LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Samsung Galaxy S3 GT-i9300'e Odin ile TWRP Yükleme - google-play

Samsung Galaxy S3 akıllı telefonunuza custom (yani özelleştirilmiş) rom yüklemek istiyorsunuz, fakat bunun öncesinde cihazı root etmeniz, ardından gelişmiş kurtarma yazılımı TWRP kurmanız gerekiyor. Root’u bu yazımda anlatmıştım, o yazımdan (yada başka yerden) bakarak root’u aştıysanız sıra geldi TWRP’ye.. Peki TWRP nasıl yüklenir? Hemen bakalım..

TWRP Yüklüyoruz;

1. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan TWRP imaj dosyasını ve Odin yazılımını indirelim.

(ROOT konusundan ROOT paketini indirdiyseniz tekrar indirmeniz gerekmiyor.)

>> TWRP + Root + Odin İndir

2. Telefonumuzu download moduna alalım;

Download modu için telefonu kapatın, Ses kısma (alt) + Home (orta tuş) ve Power (aç/kapa) tuşuna aynı anda basarak download mod notu gelene kadar bekleyelim.

Download moda giriş ekranı geldiğinde Volume.. yazan bir ekran olacak karşınızda, hemen ses yükseltme (üst) tuşuna basarak download moduna girişi onaylayalım. Download mod açıldığında ekranın ortasında yeşil renkte Downloading… yazıyor olacak.

2. Şimdi telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlayalım ve bilgisayar üzerinden Odin yazılımını açalım.

3. Odini açtığımızda uygulama ekranında şunlara dikkat edelim;

– ID:COM yazan bölümde mavi renk port seçimi görünüyor olmalı ve bu kutucuk içerisinde 0:[COM4] şeklinde port numarası yazıyor olmalı. Port numarası 5’de olabilir 1’de.. (Eğer port numarası görünmüyor, kutucukların hepsi boş ise bilgisayara Samsung mobile driver kurmalı, bilgisayarı tekrar başlatmalısınız. Samsung driver işe yaramazsa Kies yazılımını kurmalısınız. Yine olmazsa farklı bir usb kablo ve usb girişinden deneme yapmalısınız. Son seçenek olarakda farklı bir bilgisayar varsa root işlemini o bilgisayarda yapmalısınız.)

– Option kısmında sadece Auto Reboot ve F. Reset Time seçili olmalı. Diğerlerinde tik olmamalı.

– Root işlemi için gereken tar uzantılı dosya zipten çıkarılmamalı ve öylece PDA butonundan seçilmeli.

4. Eğer yukarıdaki detaylarda sorun yoksa Start butonu ile TWRP yüklemesini başlatalım.

Samsung Galaxy S3 GT-i9300'e Odin ile TWRP Yükleme - google-play

5. Yükleme işlemi kısa sürede bitecek ve telefonumuz yeniden açılacak. Artık telefonumuzda TWRP kurtarma yazılımı mevcut. Telefonu kurtarma moduna alıp istediğimiz rom yüklemesini yapabiliriz.

Galaxy S3 için Kurtarma Modu; 

Kurtarma modu açmak için Ses yükseltme (üst) + Home (orta tuş) ve Power (aç/kapa) tuşlarına aynı anda basmalı, Samsung logosu göründükten sonra 3 saniye sayıp tuşları bırakmalıyız. (Aksi halde kurtarma modu yerine telefon normal olarak açılacak.)

Ve Standart Uyarılar;

– Kurtarma modu olarak Twrp öneriyorum. Bu sebeple de anlatımımda sadece ona yer verdim. Twrp yerine Cwm Recovery veya PhilZ Touch Recovery kurmak isteyenler olursa, ilgili kurtarma yazılımlarının odin versiyonlarını bulup Odin ile aynı şekilde yükleyebilirler.

– Twrp kurabilmeniz için önce root işlemini yapmış olmanız ve telefonunuzun en az %50 civarı şarjı dolu olması gerekiyor ki işlem sırasında sorun yaşamayın.

Sorularınız olursa konu altından yorum olarak gönderebilirsiniz.

>> Samsung Galaxy S3 GT-i9300 Nasıl Root Edilir?

>> Samsung Galaxy S3 İçin Lineage OS 14.1

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 29 Ocak 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  ceren 17 Şubat 2015, 10:52

  TWRP Ne işe Yarar acaba .?

  admin 17 Şubat 2015, 21:07

  @ceren; Twrp telefona yeni yazılım yüklemenizi sağlar. Fakat bunu kurabilmek ve kullanabilmek için teknik beceri ve deneyiminiz olmalı. Aksi halde telefonu bozabilirsiniz.

  ceren 18 Şubat 2015, 12:55

  Benim telefonum Samsun galaxsy s3 GT-i9300 vietnam telefonu yurt dışı imei null oldu ve wifi simgesine basıyorum etkin olmuyor wifi yardım edermisniz

  admin 19 Şubat 2015, 18:41

  @ceren; Yurtdışından kaçak gelen, Türkiye'de içine farklı bir imei kopyalanan telefon almışsınız. İmei numarası silindiği için yeniden imei yüklettirmeniz gerekiyor. İşini bilen iyi bir telefoncuya götürmeniz halinde yardım edeceklerdir.

  samsung 18 Mart 2015, 20:04

  ben daha onceden telfonu odinle rootlamıştım twrp gerekli mi tam anlamadım da

  admin 18 Mart 2015, 20:36

  @samsung; Root'tan sonra cwm yada twrp kurduysanız tekrar kurmanız gerekmiyor. Ama sadece root işlemi yaptıysanız üzerine Cwm yada Twrp kurmanız gerek.

  Murat 11 Nisan 2015, 13:53

  https://www.lordiz.com/samsung-galaxy-s3-icin-cyanogenmod-12-1-android-l-5-1.html bu linkteki adımları takip edip kurdum, telefon sprunsuz olarak çalıştı. 5.1 oldu. sonra fabrika ayarların döndürdüm fakat açılıştan sonra teamwin ekranında kalıyor, hiç bir hareket yok. volume – menu ve power la ilgili mode a da giriş yapmıyor. Factory reset için farklı bir yol mu var? yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

  admin 11 Nisan 2015, 17:41

  @Murat; Team Win kurtarma uygulamasında sorun olmuş gibi görünüyor. Odin ile orijinal 4.3 rom'una geri dönün, daha sonra diğer yazımdaki Android 5.0.2 romunu root > twrp > rom > gapps yolunu izleyerek yükleyin. 5.1 rom'u betada olduğundan sorunlar çıkarabiliyor.

  https://www.lordiz.com/samsung-galaxy-s3-icin-cyanogenmod-12-android-l-5-0-2.html

  Download modu için; telefonu kapatın, Ses kısma (alt) + Home (orta tuş) ve Power (aç/kapa) tuşuna aynı anda basarak download mod notu gelene kadar bekleyin. 

  Mustafa koc. 12 Ağustos 2015, 20:33

  Benim bilgisiyarım yok olurmu aynısını uygulusam

  admin 14 Ağustos 2015, 02:56

  @Mustafa koc.; Yükleme adımlarının başında root ve Twrp için bilgisayar şart. Mobil uygulamalar var ancak telefona hasar verme ihtimalleri yüksek.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020