LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Rainbow Six Siege Benzeri Mobil Oyun "Project: F2" - oyun-indir

Son dönemde harika oyunlar geliyor mobil platformlara; Cod mobile, League of Legends mobile, Apex Legends mobile, Warface Mobile, Battle Prime ve belki aklıma gelmeyen bir sürü oyun daha.. Ayrıca Gta 5 gibi bazı oyunlarında fan yapımı sürümlerini görmeye başladık [*]. Her ne kadar tamamlanmamış ve resmi olmayan projeler olsa da.. Ve şimdi Çin video paylaşım sitesi Bilibili’den yayılan bir oyun oynanış videosu var ki.. bu oyun, Rainbow Six Siege‘e aşırı benzerliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Oyunun Adı Project: F2.

Bazı yerlerde Code: F2 yada Code Name: F2 adıyla da paylaşılıyor. Oyunun yapımcısı, Vagary oyununu geliştiren (ve NetEase eski yöneticisi tarafından kurulan Çin merkezli) eJoy Studio. Oyunun Unity oyun motoru ile geliştirildiği ve 25 Ekim – 31 Ekim tarihleri arası beta testleri için erişime açık olduğu biliniyor. Fakat oyunun final sürümünün ne zaman yayımlanacağı belli değil.

Beta indirme bağlantısı yazı sonunda!

Yukarıdaki video Project: F2’den kısa bir bölüm. İlgili video, bir beta test oyuncusu tarafından Bilibili.com’a yüklenmiş durumda. Bu video gibi birkaç video daha var tam burada. Ve tüm bu videoları izlediğinizde ilk fark edeceğiniz şey; oyunun Rainbow Six Siege’e aşırı benzerliği ve mobil platformlar için aşırı detaylı olması olacak (ki bu oyun henüz beta aşamasında ve zamanla yeni özellikler dahil edilecektir)..

Kafanıza takılan soru işaretleri ise; böyle bir oyun mobil platformlardan çıkış yapmayı başarabilecek mi? ve çıkışını yaparsa sonuçları ne olacak?

İhtimaller!

1) Ubisoft bu projeye müdahale edebilir,

2) Ubisoft alternatif olarak kendi mobil oyununu geliştirme kararı alabilir.

İlk seçenek bizlerin işine gelmez ve oyunun Rainbow Six Siege’den kopyalandığı gibi bir durum kanıtlanabilirse yapımcı şirket ile Ubisoft mahkemelik olabilir. Bilibili.com videoları altında da bu yönde tartışmalar mevcut… Bazıları taklit olduğu için eleştiriyor, oyunun Ubisoft’u kızdırdığını ve yayımlanamadan yasaklanabileceğini söylüyor, bazıları da harika bir proje olduğunu, azıcık esinlenme olmasının doğal olduğunu dile getiriyorlar. Peki Ubisoft bu duruma ne diyor? Bilmiyoruz.

İkinci seçenek ise hepimizin işine geliyor. Ubisoft kendi mobil Rainbow Six Siege oyununu geliştirir yada Vagary studio ile anlaşırsa, bu işten hem oyuncular hemde Ubisoft karlı çıkabilir. Fakat Ubisoft bunu tercih eder mi? Yine bilmiyoruz.

Bunlar sadece ihtimaller. Çünkü oyun henüz çok yeni ve internet üzerinde oyuna ait ne doğru düzgün bir web sitesi, ne de bir duyuru yada haber var. Sadece birbirine benzer oynanış videoları var. Birde oyunu indirip yükleyebileceğiniz bir site var. Tabi bu sayfada resmi kaynak değil ve oyunu indirip yüklemek için Çince sorununu çözmeniz gerekiyor. Ayrıca Google Play bu uygulamayı riskli gösterdiği için birçok kişi yüklememeyi tercih ediyor.

Project: F2 Nasıl Yüklenir?

Öncelikle aşağıdaki siteye gitmeniz gerekiyor. (Bu yöntemle oyunu sadece Android cihazlara yükleyebiliyorsunuz!)

https://www.ruan8.com/game/58976.html
http://www.k73.com/down/android/487981.html
https://www.3839.com/a/117556.htm

İlk iki sitede doğrudan 530 mb apk dosyası olarak oyunu indirebiliyorsunuz. Üçüncü sitede ise önce sitenin uygulamasını telefonunuza yüklüyor, sonra uygulama içinden 代号:F2 araması yaparak oyunu buluyor, sonra yüklemeyi başlatıyorsunuz..

Ardından yükleme adımlarını tamamlıyor ve oyuna giriş yapıyorsunuz.

Oyun karşınıza tabi ki full Çince açılıyor. Gelen yönerge ekranlarını Google Translate görsel çeviri ile çevirerek giriş yapmayı bulabilirsiniz fakat öncesinde 9game.cn’a üye olmanız gerekiyor. 9game.cn’a ise aşağıdaki bağlantıdan mail seçeneği ile üye oluyorsunuz. (Telefon ile kayıt seçerseniz mobil doğrulamada takılır kalırsınız.)

https://www.9game.cn/register?type=mobile

Mail ile kayıt için, karşınıza açılan sayfada sol taraftan mektup simgesine dokunmanız gerekiyor. (Mektup simgesini göremiyorsanız tarayıcınızın ayarlarından sitenin masaüstü sürümünü çağırmanız gerekiyor.) Sonrasında açılan ekranda ilk kutuya mail adresi, diğer iki kutuya ise 9game.cn şifrenizi giriyorsunuz. Ardından mail doğrulama yaparak 9game.cn kaydını tamamlıyorsunuz.

Şimdi artık oyuna geri dönüp, ana ekranda karşınıza turuncu böcek geldiğinde üstten ikinci seçeneğe dokunarak mail ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. İlk kutuya 9game.cn’de kullandığınız maili, ikinci kutuya 9game.cn şifrenizi girersiniz ve nihayetinde oyuna giriş işlemi biter, karşınıza kullanıcı adı seçim kutusu gelir. Kullanıcı adını da seçtiyseniz, artık bundan sonrası kolay. Sağ tarafta yer alan Create Room butonundan oda kurabilir, arkadaşlarınızla oynayabilir, yada Play Game butonu ile online rastgele rakiplerle karşılaşabilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilir, yükleme işlemi için aceleniz yoksa, Project: F2’yi beklerken alternatif oyunlara göz atabilirsiniz.

>> LOL Mobil Oyunu “League of Legends: Wild Rift”
>> Ücretsiz Call of Duty Oyunu “Call of Duty Mobile”
>> Taktiksel Savaş – Aksiyon Oyunu CALİBER!
>> Blitz Engine Oyun Motoru ile Geliştirilen “Battle Prime”
>> Zula’nın Mobil Oyunu “Zula Mobile”
>> Türk Yapımı Mmofps Oyunu “TACTİC FORCE”

Konuya Dair Notlar: 

  • Oyun henüz mobil platformlarda yok,
  • Oyunun henüz İngilizce dil desteği yok,
  • Oyunu test edenlere önerilen en düşük gpu Snapdragon 660,
  • Oyuna oturum açmak için 9Game hesabı kullanılıyor,
  • Giriş yapmak için 9game.cn’den üye olabilir yada alternatif uygulamalar Wechat, QQ yada Weibo’yu kullanabilirsiniz,
  • Oyunun şimdilik 1 adet haritası var ve adı Grade.

Konuyu takibe alacak ve Project: F2 ile ilgili bir gelişme olursa yazımda güncelleme yapacağım.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Ekim 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019