Türk Telekom Tek Şifre Nasıl Alınır?

Türk Telekom Tek Şifre Nasıl Alınır?

Türk Telekom abonelerinin, günlük/aylık kota kullanımlarını takip etmeleri için Tek Şifre üyeliği almaları ve bu üyelik bilgileri ile Türk Telekom hesaplarında oturum açmaları gerekiyor. Tek şifre, bir kereliğine kayıt olunan ve pek çok Türk Telekom hizmetini bir hesap altına toplayan bir uygulama. Bu uygulamaya üye olduğunuzda size verilen şifre ve kullanıcı hesabı ile pek çok Türk Telekom işlemini yapabileceksiniz.

Şimdi geçelim Tek Şifre sistemini nasıl kullanacağımıza… Eğer daha önceden Türk Telekom’un Online işlem merkezine kayıt olduysanız yani TEK ŞİFRE üyeliğiniz varsa, bir daha kayıt olmadan bu adresten ilerliyor ve mail adresi kısmına online işlem merkezine atadığınız mail adresini, şifre kısmına online işlem merkezine tanımladığınız şifreyi girip giriş yapıyorsunuz..

DİKKAT! Tek Şifre sisteminde güncelleme yapıldı. Artık şifrenizin daha karmaşık olması gerekiyor ve kullanıcı adınız mail adresi ise onu cep telefonu numarası ile değiştirmeniz gerekiyor. Aksi halde giriş yaparken sorun yaşayabilirsiniz.

Eğer daha önce Türk Telekom Online işlem Merkezine üye olup olmadığınızı bilmiyor, hatırlamıyorsanız (şifre sıfırlama yapıyor yada) bir kereliğine üye oluyor ve tek şifre belirleyerek daha sonra bu bilgilerle giriş yapıyorsunuz..

>> Ttnet Tek Şifre Hesabı Giriş 
>> Türk Telekom Tek Şifre Yeni Üyelik 

Yeni üyelik alacaksanız yukarıda verdiğim linkten üyelik formuna ulaşacaksınız bu formda ilk kısımda TC Kimlik numaranızı girmeniz istenecek. TC Kimlik no için hat sahibininkini girmeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza üyelik formu gelecek. Adsl Bilgileri bölümüne Adsl hattınızın kullanıcı adı ve şifresini yazmanız gerekiyor (sonuna @ttnet yazmayacaksınız). Eğer Türk Telekom adsl abonelik bilgilerinizi unuttuysanız, Türk Telekom ofislerinden birine gidip şifrenizi öğrenmeniz gerekiyor.. (Üyelik adımları sonradan değiştirilmiş otomatik hale getirilmiş olabilir!)

Ttnet Yeni Kota Sorgulama Sistemi

Kişisel Bilgileriniz bölümündeki Ad Soyad yerine de Türk Telekom aboneliği kimin üzerine ise onun adını girin..

(Yanında yıldız bulunan bilgileri girmek zorundasınız bunun haricinde yanında yıldız yok ise boş bırakabilirsiniz.)

Ttnet Yeni Kota Sorgulama Sistemi

Üye formunda 2. bölüm Tek şifre üyeliğimize giriş yaparken kullanacağımız mail adresi ve şifreyi belirleme.. E-posta adresi kısmına Türk Telekom’dan mail alabileceğiniz bir adresinizi altına da kota sorgulamaya giriş yaparken kullanacağınız yeni şifreyi girin.. Ve bu bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayın..

Son aşamada da kelime doğrulamadaki harfleri girip (isterseniz sözleşmeyi hatim edip) sözleşmeyi kabul edip kaydet botununa basın..

Ttnet Yeni Kota Sorgulama Sistemi

Formdaki yıldız (*) olan yerleri doğru olarak girdiyseniz herhangi bir hata yoksa veya girdiğiniz mail adresi ile zaten daha önce bir üyelik almadıysanız girdiğiniz mail adresine bir mail gelecek bu maildeki bağlantıya tıklayarak Türk Telekom Tek Şifre üyeliğimizi aktif ve onay etmiş olucaz.. (Yeni üyelik tamamlandığında mail gelmiyor olabilir daha önce sisteme kayıtlı olduğum için tekrar üye olamadım bu kısmı tahmini olarak dile getirdim…)

Hesabınızı aktif de ettiyseniz artık Türk Telekom online işlemler sayfasına giriş yapıp kota kullanım bilgilerine ulaşabilirsiniz..

>> Türk Telekom (Tek Şifre) Kota Sorgulama