Silinen Whatsapp Mesajlarını Okuma

whatsapp - Silinen Whatsapp Mesajlarını Okuma

Biliyorsunuz, Whatsapp sohbet uygulamasında sinir eden bir özellik var. Nedir bu özellik? Yazılan mesajı karşı taraf görmeden silebilme.. Yanlışlıkla yazdığınız yada sonradan görülmesini istemediğiniz mesajın üstünde parmağınızı basılı tutuyor, Herkesten Sil komutu veriyorsunuz. Mesaj iki taraftan da siliniyor. 

Bu özelliğin iyi yanları da var, kötü yanları da..

Diyelim ki yanlış kişiye yazdınız, yanlış kişi mesajınızı okumadan silebilir, kurtulabilirsiniz. Fakat kötü yanı da şu; karşınızdaki kişi size kötü bir şey yazdı göremediniz yada sonradan inkar edeceği bir şey yazdı, gördünüz ve sonra sildi.. Ne yapacaksınız?

Tabi ki hile kullanarak silinen mesaja ulaşacaksınız.

Hile nedir?

Google Play’de yayınlanan LOG uygulaması;

>> Notification History Log.

Uygulama, sizden izin isteyerek telefonunuzdaki log kayıtlarına erişiyor, hafızasına kaydediyor. Bu sayede silinen mesaj size geldiği an hafızasına kaydedilmiş olduğundan, Whatsapp’dan silinse de o mesajı NHL üzerinden okuyabiliyorsunuz.

Silinen mesaj ve sonrasında beliren uyarı da kayıt altına alındığından ekran görüntüsü şöyle oluyor;

whatsapp silinen mesaj - Silinen Whatsapp Mesajlarını Okuma

Solda Whatsapp’dan ekran görüntüsünü, sağda ise NHL uygulamasının log kaydını görüyorsunuz. Silinen mesajın kaydına ulaşabilmeniz için Notification History Log uygulamasının önceden telefonunuzda yüklü olması gerekiyor. Uygulamayı sonradan yükleyip 2 saat önceki silinen mesaja ulaşamazsınız.

Uygulama, sadece Whatsapp yazışmalarını değil, İnstagram, Twitter gibi uygulamaların bildirimlerini de tek tek kayıt altına aldığından bir taşla iki kuş vurmuş oluyor, sonradan kaybettiğiniz bildirimleri de yine bu uygulama üstünden takip edebiliyorsunuz.

UYARI: Uygulamanın geçmiş bildirimleri alabilmesi için ilk kurulum ekranında Notifications History ve Advanced History seçeneklerinde kırmızı çarpı olmaması gerekiyor. Eğer kırmızı çarpı varsa uygulama izinleriyle alakalı bir sorun vardır ve geriye dönük bildirimlere erişemezsiniz.

notifications history uyari - Silinen Whatsapp Mesajlarını Okuma

Örneğin, İnstagram’da birisi sizi ekledi, sonra takipten çıktı ve üst bildirimi de kaçırdınız. Bu kişinin kim olduğunu merak etmez misiniz? O zaman hemen NHL uygulamasına girer, son 24 saatin log kayıtlarına bakarsınız. İnstagram’da ekleyip sonradan takibi bırakan kişinin kullanıcı adı, NHL log kayıtları arasında olacak.

Ancak uygulamanın şöyle bir kötü durumu var; Uygulamanın ücretsiz sürümü sadece son 24 saatin kayıtlarını tutuyor. 1 hafta öncenin log kayıtlarını da görmek isterim derseniz 11 tl ödeyerek pro sürümünü almanız gerekiyor.

Whatsapp bağlantılı diğer yazılarıma aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir, konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Eski Tarihli Whatsapp Yedeğini Geri Yükleme
>> Whatsapp’da Google Drive Yedeğini Kapatma ve Silme
>> Bilgisayardan Whatsapp Keyfi için “Whatsapp Web”

Uyarı: Uygulama, sms’lerinize erişim sağlamıyor fakat yinede telefonunuzu mobil bankacılık için kullanıyorsanız ve sms ile şifre alıyorsanız dikkat etmenizde yarar var.

– Reklamlar –

adbanner