LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Örümcek Adam Serileri ve Spin Off "Venom" Filmi - sinema

2002-2007 yılları arası Tobey Maguire’ın örümcek adamı canlandırdığı Spider-Man serisi ve 2012-2014 yıllarında Andrew Garfield’ın örümcek adamı canlandırdığı İnanılmaz Örümcek Adam serisi beyaz perdede yerini almış, seriler çok beğenilmişti. Günümüzde hala Batman serilerinde olduğu gibi kim daha iyi idi muhabbetleri sürerken ve Temmuz 2017 tarihli yeni film beklenirken, Sony, Spider-Man’e Avi Arad’ın öncülüğünde Venom spin-off’u yaptığını duyurdu.

Adından anlayabileceğiniz gibi, Venom odaklı bir hikayenin işleneceği film, 5 Ekim 2018 tarihinde vizyonda olacak.

Venom’dan bahsetmeden önce biraz Örümcek Adam’dan bahsedelim..

Örümcek Adam

Örümcek Adam kurgusal karakteri, Marvel Comics yayınlarında geçen bir çizgi roman süper kahramanıdır. Karakter, yaratılışından bu yana (1977 yılı yapımı amatör film dahil) altı filmde görülmüştür. Örümcek Adam’dan uyarlama sinema filmi hakları 1985’te satın alınmış ve Sony Pictures Entertainment tarafından güvence altına alınmadan önce bir ara yönetmek için James Cameron’un da almayı düşündüğü, çeşitli yapım şirketleri ve stüdyolara aktarılmıştır.

Sony ilk üç filmini yönetmesi için çizgi roman hayranı Sam Raimi ile çalışmış: Örümcek Adam (2002), Örümcek Adam 2 (2004) ve Örümcek Adam 3 (2007). Filmlerde, Peter Parker (Tobey Maguire) lise aşkı Mary Jane Watson’la (Kirsten Dunst) ilişkisini geliştirirken Örümcek Adam olarak da, aralarında Yeşil Cin (Willem Dafoe), Doktor Octopus (Alfred Molina), Kum Adam (Thomas Haden Church) ve Venom’un (Topher Grace) yer aldığı kötülerle savaşmış.

Üç filmde anlatılan öykü dördüncü filmle devam edecekken, Sony bunun yerine serinin yeni yönetmen Marc Webb ve yeni oyuncu kadrosuyla yeniden (İnanılmaz Örümcek Adam) başlatılacağını duyurmuş. Yeni oyuncu kadrosunda Peter Parker olarak baş rolde Andrew Garfield, Gwen Stacy rolünde Emma Stone ve Dr. Curt Connors rolünde Rhys Ifans yer almış. Yeniden başlatmanın amacı, Peter Parker’ın lisedeki yeteneklerini geliştirmesine geri döndürmek.

Şuan için İnanılmaz Örümcek Adam serisi sonlandırılmış gibi görünüyor. Fakat 2016 yılı yapımı Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, 2017 yılı yapımı Örümcek Adam Eve Dönüş, 2018 yılı yapımı Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı ve 2019 yılı yapımı Yenilmezler filmlerinde Tom Holland’ın canlandırdığı Örümcek Adamı izleme şansımız var.

Örümcek adam serisi ve örümcek adamı canlandıranlar:

– The Amazing Spider-Man (1977): Nicholas Hammond
– Spider-Man (2002): Tobey Maguire
– Spider-Man 2 (2004): Tobey Maguire
– Spider-Man 3 (2007): Tobey Maguire
– The Amazing Spider-Man (2012): Andrew Garfield
– The Amazing Spider-Man (2014): Andrew Garfield
– Spider-Man: Homecoming (2017): Tom Holland

Gelelim Venom’a..

