LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Reklam İzleyerek Para Kazanma "Veni Vidi Won" - cep-telefonu-teknoloji-haber, internet-siteleri

Yurt dışında bu tarz uygulamalar çok yapılıyor fakat Türkiye’de biraz zor oluyor. Çünkü reklam verenler bu tarz uygulamaları tercih etmiyor, reklam izleyenlerde hile hurda yaparak, birden fazla hesap ile markaları sömürüyorlar. Sonuç olarak birkaç ay önce hayata geçen uygulama, birkaç ay sonunda ortadan kayboluyor. 

Yanlış hatırlamıyorsam 4-5 sene önce böyle bir uygulama vardı. İlk 3-4 ay 50’şer TL civarı ödeme yapmıştı. Sonradan uygulamada ne reklam kaldı, ne de para..

Bu sebeple bu tarz uygulamalara temkinli yaklaşıyorum.

Uygulamayla alakalı gelişmeler olduğunda buradan güncelleme olarak paylaşacağım.

Konuyla bağlantılı VeniVidiWon yetkilisi Adem beyin paylaşımını yorum bölümünde bulabilirsiniz.

Veni Vidi Won

Şimdi yeni bir girişim var. Hem web sitesi üzerinden hem Android platformu üzerinden reklam izleyenlere para kazandırmayı amaçlıyor. Uygulamanın ismi Veni Vidi Won. Yerli malı fakat web sitelerine bakınca adres felan göremezsiniz. Hatta telefonları bile yok. Sadece bir mail adresi.. Birde sosyal medya hesapları var. Ancak sizden ev adresinizi felan talep ediyorlar.

İddiaları; reklam izleyerek yada izleterek para kazandırmak ve ilk üyelikte herkese 0.05 kuruş veriyorlar. Ancak onu 5 TL gibi yansıtıyorlar. Oysaki 5 TL kazanmak için profil bilgileriniz tam olarak doldurmanız lazım.

Birde şöyle bir durum var; üye olduktan sonra bakıyorsunuz ki uygulamada izlenebilecek hiç reklam yok. Sadece onların tanıtımı var, anket sorusunada cevap veriyorsunuz, 0.05 kuruş kasada..

100 adet VVW Coin = 1 TL ediyor. Kasada 5 yazıyorsa 5 kuruşunuz var.

Uygulama için para çekme limiti görünmüyor fakat ödeme alabilmek için bir limiti aşmanız lazım. Sanırım o limit 100 TL..

Hakediş değeri platform üzerinde kasanızdaki biriken puanlarınızı çekebilmeniz için ulaşmanız gereken puan olup 10.000 x VVW COIN‘e karşılık gelmektedir.

Ayrıca vergi mükellefi değilseniz banka ve ininal kart ödeme yöntemlerini yılda 3 kez kullanabiliyorsunuz. Üçüncü çekimden sonra hediye çeki opsiyonunu kullanmanız lazım.

Ödeme alma yöntemleri; banka, ininal kart, hediye çeki ve bağış.

Hangi sivil toplum kuruluşlarına bağış yapılabileceği web sitelerinde belirtilmemiş. Kazancınız limiti geçemediyse “bir göz atayım” diyemiyorsunuz. Buradan dahi güven vermiyorlar. Sonuçta hangi kurumlara bağış yapabileceğimi bilirsem ona göre azim eder, uygulamayı kullanırım. Bilinmeyene yolculuk mantıksız olmaz mı?

Nasıl Kullanılır? 

Veni Vidi Won, web sitesi üzerinden yada Android uygulaması üzerinden kullanılabiliyor. Şimdilik mobil uygulama sadece Android platformunda var. Ancak Apple platformu için uygulamaları yok. Belki de Apple’dan izin alamıyor olabilirler.

>> Google Play’de Veni Vidi Won

Uygulamayı yukarıdaki bağlantıdan indirip, yüklüyorsunuz. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra sol alt butondan tanıtım reklamını izliyorsunuz. 2 dakikalık ve gereksiz uzun bir reklam yapmışlar. Reklamdan sonra ise anket sorusunu cevaplıyorsunuz.

Tanıtımı izlediyseniz reklam bölümü boş kalıyor. Çünkü şimdilik reklam veren yok. (Sonradan belki coşarlar?)

Bunun haricinde sol açılır menüde profil ayarlama, arkadaş öner, marka öner, bize ulaşın gibi seçenekler var. Adres bilgilerinizi vs Profilim altından girebilirsiniz. Arkadaş öner seçeneğinden referans bağlantısı alıp arkadaşlarınızı uygulamaya üye yaparak onların izleyeceği reklamlardan para kazanabilirsiniz. Marka öner seçeneğinden herhangi bir markayı uygulamaya davet ederek reklam vermeleri halinde oradan da para kazanabilirsiniz.

Uygulama bana biraz amatör geldi. Web sitesi gibi orası da pek güven vermiyor ancak sonradan durumlar değişebilir. Bu sebeple uygulamayı göz önünde tutmakta ve takibe almakta yarar var.

