LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Tencent Games, League Of Legends'ın Mobil Sürümünü Geliştiriyor! - oyun-indir, cep-telefonu-teknoloji-haber

Reuters kaynaklarından gelen heyecan verici bir haber var, fakat net bir bilgi değil. Yani bir ihtimal Çinli oyun şirketi Tencent, League of Legends‘ın mobil sürümünü geliştiriyor olabilir! Reuters’ın Çin’deki kaynağı böyle diyor ve ekliyor; Aslında Tencent Games 2015 yılında böyle bir teklif ile Riot Games’e gitmiş fakat Riot Games buna karşı çıkmış. Fakat artık Riot Games’in gelirleri azaldığından ve gençler mobil oyunlara yöneldiğinden buna mecbur kalmış olabilirler!

>> Marvel’ın Mobil Moba Oyunu “MARVEL Super War”
>> Overwatch Benzeri Mobil Oyun “Ace Force”

Mantıklı mı? Mantıklı. Çünkü mobil platformdaki moba oyunları her geçen gün dahada güçleniyor, oyuncu kitlelerini genişletiyor ve Lol ile Dota2 başta olmak üzere pc moba oyunlarının oyuncularını da ellerinden alıyorlar. Örneğin ben, hem Dota2, hemde Lol oynardım fakat telefonumda Mobile Legends oynamaya başladığımdan beri bilgisayarda Dota2 ve Lol oynamayı bıraktım.

Ayrıca bu işin maddi tarafı da var.. Çevrimiçi oyunların oyuncu kitlesi büyüdükçe masrafları artıyor ve bir yerden sonra, gelirler giderleri karşılamakta zorlanıyor. League of Legends içinde aynı durumun geçerli olduğu, geçen sene 1.4 Milyar Dolar gelir elde eden Riot Games’in geliri her ne kadar yüksek görünse de, bir önceki yıla göre %21 düşüşte olduğu söyleniyor.

Yani League of Legends’ın her sene %21 gelir düşüşü yaşadığını düşünürsek, en geç 5 seneye bu soruna sağlam bir çözüm üretmeleri gerekecek yada kepenkleri kapatacaklar. En mantıklı çözüm nedir sizce? Mobil rakiplerin önüne set çekmek, bölünen gelirleri tekrar geri toparlamak.

Tencent, bildiğiniz üzere Çin merkezli bir oyun şirketi. Pubg mobil oyununu o geliştirdi. Yakında erişime açılacak olan Call of Duty mobile oyununu da o geliştiriyor. Ayrıca League of Legends’ı geliştiren Amerikalı oyun şirketi Riot Games’in de (2015 yılından beri tamamiyle) sahibi.

Ve birde Arena of Valor var.. Tencent Games’in 2016 yılında piyasaya sunduğu mobil MOBA oyunu! 2015 yılında Riot Games’e; “Gel şunun mobil sürümünü yapalım” dedikten sonra red edilince kendi mobil moba oyununu geliştirip mobil platformlardan yayınlamış ve oyun, Mobile Legends’dan sonra mobil platformların en popüler moba oyunlarından birisi olmuş.

Şimdi bu şirket League of Legends için bir mobil sürüm geliştirmesin mi? Geliştirsin..

Fakat biraz elini çabuk tutarsa iyi olur. Söylentilere göre, mobil LOL 2019 yılına yetişmeyebilirmiş. Tabi Tencent Games bir sürü oyun ile uğraşıyorken Riot Games’in de isteksizliğini hesaba katarsak çok hızlı olmalarını bekleyemeyiz. Ne zaman Riot Games can çekişmeye başlar, o zaman League of Legends Mobile ortaya çıkar.

Bekleyelim, görelim. Önümüzdeki 1-2 senede League of Legends yada Dota2 tarafından mobil tarafa bir zıplama olacak mı?

Riot Games ve Valve henüz uyuyorken mobil moba ihtiyacınızı giderecek alternatifler için aşağıdaki bağlantıdan diğer yazıma göz atabilirsiniz.

>> Lol ve Dota2 Alternatifi Mobil Moba Oyunları

Not: Mobil League of Legends oyunu için resmi bir açıklama olur yada gerçekten bir mobil Lol sürümü yayınlanırsa yazımda güncelleme yapacağım.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 26 Mayıs 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


    ALLAH 27 Mayıs 2019, 11:20

    ALLAH BÜYÜK

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019