Steam Cadılar Bayramı ve Sonbahar İndirimleri Ne Zaman Başlıyor?

Yasal oynamayı sevenlerdenseniz, geleneksel Steam indirimlerini dört gözle bekliyor olmalısınız. Çünkü bu indirimler, diğerlerine hiç benzemiyor! Bazen neredeyse %95’e varan indirimler ile en sevdiğiniz oyunları sudan ucuza satın alma imkanına kavuşuyor, satın aldığınız oyunları yasal bir şekilde ve sürekli güncel olarak oynayabiliyorsunuz. 

Güncelleme: Cadılar bayramı indirimleri, 1 Kasım 2021 saat 20:00 itibari ile sona erdi. 2022 yılı Cadılar bayramı indirimlerinin yine Ekim ayının son günlerinde olması bekleniyor.

Güncelleme 2: 2021 yılı Sonbahar indirimleri 24 Kasım 2021 itibari ile başladı. İndirimler 1 Aralık 2021 saat 21:00’a kadar devam edecek. 2022 yılı Sonbahar indirimlerinin ise yine Kasım ayının son haftasında olması bekleniyor. Güncel indirimli oyunlar listesine Steam ana sayfasından ulaşabilirsiniz.

Geleneksel Steam İndirimleri

Toplamda 4 dönem Steam özel indirimleri organize ediliyor. Bunun haricinde farklı isimlerle büyük indirimler yada yayıncı indirimleri olabiliyor fakat bizi asıl ilgilendiren şey bu 4 dönem;

  • Steam Summer Sale – Yaz İndirimleri
  • Steam Hallowen Sale – Cadılar Bayramı İndirimleri
  • Steam (Black Friday) Autumn Sale – İlkbahar (Kara Cuma) İndirimleri
  • Steam Winter Sale – Kış (Yeni yıl) İndirimleri

Yukarıda saydığım dönemsel indirimlerin tarihleri her sene değişiyor. Ekim ayında olduğumuzu düşünürsek, önümüzde 3 indirim dönemi görülüyor; Cadılar bayramı, Kara Cuma ve Kış indirimleri. Ancak bu indirimler ne zaman başlayıp ne zaman bitiyorlar?

  • Yaz indirimleri; Haziran ayının son haftası ile Temmuz ayının ilk haftasını kapsıyor. Tam tarih her sene değişiyor..
  • Cadılar Bayramı indirimleri; Ekim ayının son haftasında düzenleniyor. Tam tarih her sene değişiyor..
  • Kara Cuma indirimleri; Kasım ayının son haftasında düzenleniyor. Tam tarih her sene değişiyor..
  • Kış indirimleri ise; Aralık ayının son haftası ile yeni yılın ilk günlerini kapsıyor. Başlangıç tarihi değişebiliyor.

Peki 2022 yılı Cadılar Bayramı indirimleri ne zaman başlayacak?

İndirimin başlaması için iki ihtimal var; 27 Ekim ve 28 Ekim 2022. 2021 yılı indirimlerinin Perşembe günü başladığını düşünürsek, 27 Ekim daha mantıklı geliyor. Fakat henüz bu tarih onaylanmadı.

Bekleyip göreceğiz.

>> Geleneksel Steam Yaz İndirimleri
>> Geleneksel Steam Kış İndirimleri