LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Samsung Galaxy S3 GT-i9300'e Odin ile TWRP Yükleme - google-play

Samsung Galaxy S3 akıllı telefonunuza custom (yani özelleştirilmiş) rom yüklemek istiyorsunuz, fakat bunun öncesinde cihazı root etmeniz, ardından gelişmiş kurtarma yazılımı TWRP kurmanız gerekiyor. Root’u bu yazımda anlatmıştım, o yazımdan (yada başka yerden) bakarak root’u aştıysanız sıra geldi TWRP’ye.. Peki TWRP nasıl yüklenir? Hemen bakalım..

TWRP Yüklüyoruz;

1. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan TWRP imaj dosyasını ve Odin yazılımını indirelim.

(ROOT konusundan ROOT paketini indirdiyseniz tekrar indirmeniz gerekmiyor.)

>> TWRP + Root + Odin İndir

2. Telefonumuzu download moduna alalım;

Download modu için telefonu kapatın, Ses kısma (alt) + Home (orta tuş) ve Power (aç/kapa) tuşuna aynı anda basarak download mod notu gelene kadar bekleyelim.

Download moda giriş ekranı geldiğinde Volume.. yazan bir ekran olacak karşınızda, hemen ses yükseltme (üst) tuşuna basarak download moduna girişi onaylayalım. Download mod açıldığında ekranın ortasında yeşil renkte Downloading… yazıyor olacak.

2. Şimdi telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlayalım ve bilgisayar üzerinden Odin yazılımını açalım.

3. Odini açtığımızda uygulama ekranında şunlara dikkat edelim;

– ID:COM yazan bölümde mavi renk port seçimi görünüyor olmalı ve bu kutucuk içerisinde 0:[COM4] şeklinde port numarası yazıyor olmalı. Port numarası 5’de olabilir 1’de.. (Eğer port numarası görünmüyor, kutucukların hepsi boş ise bilgisayara Samsung mobile driver kurmalı, bilgisayarı tekrar başlatmalısınız. Samsung driver işe yaramazsa Kies yazılımını kurmalısınız. Yine olmazsa farklı bir usb kablo ve usb girişinden deneme yapmalısınız. Son seçenek olarakda farklı bir bilgisayar varsa root işlemini o bilgisayarda yapmalısınız.)

– Option kısmında sadece Auto Reboot ve F. Reset Time seçili olmalı. Diğerlerinde tik olmamalı.

– Root işlemi için gereken tar uzantılı dosya zipten çıkarılmamalı ve öylece PDA butonundan seçilmeli.

4. Eğer yukarıdaki detaylarda sorun yoksa Start butonu ile TWRP yüklemesini başlatalım.

Samsung Galaxy S3 GT-i9300'e Odin ile TWRP Yükleme - google-play

5. Yükleme işlemi kısa sürede bitecek ve telefonumuz yeniden açılacak. Artık telefonumuzda TWRP kurtarma yazılımı mevcut. Telefonu kurtarma moduna alıp istediğimiz rom yüklemesini yapabiliriz.

Galaxy S3 için Kurtarma Modu; 

Kurtarma modu açmak için Ses yükseltme (üst) + Home (orta tuş) ve Power (aç/kapa) tuşlarına aynı anda basmalı, Samsung logosu göründükten sonra 3 saniye sayıp tuşları bırakmalıyız. (Aksi halde kurtarma modu yerine telefon normal olarak açılacak.)

Ve Standart Uyarılar;

– Kurtarma modu olarak Twrp öneriyorum. Bu sebeple de anlatımımda sadece ona yer verdim. Twrp yerine Cwm Recovery veya PhilZ Touch Recovery kurmak isteyenler olursa, ilgili kurtarma yazılımlarının odin versiyonlarını bulup Odin ile aynı şekilde yükleyebilirler.

– Twrp kurabilmeniz için önce root işlemini yapmış olmanız ve telefonunuzun en az %50 civarı şarjı dolu olması gerekiyor ki işlem sırasında sorun yaşamayın.

Sorularınız olursa konu altından yorum olarak gönderebilirsiniz.

>> Samsung Galaxy S3 GT-i9300 Nasıl Root Edilir?

