Resim, Fotoğraf Aynalama Nasıl Yapılır? En Basit Yollar!

resim fotograf aynalama - Resim, Fotoğraf Aynalama Nasıl Yapılır? En Basit Yollar!

Elinizde bir resim, fotoğraf var ve bu materyali yan aynalamak istiyorsunuz. Çok uğraşmadan nasıl yaparsınız? En basit yolları birazdan paylaşacağım ancak ne yapmaya çalıştığımızı net şekilde anlatayım, sonrasında “ben bunu aramıyordum” diyenler olmasın. 

Yazımızın ana konusu bir resmi, fotoğrafı yatayda tersine çevirmek, yani 1 adet ayna görüntüsü yaratmak.

Eğer sizin amacınız aynı resimden, fotoğraftan diğer yöne de ters kopyalama yapmak yada resmin, fotoğrafın aşağı yansımasını yaratmak ise sizin içinde yazı sonunda bir paylaşımım olacak..

Resim, Fotoğraf Aynalama Yolları:

Sadece Ters Çevirerek Aynalama!

Amacınız sadece resmin, fotoğrafın bir adet ters ayna görüntüsünü yaratmak ise sizin için alternatif seçenekler şunlar;

  • Windows kullanıcısıysanız resmi, fotoğrafı sağ tıklayıp Düzenle komutu ile Paint uygulamasında açın ve üst menüden Döndür seçeneği ile yatayda çevirin. İstediğiniz ayna görüntüsünü elde edeceksiniz.

paint aynalama - Resim, Fotoğraf Aynalama Nasıl Yapılır? En Basit Yollar!

  • Windows 10 kullanıcısıysanız resmi, fotoğrafı sağ tıklayıp Fotoğraflar uygulamasında düzenle komutu ile Fotoğraflar uygulamasında açın ve sağ menüden Kırp ve döndür seçeneği ile ardından Çevir seçeneğine tıklayarak yatayda çevirin.

fotograflar aynalama - Resim, Fotoğraf Aynalama Nasıl Yapılır? En Basit Yollar!

Yukarıdaki seçeneklere erişiminiz yok, sadece mobil cihaz kullanabiliyorsanız;

  • Resmi, fotoğrafı telefon veya tablet bilgisayarınızın Galeri uygulamasında açıp, Düzenle komutu verip, düzenleme seçeneklerinden Dönüştür ile yatayda çevirin.

galeri aynalama - Resim, Fotoğraf Aynalama Nasıl Yapılır? En Basit Yollar!

  • Telefonunuzdaki Galeri uygulamasında böyle bir seçenek yok ise mobil uygulama mağazanızdan alternatif bir Galeri uygulaması indirin. Android için Basit Galeri‘yi önerebilirim. (Düzenle > Çevir yolunu izlerseniz aradığınız şeyi bulacaksınız. Ayrıca döndür seçenekleri de mevcut.) Flip Image uygulamasını da deneyebilirsiniz.

Uygulama kuramıyor, sadece internet üzerinden yapabilecekseniz; 

  • Pixlr.com/Editor sitesine gidin, resmi, fotoğrafı siteye yükleyin ve üst menüden Resim > Tuvali Yatay Olarak Döndür komutunu vererek aynalama işlemini tamamlayın.

>> Pixlr.com Editöre Git

pixlr aynalama - Resim, Fotoğraf Aynalama Nasıl Yapılır? En Basit Yollar!

Birden Fazla Ters Kopya Oluşturarak Aynalama!

Amacınız resmin, fotoğrafın yatay yada dikey birden fazla ters ayna görüntüsünü (yansımasını) yaratmak ise sizin için alternatif seçeneklerde şunlar;

  • Windows kullanıcısıysanız resmi, fotoğrafı sağ tıklayıp Düzenle komutu ile Paint‘de açın, tuval boyutunu yatay yada dikey düzenlenecek materyal kadar büyüttükten sonra bu boş alana aynı resim, fotoğraftan 1 adet kopya oluşturun. Sonrasında ters çevrilecek kopyayı seçip üst menüden Döndür seçeneği ile ters çevirin.

Yukarıdaki seçeneğe erişiminiz yok, sadece mobil cihaz kullanabiliyorsanız;

  • Apple cihazınıza Flipper uygulamasını yada Android cihazınıza Photo Editor Selfie uygulamasını yükleyip, uygulama üzerinden resminizin, fotoğrafınızın istediğiniz şekilde aynalamasını yaratın.

>> Apple için Flipper İndir

>> Android için Photo Editor Selfie İndir

Uygulama kuramıyor, sadece internet üzerinden yapabilecekseniz; 

  • Mirror Effect sitesine gidin, resmi, fotoğrafı siteye yüklemek için Dosya Seç butonundan seçin ve sol menü seçeneklerinden hangi yöne ayna efekti uygulanacağını, yansıma boyutunu, yansıma görünürlüğünü seçerek aynalama işlemini tamamlayın.

>> Mirror Effect Sitesine Git

Şimdilik önerilerim bunlar. Yeni seçenekler aklıma geldiğinde yazıda güncelleme yapacağım fakat sizin sormak yada eklemek istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner