Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

netlogo zpsbfa4c93d Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

İnternet sosyal ağlardan geçilmiyor, heryerimizi sosyal ağlar sardı.Önce birine üye oluyoruz sonra başka birine üye oluyoruz, bu geçişler sırasında önceki hesaplarımız ve bu hesaplardaki kişisel bilgilerimiz hesabımızı kapatmadığımız için orada bir kartvizit gibi duruyor.. Hayatımızın ilerleyen zamanında belkide kurtulmak isteyeceğimiz, keşke orada üye olmasaymışım, bilgilerimi girmeseymişim diyeceğimiz bu siteleri başımıza bela olmadan kapatmalı bilgileri silmeliyiz…

Örneğin bundan seneler önce, daha Facebook veya Twitter’ı keşfetmeden önce Netlog.com sitesine üye olduysanız ve bilgilerinizi, resimlerinizi paylaştıysanız ve artık buradaki sayfanızı kullanmıyorsanız Netlog.com hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz..

GÜNCELLEME!

29 Mayıs 2015 – Netlog.com sitesi Twoo.com adıyla yayınına devam ettiği için eski üyelikler Twoo.com sitesine aktarılmış ve Netlog adresi Twoo.com’a yönlendirilmiş. Twoo.com üzerinde üyeliğinizin aktif olup olmadığını kontrol eder ve üyeliğinizin var olduğunu görürseniz aşağıdaki yazıdan bakarak, oradaki üyeliğinizi silebilirsiniz.

>> Twoo.com Üyelik Silme! YAZININ DEVAMI;

Peki karmakarışık ayarlarla dolu bu sitede hesabımızı nasıl sileceğiz?

Genelde sosyal paylaşım siteleri üyelik olmayı çok kolay, üyelik silmeyi ise çok zor yaparlar.. Netlog.com’da da üyeliğinizi silmek için biraz uğraşmanız gerekiyor, bende bu nokta da aşağıdaki resimler ile sizlere Netlog.com üyeliği nasıl silinir bunu anlatacağım..

Öncelikle Netlog hesabınıza giriş yapın.. Ardından aşağıdaki resimde de gösterdiğim alandan yani sağ üstten Ayarlar bağlantısına tıklayın..

netlog1 zps45923718 Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

Ayarlar bağlantısına tıkladığınızda birkaç hesap ayarının olduğu sayfa açılacak burada Hesap yazan ve aşağıdaki resimde işaretlediğim bağlantıya tıklıyoruz..

netlog2 zps89e69cb0 Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

Şimdi yeni bir ayar menüsü geldi bu menüdeki sekmelerden Sil yazana tıklıyoruz..

netlog3 zps103704fb Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

Bu seferde hesabımızı neden silmek istediğimizi soran caydırıcı sayfa geliyor..

netlog4 zpsbd9623d2 Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

Hesap silme sebeplerinin sorulduğu bu sayfada neden hesabımızı sildiğimize dair bir sebep seçiyor ve eğer altında bir yazı alanı çıkarsa oraya (isterseniz) bir sebep yazıyor, seçeneklerin en altındaki bağlantıya tıklıyoruz..

netlog5 zps7a7cf6c8 Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

Bitti mi bitmedi şimdide hesabımıza ait şifreyi soran bir alan ve altında görüşleriniz yazan bir kutu çıkıyor bunlarıda halledip güvenlik kodunu giriyor ve Hesabı Sil butonuna basıyorsunuz…

netlog6 zpsec38a929 Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

Ve Mutlu son..Sistemdeki hesabınız siliniyor ve karşınıza bir bildirim mesajı çıkıyor..

netlog7 zpsce02481a Netlog.com Üyelik Silme (Resimli Anlatım)

Artık Netlog.com sitesinde bir hesabınız yok :)