Steam’de Arkadaşlık Davetleri ve Arkadaşlık İsteklerini Yönetme

Steam'de Arkadaşlık Davetleri ve Arkadaşlık İsteklerini Yönetme

Steam’de birisi sizi arkadaş ekledi yani arkadaşlık talebi gönderdi yada siz Steam’de birini arkadaş eklediniz, arkadaşlık talebi gönderdiniz. Size gelen arkadaşlık talebini nereden görürsünüz? Başkasına gönderdiğiniz arkadaşlık talebini nereden görür ve bu talebinizi iptal etmek isterseniz bunu nasıl yaparsınız? 

Eğer Steam yazılımının bilgisayar sürümünü kullanıyorsanız, arkadaşlık isteği aldığınızda bu istek yeni bir mesaj olarak görüntülenir ve mesajın üzerinden isteğe ulaşıp kabul eder yada red edersiniz.

Yada tüm arkadaşlık talep ve davetlerinizi görmek, gönderdiğiniz talebi geri çekmek, iptal etmek için şu yolu izlersiniz;

Steam arayüzü üst menüden Arkadaşlar > Arkadaş Ekle > sol menüden Bekleyen Davetler

Steam'de Arkadaşlık Davetleri ve Arkadaşlık İsteklerini Yönetme

Eğer Steam’in mobil uygulamasını kullanıyorsanız, arkadaşlık isteği aldığınızda bu istek yine bir mesaj olarak görüntülenecek ve mesaj üzerinden isteğe ulaşıp kabul yada red edeceksiniz.

Fakat arkadaşlık isteğinizi mobil uygulamadan iptal etmek isterseniz birazcık uğraşacaksınız;

Steam mobil uygulamasında sol gizli menüyü açacak, Sen ve Arkadaşların > Arkadaşlar yolunu izleyecek, Arkadaşlar ekranında sağ taraftaki yeşil renkli Add a Friend (Arkadaş Ekle) butonuna dokunacaksınız.

Steam'de Arkadaşlık Davetleri ve Arkadaşlık İsteklerini Yönetme

Karşınıza Bir Arkadaş Ekle seçeneği belirdiyse tamda ona dokunarak açılır menünün açılmasını sağlayacaksınız. Açılır menüde ise Bekleyen Davetler seçeneğine dokunarak tüm arkadaşlık davetlerinize ulaşacak, davet ve taleplerinin durumunu düzenleyebileceksiniz.

Steam'de Arkadaşlık Davetleri ve Arkadaşlık İsteklerini Yönetme

Steam'de Arkadaşlık Davetleri ve Arkadaşlık İsteklerini Yönetme

Steam’de Birini Arkadaş Olarak Eklemek

Bu aslında gayet basit ama şöyle bir detay var; Steam’in kuralları gereği yeni açılmış düşük level’li profiller bolca arkadaş ekleyemiyorlar. Arkadaş ekleyebilmeniz için topluluk görevlerini yapmanız, bir oyun satın almanız, rozet işlemeniz yada belirli seviyelere ulaşmanız gerekiyor. Bunları yaptığınızda yavaş yavaş arkadaş listenizdeki sınırlamalar kaldırılıyor. Başta 5 kişi ekleyebiliyorsanız, sonra 10, sonra 15, 20 vb..

Ancak karşı taraftaki kişinin level’ı yüksek ise o sizi arkadaş olarak ekleyebiliyor ve sizde bu daveti kabul ederek yine onunla arkadaş olmuş oluyorsunuz. Bu da ayrı bir durum.

Arkadaş Ekleme Yöntemleri:

Steam’de birini arkadaş eklemek için;

  • Steam’de Arkadaş Ekle arayüzünden arkadaşınızın Steam adını aratabilir,
  • Yine aynı yerden arkadaşınızın Steam’e kayıt olduğu mail adresini biliyorsanız o mailini yazarak davet yollayabilir,
  • Veya arkadaşınız Facebook hesabınızda da ekli ise Steam’e Facebook hesabınızı bağlayarak Facebook arkadaşlarınız arasından onu bulup Steam’de de arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız, eklemek istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.