>> Samsung Galaxy S3 İçin Lineage OS 14.1

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 29 Ocak 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  bugra1071 18 Kasım 2015, 01:15

  Admin bende de s3 var ve senin direktiflerinle sorunsuz şekilde root ve rom attık. yaklaşık 1 aydır da kullanıyordum. Ta ki bu geceye kadar. Önce telefon açılıp kapandı ve bütün uygulama ve telefon belleğinin silinmiş olduğunu fark ettim. neyse tekrar bütün uygulamaları yükleyip devam ettim. aradan bi saat geçmeden tekrar bi şeyler oldu ve ekranda teamwin yazısından baska bir şey kalmadı.açınca sürekli o çıkıyor ekrana. Yardımcı olursan çok sevinirim

  admin 18 Kasım 2015, 01:24

  @bugra1071; Telefonda imei sorunu yoksa yani kayıtlı cihaz ise Download modunda açarak Odin yardımı ile orijinal Android 4.3 yüklemesi yapın.

  https://www.lordiz.com/samsung-galaxy-s3-i9300e-odin-ile-orijinal-rom-yukleme.html

  Bundan sonra özel rom yüklemek isterseniz de aşağıdaki s6 port rom’u önerebilirim.

  https://www.lordiz.com/samsung-galaxy-s3-i9300-icin-s6-rom-port-android-5-0-1.html

  bugra1071 18 Kasım 2015, 01:35

  imei sorunu yok telefonda. s6 rom sorun çıkarmaz mı? bir de mesela whatapı kurdugumda telefonunuzda özel rom var sorun olabilir falan yazmıştı. bunun şeylerde dikkat etmem gerekn bir şey var mı?

  bugra1071 18 Kasım 2015, 14:53

  hocam bu s6 romunu sorunsuz yükledim su an bi problem görünmüyor ama bir önceki versiyon yani sanırsam 5.0.1 daha mı hızlıydı ne? bu s6 versiyonu kasar mı telefonu sizce?

  admin 18 Kasım 2015, 16:18

  @bugra1071; S6 port rom'u 23 Ekim'den beri kullanıyorum. Henüz hiçbir sorununu görmedim. Whatsapp uyarısı standart bir uyarı herhangi bir sorun olmaz.

  5.0.1 dediğiniz CM rom'u ise hız farkı gördüğümü söyleyemem. Arka planda çok fazla uygulama açık değilse, S6 port rom'unda hızı gayet iyi. Zaten yüklenen rom'un orijinal 4.4.4, geliştirici bu rom'u hem S3'e uyarlamış hemde üzerine S6'daki özellikleri, uygulamaları port etmiş. Arada belki kasar ama genel kullanımda çok sorun çıkarmaz.

  Okan 28 Kasım 2015, 22:25

  Hocam benim telefonum Fransadan gelme fakat imei numarası Türkiyeye ithal edilmiş bozuk bir s3’ün imei numarası yada imei numarası gümrük işlemleri apılınca Türkiyeye mi uyarlanıyor.Kutudaki imei farklı telefonun iç arkasında yazan ile kutudaki aynı ama içindeki farklı.İmei galiba başka s3e ait sorun olur mu sizce?

  admin 29 Kasım 2015, 01:24

  @Okan; Diğer yazımdaki mesajınıza yanıt verdim. Oradan devam edebiliriz.

  bugra1071 29 Kasım 2015, 18:22

  ya ben bu romdan pek memnun kalmadım. rehbere girerken galeriye girerken aşırı beklemeye başladım. ne yapmamı önerirsiniz? 5.0.1 e mi dönsem

  admin 30 Kasım 2015, 02:30

  @bugra1071; S6 Port rom’dan memnun kalmadıysanız tabiki sevdiğiniz 5.0.1’e dönün. Ben 1 ayı geçkin zamandır kullanıyorum, rehberin hızında sorun yok. Galeri biraz yavaş ama benim için sorun değil.

  Retro 18 Aralık 2015, 15:18

  Kardeşim Allah senden razı olsun. adım adım uyguladım ve telefon adeta uçuyor. çok teşekkürler emeğine sağlık

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020