seven birisi olarak fragmanı gördüğümde diziden gerçekten çok etkilendim. Müzik seçimi dahi çok etkileyici geldi. Dizi yayınlandığında izleyecek ve diziye dair yorumumu da yine bu yazı altından paylaşacağım. O zamana kadar dizinin ilk sezon fragmanı ile idare etmeniz gerekiyor. Dizi yayınlandığında ise Netflix üzerinden izleyebilir yada diziye dair yorumum için bu yazıya geri dönebilirsiniz.

Kingdom ilk sezon izleyici yorumum;

Diziyi ilk fırsatta ve tek oturuşta bitirdim. Fakat bitirdim demek biraz saçma olacak sanırım, çünkü ilk sezon sadece 6 bölüm ve sezon sonu havada kalıyor. Yani bildiğimiz o Kore dizilerinden birisi var yine karşımızda.. Bolca şiddet ve entrika. İzlenir mi? İzlenir. İzlerken sıkılır mısınız? Kore dizilerini seviyorsanız sıkılmazsınız. Ayrıca Netflix yapımı olması açısından bakarsak bence Türk dizimiz Muhafız Hakan’dan biraz daha başarılı bir yapım olmuş. Ancak bir mutlu son beklemeyin.

Kingdom ilk sezon fragmanı karşınızda!

Oyuncular: Ju Ji-hoon, Bae Doona, Ryu Seung-ryong, Kim Sang-ho, Heo Joon-ho, Jeon Seok-ho, Chu Hun-yub.
Yazar: Signal ve Benim Tatlı Hanımım dizilerinin yazarı Kim Eun-Hee.
Yönetmen: 2016 yılında yayınlanan The Tunnel filmi yapımcısı Kim Seong-Hun.
Yapım aşaması: Dizinin senaryo yazımları 2011 yılında başladı. Çekimler ise 2017 yılında yapıldı.
Dizinin maliyeti: Dizinin her bölümünün 1.78 milyon dolara mal olduğu söyleniyor. Buradan yola çıkarak ilk sezonun maliyeti en az 10 milyon dolar diyebiliriz.

– Reklamlar –

adbanner