LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Silinen Whatsapp Mesajlarını Okuma - windows-destek, google-play

Biliyorsunuz, Whatsapp sohbet uygulamasında sinir eden bir özellik var. Nedir bu özellik? Yazılan mesajı karşı taraf görmeden silebilme.. Yanlışlıkla yazdığınız yada sonradan görülmesini istemediğiniz mesajın üstünde parmağınızı basılı tutuyor, Herkesten Sil komutu veriyorsunuz. Mesaj iki taraftan da siliniyor. 

Bu özelliğin iyi yanları da var, kötü yanları da..

Diyelim ki yanlış kişiye yazdınız, yanlış kişi mesajınızı okumadan silebilir, kurtulabilirsiniz. Fakat kötü yanı da şu; karşınızdaki kişi size kötü bir şey yazdı göremediniz yada sonradan inkar edeceği bir şey yazdı, gördünüz ve sonra sildi.. Ne yapacaksınız?

Tabi ki hile kullanarak silinen mesaja ulaşacaksınız.

Hile nedir? Google Play’de yayınlanan LOG uygulaması;

>> Notification History Log.

Uygulama, sizden izin isteyerek telefonunuzdaki log kayıtlarına erişiyor, hafızasına kaydediyor. Bu sayede silinen mesaj size geldiği an hafızasına kaydedilmiş olduğundan, Whatsapp’dan silinse de o mesajı NHL üzerinden okuyabiliyorsunuz.

Silinen mesaj ve sonrasında beliren uyarı da kayıt altına alındığından ekran görüntüsü şöyle oluyor;

Silinen Whatsapp Mesajlarını Okuma - windows-destek, google-play

Solda Whatsapp’dan ekran görüntüsünü, sağda ise NHL uygulamasının log kaydını görüyorsunuz. Silinen mesajın kaydına ulaşabilmeniz için Notification History Log uygulamasının önceden telefonunuzda yüklü olması gerekiyor. Uygulamayı sonradan yükleyip 2 saat önceki silinen mesaja ulaşamazsınız.

Uygulama, sadece Whatsapp yazışmalarını değil, İnstagram, Twitter gibi uygulamaların bildirimlerini de tek tek kayıt altına aldığından bir taşla iki kuş vurmuş oluyor, sonradan kaybettiğiniz bildirimleri de yine bu uygulama üstünden takip edebiliyorsunuz.

UYARI: Uygulamanın geçmiş bildirimleri alabilmesi için ilk kurulum ekranında Notifications History ve Advanced History seçeneklerinde kırmızı çarpı olmaması gerekiyor. Eğer kırmızı çarpı varsa uygulama izinleriyle alakalı bir sorun vardır ve geriye dönük bildirimlere erişemezsiniz.

Silinen Whatsapp Mesajlarını Okuma - windows-destek, google-play

Örneğin, İnstagram’da birisi sizi ekledi, sonra takipten çıktı ve üst bildirimi de kaçırdınız. Bu kişinin kim olduğunu merak etmez misiniz? O zaman hemen NHL uygulamasına girer, son 24 saatin log kayıtlarına bakarsınız. İnstagram’da ekleyip sonradan takibi bırakan kişinin kullanıcı adı, NHL log kayıtları arasında olacak.

Ancak uygulamanın şöyle bir kötü durumu var; Uygulamanın ücretsiz sürümü sadece son 24 saatin kayıtlarını tutuyor. 1 hafta öncenin log kayıtlarını da görmek isterim derseniz 11 tl ödeyerek pro sürümünü almanız gerekiyor.

Whatsapp bağlantılı diğer yazılarıma aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir, konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Eski Tarihli Whatsapp Yedeğini Geri Yükleme
>> Whatsapp’da Google Drive Yedeğini Kapatma ve Silme
>> Bilgisayardan Whatsapp Keyfi için “Whatsapp Web”

Uyarı: Uygulama, sms’lerinize erişim sağlamıyor fakat yinede telefonunuzu mobil bankacılık için kullanıyorsanız ve sms ile şifre alıyorsanız dikkat etmenizde yarar var.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 13 Mayıs 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


  Mehmet coskun 20 Aralık 2018, 21:04

  Eski mesajlarıma ulasmak istiyorum bu mesajlar benim icin önemli lütfen yardımcı olunuz teşekkür ederim

  Lordiz 20 Aralık 2018, 21:38

  @Mehmet coskun; Merhaba. Silinen mesajlar derken karşı tarafın siz okumadan sildiği mesajları okumanın yolunu paylaşıyoruz. Sizin tarafınızdan silinen mesajlar için sunucu yedeklerini yada dahili hafıza yedeğini geri yüklemeniz gerekiyor.

  Eda 13 Mart 2019, 22:12

  Uygulamayı yüklemeden önce bir mesaj siliniyor ve ben o uygulamayı yüklüyorum. Yükledikten sonra görebilir miyim yardımcı olur musunuz

  Lordiz 14 Mart 2019, 00:05

  @Eda; Merhaba. Uygulamadan önceki silinen mesajları ancak bildirim panelinde görünüyorsa okuyabilirsiniz. Paylaştığım uygulamayı yükledikten sonra ise silinen mesajları uygulama içinden okuyabilirsiniz.

  Farul 28 Mayıs 2019, 04:29

  Yardim

  Lordiz 28 Mayıs 2019, 16:45

  @Farul; Merhaba. Sorun nedir?

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019