Trendyol.com’da Kayıtlı Banka Kartı – Kredi Kart Bilgilerini Silmek!

Trendyol.com'da Kayıtlı Banka Kartı - Kredi Kart Bilgilerini Silmek!

Trendyol.com son zamanlarda çok bonkör kampanyalar düzenliyor fakat bu kampanyaların genelinde banka ve kredi kartımızı Trendyol.com web sitesi üzerinde kayıtlı hale getirmemizi şart koşuyor. Bu tarz kampanyalarda kartımızı hesabımıza kayıt edersek, hem sonraki alışverişimiz için 40 TL gibi bir indirim hakkı kazanıyoruz, hem de sonraki alışverişlerde tekrar tekrar kart bilgisi girmemize gerek kalmıyor. Alışverişimizi tek tıklama ile tamamlıyoruz.

Fakat internet ortamında birden fazla internet sitesinde online alışveriş yaptığımızı, yılda en az 2-3 e-ticaret sitesinin hacklendiğini ve kişisel bilgilerimizin saldırganların eline geçtiğini düşünürsek, böyle bir şey yaptığımızda bunun sonuçlarını da iyice düşünmemiz gerekiyor.

Kartınızı kaydediyorsunuz ama bu site ne kadar güvenilir? Site üzerindeki hesabınızın şifresi ne kadar güçlü? Hesabınızda tanımlı kartınız sizin için ne kadar risk yaratıyor?

Mesela ben genellikle ön ödemeli içi boş kartlar kullanırım. İninal, Paycell, Tosla gibi.. Alışveriş yapacaksam içine sepet tutarı kadar para yüklerim, alışverişi tamamladığımda ise o kart artık bomboştur.

Böyle olunca tabi kartınızı hesabınıza kayıt ettiğiniz için bir korku yaşamanıza gerek kalmaz.

Fakat bazı durumlarda yine de kartınızı hesabınızdan kaldırmak isteyebilirsiniz.

Mesela Trendyol.com’da kayıtlı kartınızı silmek isterseniz bunu nasıl yaparsınız?

1) Önce Trendyol.com‘a gider yada Trendyol uygulamasını açıp hesabınıza giriş yaparsınız.

2) Trendyol Hesabım menüsüne tıklar, hesap detaylarınıza ulaşır, sonrasında alt menüden Kayıtlı Kredi Kartlarım seçeneğine tıklarsınız.

Trendyol.com'da Kayıtlı Banka Kartı - Kredi Kart Bilgilerini Silmek!

3) Kayıtlı kart bilgileriniz karşınızda ise, Düzenle butonuna tıklar, sonraki ekranda ise Yine de Kartı Sil yazan butona basarak kart silme işlemini tamamlarsınız.

Trendyol.com'da Kayıtlı Banka Kartı - Kredi Kart Bilgilerini Silmek!

Kart silme işlemi başarılı olduğunda karşınızda şu mesaj görüntülenecektir;

Kayıtlı kartınız bulunmamaktadır. Kredi kartınızı alışverişinizin sonunda güvenle kaydedebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi gayet basit. Yine de konuyla alakalı sorularınız olursa yorum formundan yazabilirsiniz.