“Question2Answer” Soru – Cevap Scriptinde Smtp Mail Ayarları

"Question2Answer" Soru - Cevap Scriptinde Smtp Mail Ayarları

Hosting firmanız phpmail özelliğini kapatıp smtp aktif ettiyse “Question 2 Answer” soru – cevap scriptinde mail gönderme sorunu yaşamanız bir tesadüf değil. Ama Question2Answer scripti o kadar güzel geliştirilmiş ki smtp ayarlarını yapmak, mail özelliğini geri kazandırmak gayet basit. İsterseniz hosting firmanızın, isterseniz Gmail’in smtp bilgilerini alıp ayarlamaları yapın ve mail sistemini kullanmaya başlayın.

DİKKAT! Yazı, 1 Kasım 2015 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Question2Answer’da smtp’yi aktif etmek için yönetim paneline girmeniz, yönetici üst bağlantılarından Email’e (Emails) tıklamanız gerekiyor.

Bu ekranda en altta “E-postaları yerel bir posta yerine SMTP ile gönder” seçeneğini göreceksiniz. (İngilizcesi ” Send email via SMTP instead of local mail”) Daha sonrasında alt tarafta beliren smtp formunda gerekli alanları dolduracaksınız.

Hosting firmasının smtp bilgilerini host panelinde mail ayarlarından yada host firmanızdan talep edebilirsiniz.

Smtp sunucu adı: smtp.domain.com, 
Smtp sunucu portu: 465, 
Smtp güvenli bağlantı: ssl yada tls, 
Smtp için mail: mailiniz, 
Smtp için şifre: şifreniz.

Ama hosting firmanızın smtp ayarları çalışmaz, şifre sıfırlamalar ve diğer bildirimler size mail olarak gelmezse, Gmail için ücretsiz bir mail hesabı açıp, bu adresi Gmail’in smtp bilgileri ile sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

"Question2Answer" Soru - Cevap Scriptinde Smtp Mail Ayarları

Hosting firmamın bilgileri ve Yandex smtp bilgileri ile mail özelliğini çalıştıramadığımdan Gmail kullandım. Sorularınız olursa yorum panelinden gönderebilirsiniz.