LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Samsung Galaxy S3 GT-i9300 Nasıl Root Edilir? - google-play

Samsung Galaxy S3 telefonumuzu nasıl root yaparız? Yani yönetici yetkilerini nasıl sağlarız? Baştan uyarmakta yarar var; root anlatımı Galaxy S3’ün i9300 modeli içindir, yani i9305 için denenmemiştir. Ve tabiki root işlemi Odin ile yapılmaktadır. Odin yazılımını ilk defa kullanacak olanlarında anlatımdaki detaylara çok dikkat etmesini, yanlış işlem yapmamasını özellikle öneriyorum.

Root için indiriyoruz;

(TWRP konusundan TWRP paketini indirdiyseniz tekrar indirmeniz gerekmiyor.)

>> Root + TWRP+ Odin İndir

Daha sonra Odin yazılımını açıyor, telefonumuzu download moduna alıyor ve rootlama işlemini gerçekleştiriyoruz.

İşlem adımları detaylıca şöyle;

1. Telefonumuzu download moduna alalım;

Download modu için telefonu kapatın, Ses kısma (alt) + Home (orta tuş) ve Power (aç/kapa) tuşuna aynı anda basarak download mod notu gelene kadar bekleyelim.

Download moda giriş ekranı geldiğinde Volume.. yazan bir ekran olacak karşınızda, hemen ses yükseltme (üst) tuşuna basarak download moduna girişi onaylayalım. Download mod açıldığında ekranın ortasında yeşil renkte Downloading… yazıyor olacak.

2. Şimdi telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlayalım ve bilgisayar üzerinden Odin yazılımını açalım.

3. Odini açtığımızda uygulama ekranında şunlara dikkat edelim;

– ID:COM yazan bölümde mavi renk port seçimi görünüyor olmalı ve bu kutucuk içerisinde 0:[COM4] şeklinde port numarası yazıyor olmalı. Port numarası 5’de olabilir 1’de.. (Eğer port numarası görünmüyor, kutucukların hepsi boş ise bilgisayara Samsung mobile driver kurmalı, bilgisayarı tekrar başlatmalısınız. Samsung driver işe yaramazsa Kies yazılımını kurmalısınız. Yine olmazsa farklı bir usb kablo ve usb girişinden deneme yapmalısınız. Son seçenek olarak da farklı bir bilgisayar varsa root işlemini o bilgisayarda yapmalısınız.)

– Option kısmında sadece Auto Reboot ve F. Reset Time seçili olmalı. Diğerlerinde tik olmamalı.

– Root işlemi için gereken tar(.md5) uzantılı dosya zipten çıkarılmamalı ve öylece PDA butonundan seçilmeli.

4. Eğer yukarıdaki detaylarda sorun yoksa Start butonu ile root işlemini başlatalım.

Samsung Galaxy S3 GT-i9300 Nasıl Root Edilir? - google-play

5. Root işlemi hızlı bir şekilde başlayacak ve Odin’de RESET yazıyorken telefon ekranında root yüklemesi gerçekleşecek. Biz sadece telefonun yeniden açılmasını bekleyelim.

6. Telefonumuz tekrar açıldığında son işlem olarak uygulama listesine gidip SuperSu uygulamasının olup olmadığını kontrol edelim.

SuperSu uygulamasını görebiliyorsanız, telefonunuz artık rootlu.

Sorularınız olursa konu altından yorum olarak gönderebilirsiniz.

>> Samsung Galaxy S3 GT-i9300’e Odin ile TWRP Yükleme

>> Samsung Galaxy S3 İçin CyanogenMod 12 (Android L 5.0.2)

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 29 Ocak 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Erman 15 Temmuz 2015, 20:22

  Dosyaları güncellerseniz sevinirim. :)

  İyi çalışmalar.

  admin 17 Temmuz 2015, 00:06

  @Erman; Merhaba. Dosya bağlantısı çalışıyor ancak dns değiştirmeniz veya vpn kullanmanız gerekiyor. Farklı free dosya hostlarında sorunlar yaşadığım için 2-3 senedir Depositfiles kullanıyorum ve onuda devletimiz engellemiş durumda. 

  Vpn önerisi için aşağıdaki yazıma bakabilirsiniz;

  https://www.lordiz.com/guvenilir-pratik-ve-ucretsiz-vpn-hizmeti-zenmate.html

  ömer 19 Temmuz 2015, 14:04

  merhaba adımları bire bir uyguluyorum fakat odinde <ID:0/004> recovery.img adımında kalıyor yükleme yapılmıyor. sizin paylaştığınız odin ve dosyaları kullanmama rağmen yükleme yapamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

  admin 20 Temmuz 2015, 18:55

  @ömer; Merhaba. Telefonunuzun usb kablosunda yada usb girişinde sorun olabilir. Yüklemenin bir türlü başlamadığı durumu Asus netbook'da yaşamıştım, farklı bilgisayarda deneme yapınca rom yüklenmişti. 

  mertsagir 25 Temmuz 2015, 02:41

  Merhaba,bende de Galaxy S3 GT-I9300 var. Rootlamak istiyorum ama bilgisayar yok,bilgisayarsız root etmeye çalıştım ama ” PC Baidu ” benzeri bir hata alıyorum,Mgyun-Z4Root-Framaroot gibi programlar kullandım ama sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor,yardım eder misiniz ?

  admin 26 Temmuz 2015, 00:00

  @mertsahir; Merhaba. Normal bilgisayar haricinde mobil root yöntemlerini denemediğim için bilgim yok ve sağlıklı olduklarınıda pek düşünmüyorum. Ama Google Play'deki Rom Manager uygulamasına bakabilirsiniz, belki onda rom yüklemeden öncesi adımı root'lama vardır. Tabi her cihaz için root dosyası farklı olduğundan olmayadabilir.

  mertsagir 26 Temmuz 2015, 19:56

  Cevabınız için teşekkürler,Rom Manager programına bakarım o zaman.

  mehmet 25 Ağustos 2015, 22:40

  Samsung Galaxy S3 GT-i9300  Root yaptım ama telefon yeniden başladıktan sonra ekrana acaip bişe geldi silemedim bi türlü bu linkten görebilirsiniz bi bakabilirmisiniz

  admin 25 Ağustos 2015, 23:43

  @mehmet; Root işlemini paylaştığım paket ile yaptıysanız sorun çıkarmaması gerekirdi. Belki yüklemeden sonra supersu güncellemesi olduysa supersu kaynaklı bilgi ekranı geliyordur ama öyle birşey olsa kapatılabilirdi. Farklı bir yerden root yüklemesi yaptıysanız benim paylaştığımı deneyin veya telefonda root haricinde bilmediğiniz bir uygulama varsa ona göz atın. 

  mehmet 26 Ağustos 2015, 23:26

  tşkler bidaha deneyeyim bakalım olmadı tlf cuya götürürüm 

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019