Twitch Yayıncıları İçin Telifsiz Müzik Uygulaması “Soundtrack”

twitch - Twitch Yayıncıları İçin Telifsiz Müzik Uygulaması "Soundtrack"

Twitch üzerinde yayın yapan gamer’ların olmazsa olmazı arka fon müzikleri, en büyük sıkıntılarından biriside telif haklarıdır! Bu durum Youtube yayıncılığı, Facebook Gaming yayıncılığı içinde aynen geçerli.. Yayın yapıyorsanız izleyiciler için arkaplanda müzik açmak istersiniz ama ya çaldığınız müzik telif haklarını ihlal ediyorsa? İşte bu derdinize harika bir çözüm var. Uygulamanın adı Soundtrack! Ve bu uygulama Twitch tarafından ücretsiz olarak sunuluyor!

Siz sadece uygulamayı bilgisayarınıza yüklüyor, obs ayarlarını yapıyor ve yayın sırasında istediğiniz 10 müzik kategorisinden birini yada hazır çalma listelerini seçerek telifsiz müzik akışına başlıyorsunuz!

Uygulama şuan beta sürümde ve şimdilik sadece 10 kategori mevcut; Electronic, Classical, Dance, İndie, Metal, Rap, Pop, Jazz, Lofi Hip Hop, Rock.

telifsiz muzik uygulamasi twitch soundtrack - Twitch Yayıncıları İçin Telifsiz Müzik Uygulaması "Soundtrack"

Zamanla yeni kategoriler eklenecektir muhtemelen. Ama bunlarda gayet yeterli.

Eğer Soundtrack ilginizi çekiyorsa, bir tur deneyelim bakalım diyorsanız, ücretsiz yazılımı Windows 10 yüklü sisteminiz için hemen aşağıdaki bağlantıdan indirebilir, kısa bir kurulumdan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

>> Twitch için Soundtrack İndir

Soundtrack altında dinlediğiniz tüm müzikler Soundcloud altyapısı ile sağlanıyor ve hiçbirinde telif hakkı bulunmuyor. Yani uygulamayı arkaplanda açıp korkunuz olmadan yayınlarınıza başlayabilirsiniz.

Alternatif olarak NCS (NoCopyrightSound) kanallarındaki müzikleri de telif korkusu yaşamadan arkaplanda açabilirsiniz.

https://soundcloud.com/nocopyrightsounds
https://open.spotify.com/user/nocopyrightsounds
https://www.youtube.com/c/NoCopyrightSounds/videos 

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

NOT: Uygulamada X (çarpı) tuşu eğer ayar yapmazsanız uygulamayı simge durumuna küçültüyor. Eğer X tuşuna tıkladığınızda uygulama kapansın istiyorsanız; sağ alttan profil fotoğrafınıza tıklıyor > Ayarlar > Soundtrack’i kapattığımda başlığına gidiyorsunuz ve buradan ne olmasını istediğinizi seçiyorsunuz.

>> Twitch’de Müzik Yayını Yapan Video ve Radyo Kanalları!

– Reklamlar –