Eğer uygulamaya üye olayım, takibe alayım diyorsanız aşağıdaki bağlantıdan referansım olarak kayıt olabilirsiniz. Yada yukarıdaki bağlantıdan uygulamayı indirip doğrudan uygulama üstünden de kayıt olabilirsiniz. Belli mi olur belkide başarılı olurlar!?

>> Referansımla Üye Ol

Uygulamaya dair merak ettikleriniz olursa konu altından yazabilir yada uygulamanın web sitesinde yer alan sıkça sorulan sorular sayfasına bakabilirsiniz.

Konuyla bağlantılı paylaşmak istedikleriniz varsa yine konu altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu uygulamanın geleceğini şimdilik göremiyorum fakat onlar ayağa kalkana kadar alternatif olarak Google’un anketler uygulamasını öneriyorum. Google Anketler uygulaması üstünden anket cevaplayarak Google Play’de geçerli kredi kazanabilir, kazandıklarınızı Google Play’den alışveriş için harcayabilirsiniz.

>> Google’un Ödüllü Anketleri ile Para Kazanın 

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 13 Mayıs 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


  Adem Mecit 18 Mayıs 2018, 15:36

  Merhaba,
  Öncelikle platformunuzda bize yer verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Yazınız ile ilgili birtakım yorumlar ve eklentiler yapmak isteriz.

  Belirttiğiniz gibi platformumuz çok yeni. 22 Nisan tarihinde lansmanı gerçekleştirdik. VeniVidiWon tamamen yerli bir girişim olup, şirket merkezi Türkiye’dedir ve şirket A.Ş.’tir. Bu nedenle platform tamamen Türk yasallarına ve vergi mevzuatına uygundur.

  Yazınızdaki yorumlara birtakım eklentiler yapmak isteriz :
  1- Platformda kullanıcılar üye olduklarında ve profillerini tamamladıklarında 5 TL karşılığı 500 VVW COIN kazanmaktadır. Bu detay bilgi markaların hedeflemesinde kullanılacak bilgiler olup üyelerin reklam alabilmesi için de gereklidir.
  2- Profil detaylarında üyelerimizin adres bilgilerini de talep etmekteyiz. Bu ihtiyaç Türk Vergi Kanununa göre faturalama sırasında üyelerin açık adres bilgilerine ihtiyaç duyulmasından kaynaklanmaktadır. Bu konuda bir iyileştirme ile profil detay alanından detay adres bilgisi alınıp ödeme ekranına alınacaktır. Ancak bu durum adres ihtiyacını ortadan kaldırmıyor maalesef. Bu konuda kullanıcılarımızın yaşayabileceği olası tüm problemlere karşı yasalar önünde sorumluyuz.
  3- Platformumuz üzerinde hakediş değeri 100 TL karşılığı 10.000 VVW COIN’dir. Bu ve benzeri tüm detaylar için http://www.venividiwon.com URL’indeki SSS (Sıkça Sorulan Sorular) bölümü incelenebilir
  4- Platforma üye ve marka edinim süreçleri girişimin iş planına uygun olarak ilerlemektedir ve herşey yolunda. Platformumuzda yeni markaları görebileceksiniz. Bu süreçte de üyelerimize günde en az bir adet görsel reklam izletmekteyiz.
  5- Platform üzerinde STK ve Spor Kulüpleri ile işbirliği çalışmaları devam etmektedir. Sözleşmeler sonrasında platforma katılan güncel listeyi Profil içerisinde İlgilendiğim STK’lar bölümünden görebileceksiniz. Listenin şu anda boş gelmesi henüz sözleşme süreçlerinin devam etmesinden kaynaklanmaktadır.
  6- Platformumuz reklam verenler için eşsiz yetkinliklere sahiptir. Özetlemek gerekirse :
  a. Tekil ve gerçek kullanıcılar
  b. Sosyal medyadan izole edilmiş reklamlar
  c. Reklam mesajlarının üyelerin nitelikli paylaşımları ile güçlendirilmesi
  d. Sonuna kadar izlenecek reklamlar için ücretlendirme (3 dk’ya kadar video reklam)
  e. Reklam sonrasında yayınlanacak pazar araştırması sorusu ve sorulara gelecek yanıtlar üzerinden yeniden hedefleme ile çift yönlü bir interaktivite.
  f. Telefonda satış desteği ile tam ve çift yönlü bir interaktivite
  g. Ekonomi ve hedefli metin reklam seçeneği
  h. Zengin hedefleme seçenekleri
  i. Gerçek zamanlı raporlama

  Platformumuz çok yeni ve destekleriniz ve bize şans vermeniz çok önemli. Tüm iyileştirme önerilerinizi ve taleplerinizi support@venividiwon.com e-posta adresine iletebilirsiniz. Tüm öneri ve talepleri titizlikle inceleyip yol haritamızı buna göre yeniden şekillendiriyoruz.
  Hata ve eksiklerimiz var ise de anlayışınızı rica ediyoruz.

  Saygılarımla,
  Adem Mecit

  Lordiz 18 Mayıs 2018, 18:38

  @Adem Mecit; Merhaba Adem bey. Konuyla alakalı ilginiz ve detaylı bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. İnşallah yakın zamanda faydalı ve çift taraflı kazandıran verimli bir platforma dönüşürsünüz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019