Rainbow Six Siege Benzeri Mobil Oyun “AREA: F2” Nereye Kayboldu?

rainbow six siege areaf2 projectf2 - Rainbow Six Siege Benzeri Mobil Oyun "AREA: F2" Nereye Kayboldu?

Son dönemde harika oyunlar geliyor mobil platformlara.. Cod Mobile, League of Legends Mobile, Apex Legends Mobile, Warface Mobile, Battle Prime ve belki aklıma gelmeyen bir sürü oyun daha.. Rainbow Six Siege benzeri mobil yapım Area: F2‘de onlardan biri!

AREA F2 Alternatifi “WAR İN ARMS”

Ubisoft sayesinde Area F2 yalan oldu. Mecburen alternatifleri aramaya başladık ve bu arada yeni bir alternatif oyun çıktı karşımıza.. Oyunun adı War in Arms. Oyun henüz yayınlanmış değil ve yayınlandığında başına neler gelir bilemiyorum. Ama yinede oyunun geliştirici kanalını takibe alıp son gelişmeleri, oyunun son halini izleyebiliyoruz. Bakarsınız bu oyun Ubisoft’un elinden kurtulur.

GÜNCELLEME: AREA F2 YASAKLANDI ve SUNUCULARI KAPATILDI!

Mobil platformlara gelen en iyi oyunlardan birisi olan AREA: F2, 20 Mayıs itibari ile Google Play ve Apple Store’dan kaldırıldı.
Oyunun geliştirme ekibi 20 Mayıs 2020 tarihinde şurada yayınladıkları blog gönderisi ile oyunu daha iyi bir hale getirmek için yayından kaldırdıklarını ve yeni hali ile yakın zamanda geri geleceklerini söylerken, 16 Mayıs 2020 tarihinde Bloomberg.com’da çıkan şu haber sayesinde ise oyunun Rainbow Six Siege’in birebir kopyası olduğu iddiası ile Ubisoft tarafından mahkemeye verildiği fakat Google Play ve Apple Store’un oyunu henüz mağazalarından kaldırmadıkları ortaya çıktı.

Bunun olacağı belliydi. Fakat buna rağmen eJoy, projesinden geri adım atmayarak Rainbow Six Siege benzeri Area: F2’yi mobil platformlarda aynen yayınlamıştı. Muhtemelen eJoy’da bunun olacağını biliyordu. Bundan sonra ne olacak bilinmez ama benim tahminlerim Ubisoft akıllılık edip eJoy ile anlaşmaya gitmez ise geliştirici ekibin daha özgün fakat yine aynı temelde yeni bir oyun geliştireceği yada mahkemeyi kazanarak oyunu aynen mağazalara geri getireceği yönünde. Bakalım ne olacak?

Oyun İçi Satın Alımlar Ne Olacak? 

Eğer oyun yayınlandıktan sonra oyun içi satın alım yaptıysanız paranızın iadesi için Apple Store ve Google Play yönergelerini izleyerek para iadesi talep edebileceksiniz ve yaptığınız ödemeler hesabınıza geri gönderilecek. Konuyla alakalı geliştirici ekibe ulaşmak isterseniz de areaf2game@gmail.com mail adresinden yada Area: F2’nin HelpShift sayfasından yetkililerle iletişime geçebileceksiniz.

Bundan Sonra AREA: F2’yi Nereden İndireceğiz? 

Şuan için oyunu uygulama mağazalarından indiremeyeceğiz. Hatta oyun sunucuları kapatıldığı için oyunun eski apk dosyaları da bir işe yaramayacak. Bu nedenlerle mahkeme sonuçlanana kadar bekleyecek yada Area: F2’nin yeni versiyonu uygulama mağazalarına gelene kadar başka alternatiflere yada başka tarz fps oyunlarına yöneleceğiz.

>> LOL Mobil Oyunu “League of Legends: Wild Rift”
>> Ücretsiz Call of Duty Oyunu “Call of Duty Mobile”
>> Taktiksel Savaş – Aksiyon Oyunu CALİBER!
>> Blitz Engine Oyun Motoru ile Geliştirilen “Battle Prime”
>> Zula’nın Mobil Oyunu “Zula Mobile”
>> Türk Yapımı Mmofps Oyunu “TACTİC FORCE”

ESKİ YAZININ DEVAMI..

Bazı yerlerde Code: F2, Code Name: F2 adları ile paylaşılan oyun, önceleri Project: F2 adı ile anılıyordu. Ancak bu oyun, resmi oyun mağazalarında yer almıyordu ve bu eski sürümleri indirmek, giriş yapıp oynamak epey zahmetli idi. Zaten sonradan eski sürümler erişimden kaldırıldı ve Aralık 2019 itibari ile aynı oyun AREA: F2 adı ile yeniden beta erişimine açıldı.

Şimdi ise AREA: F2, resmi olarak Google Play ve Apple Store’dan indirilebiliyor!

Yukarıdaki video AREA: F2‘nin resmi tanıtım videosu. 30 saniyelik videodan anlayacağınız üzere oyun harika bir Rainbow Six Siege mobil uyarlaması. Grafikler harika, oynanış olarak birebir Rainbow Six Siege!

Fakat buna rağmen, henüz Ubisoft’tan bir müdahale yada karşı engelleme gelmiş değil. [Müdahale Geldi!] Tabi bu da güzel bir haber.. İnşallah böyle bir oyun harcanmaz ve CS: GO, R6: Siege gibi oyunlarında mobil platformlara gelmesine vesile olur.

AREA: F2 Nasıl Yüklenir?

Önceleri bu iş epey zordu, çünkü oyun henüz Google Play’de ve Apple Store’da yoktu. Ama artık oyunumuzu doğrudan mobil uygulama mağazalarından indirebiliyor ve çok çabalamadan hemen oyunumuza giriş yapabiliyoruz.

Oyunu yüklemek ve oynamak istiyorsanız, elinizdeki cihazın Android yada Apple İos işletim sistemi kullanıyor olmasına bağlı olarak aşağıdaki bağlantılara dokunuyor, oyunu cihazınıza indiriyorsunuz.

>> Google Play’de AREA: F2
>> Apple Store’da AREA: F2

Ardından oyunda oturum açıyor ve eğitim modu ile oyunu oynamaya başlıyorsunuz.

İyi eğlenceler!

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

– Reklamlar –