Venom

Venom, sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen, organik bir kostüme benzetilebilecek uzaylı bir canlı. Örümcek Adam çizgi romanında ve çizgi filminde en çok Eddie Brock ile simbiyoz hâlinde göründüğü için bu karakterle özdeşleşleştirilse de, aslında başlı başına bir yaşam formu. Anlamı “zehir”. Karakterin isminin Venom olmasının mantığı örümceğin öfkelendiğinde zehrini akıtması ve Venom’un en belirgin özelliği de öfkesi.

İlk olarak Amazing Spider-Man 299. sayısıyla Marvel çizgi roman evrenine dahil olan Venom, Peter Parker’dan Eddie Brock’a ve başka karakterlere geçer. Marvel evrenine kötü adam olarak giriş yapan sonrasında anti kahramana dönüşen Venom, son olarak Parker’ın dostu Flash Thompson’la simbiyoz yaparak bir devlet ajanına dönüşür.

Exhibitor Relations Twitter hesabından açıklanan bilgiye göre Venom filminin vizyon tarihi belirlenmiş. Fakat oyuncu kadrosu, senaryonun detayları ve yönetmenin kim olacağı gibi bilgiler net değil.

İnternette dolaşan söylentilerde yazar kısmında Todd McFarlane, David Michelinie, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Dante Harper isimlerini, yönetimde ise Alex Kurtzman ismini görüyoruz. Tabi bu bilgilerin kaçı doğru çıkar bilemiyoruz..

Proje daha önce 2007’de vizyona giren Spider-Man 3’ün spin-off’u (Karaktere bağımsız yapım) olarak düşünülmüş ancak rafa kalkmış, daha sonra, İnanılmaz Örümcek Adam serisi için Venom: Charnage ismiyle çekilmesi gündeme gelmiş ve bir kere daha ertelenmiş. Eğer bir aksaklık çıkmazsa Venom filmi bu sefer 2018 yılında vizyona gelmiş olacak. Tabi ertelenmezse!

Spider Man Venom için henüz fragman yayınlanmış değil fakat 2018 yılı içinde fragman yayınlandığında yazıda gerekli güncellemeleri yapmış olacağım.

Güncelleme // Nisan 2018:
Venom filminden ilk fragman yayınlandı! Filmin vizyon tarihi ise 10 Mayıs 2018.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 10 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanmıştır.


  hakan kantı 08 Ocak 2011, 04:45

  bi kere Tobey Maguire in çıkması kötü oldu filme yeni ünlüler katılsada onun yerini alamazlar.

  007efe 01 Mayıs 2011, 06:49

  örümcek adam 4 sinamaya gidemeyenler 6 mayıs 2011 günü internetten izleyebilir mi

  ender 21 Temmuz 2011, 11:17

  bencede tobey yoksa garip bişey olacak pek izleyesim gelmiyor

  spiderman 4 berbat oldu 01 Ağustos 2011, 20:01

  ender haklı kötü olur ben severdim ama artık kötü

  mahsum 20 Ağustos 2011, 16:00

  filme yeni oyuncuların katılması çok güzel ama keşke tobey maquare filmden çıkmasaydı…

  UMUT 02 Eylül 2011, 14:10

  Tobey Maguire çıktı artık filmi kimse sevmiyor bende sevmiyorum

  Yağmur 01 Ocak 2012, 16:09

  Tobey yoksa hiç bi anlamı yok o film tutulmaz ne kadar saçmaa en baştan çekiyolar filmi .. 1 2 3 ü boşunamı çekmiş oldular şmdii asla izlemem merakta etmiyorum zaten Tobeyin yerini kmse alamaz ayrıca 26 yaşında biri krsitenin yanında çok küçük durur kötü bi film olck şüpe yok Baş kahramanı değiştirmek ne demek ben kendimi bildim bileli örümcek adam(Tobey ) tek sevdiğim süper kahraman ve oda olmucak hayal kırıklığı

  MeTe 09 Temmuz 2012, 10:12

  filmini sevmiyorun lan tobey maguire yok dimi sam raimi tobey e karşiya anlaşti bu kadar yeter ki 2.500 milyar dolar iştiyooo yuuuhhh a.q

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019