Twitter X Hesabı Askıya Alındı! Nasıl Geri Alabilirim?

Twitter X Hesabı Askıya Alındı! Nasıl Geri Alabilirim?

Yıllardır kuş gibi şakıdığınız, yani tweetler paylaştığınız Twitter hesabınız birden askıya alındı ve hesabınıza artık erişilemiyor! Peki bundan sonra ne olacak? Elimizde iki seçenek var; hesabınız devamlı böyle kalacak yada askıya alma işlemine itiraz edeceksiniz, inceleme sonrasında hesabınız geri açılacak! Peki nasıl yapacağız? 

Askıya alma işlemine itiraz öncesi biraz düşünmeniz gerekiyor. Hesabınız geçerli bir sebep ile mi askıya alındı yada ortada hiç bir şey yokken mi askıya alındı? Eğer Twitter kurallarını ihlal etmediyseniz, spam yapmadıysanız, spam yapacak uygulamalara hesabınıza erişmeleri için izin vermediyseniz hesabınızı askıya almamaları gerekirdi.

O zaman gelin itirazımızı yapalım!

Twitter’da hesabınız askıya alınırsa itiraz etmek için resmi bir yol bulunuyor. Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabildiğiniz yolda, bir itiraz formu dolduruyoruz ve Twitter destek ekibi itirazımızı değerlendirip, değerlendirme sonucunda hesabımızı geri açıyor yada artık yeni bir hesap açmamızın vakti olduğuna karar vereceğimiz sonuç çıkıyor; yani hesabımız askıda kalmaya devam ediyor.

>> Twitter İtiraz Formu

Yukarıdaki itiraz formuna, askıya alınan hesabınız üzerinden, yani o hesabınızda oturum açmış iken ulaşmanız gerekiyor. Aksi halde formu kullanmanız engelleniyor. Bu sebeple önce askıya alınan hesabınıza giriş yapıyor, sonrasında itiraz formuna geçiyorsunuz.

İlk iki seçenekte itirazınızın durumunu belirliyorsunuz.

  • Sorun ile nerede karşılaştınız? Masaüstü web tarayıcısı yada mobil cihaz.
  • Sorunun tanımı? Hesabım askıya alınmış. Twitter kurallarını ihlal etmedim ve tekrar inceleme talep ediyorum (vb.)

Ve bilgileriniz;

  • Ad Soyad
  • Kullanıcı adınız zaten otomatik yazılı (yazılı değil ise yazın)
  • Twitter hesabınıza tanımlı mail adresiniz (eğer farklı bir mailden ulaşmalarını istiyorsanız yazın)
  • Telefon numaranız (Aramayacaklar ama siz bilirsiniz)

Bilgileri doğru ve detaylı olarak girdikten sonra formu gönderin.

Twitter ekibi arasında Türkçe bilen çalışanlar olduğu için Türkçe yazmanız halinde dahi iş yoğunluğuna bağlı olarak sizinle iletişime geçecek, belki ek bilgi talep edecek yada inceleme sonucunu size bildirecekler.

Eğer hesabınızı askıdan indiremeyeceklerine dair bir geri dönüş alırsanız, başka bir itiraz yolunuz olmadığı için vakit kaybetmeden yeni bir hesap açmanızı öneririm.

>> “Girişim sayısını aştın. Lütfen daha sonra tekrar dene”