Ücretsiz Olan CS: GO’ya Danger Zone Battle Royale Modu Geldi!

counter strike danger zone battle royale - Ücretsiz Olan CS: GO'ya Danger Zone Battle Royale Modu Geldi!

Yıllardır severek oynadığımız CS:GO (Counter Stike: Global Offensive) oyunu önce ücretsiz (Free2Play) oldu, şimdi ise oyuna Danger Zone Battle Royale modu geldi. Toplam 16 kişi ile solo yada grup halinde oynayabildiğimiz Battle Royale modu, tamda Fortnite oyununun geliştiricisi Epic Games’in Steam’e rakip olarak açtığı oyun mağazasını duyurmasının ardından geldi. Rastlantı mı dersiniz? Sanmıyorum.

>> PUBG Alternatifi Hayatta Kalma Oyunu “Ring Of Elysium”
>> Bilgisayarda Ücretsiz PUBG Keyfi için “PUBG Lite”

Valve, değişimi gördü, önce CS: GO’yu ücretsiz yaptı, şimdi ise son zamanların popüler modu olan Battle Royale’i CS: GO’ya dahil etti. Böylelikle CS: GO, hayatta kalma oyunlarının gerisinde kalmaktan kurtulurken, ayrıca Steam’e isyan bayrağı çeken Epic Games’e örtülü bir meydan okunmuş oldu. Belki biliyorsunuzdur; Epic Games kendi geliştirdiği hayatta kalma oyunu Fortnite’ı hiçbir zaman Steam’den yayınlamadı ve oyunu oynamak için Epic Games web sitesine gitmemizi şart koydu. Birde üstüne üstlük Steam’e rakip oyun mağazası kurdu!?

Savaş yeni başlıyor olabilir mi?..

>> Epic Games, Oyun Mağazası Açarak Steam’e Rakip Oldu!

CS: GO Danger Zone Nasıl Oynanıyor?

Haklı olarak merak ediyorsunuz, yeni mod nasıl oynanıyor? PUBG ile birebir aynı mı? Yoksa farklılıklar var mı?

Danger Zone’da ufak tefek değişiklikler var fakat genel olarak sistem aynı. 16 kişi helikopterden adaya iniyor, ineceğiniz yeri siz seçiyorsunuz ve herkes birbirine uzak yerlere iniyor. Yani oyuna başlar başlamaz silahsızken biriyle karşılaşma ihtimaliniz epey düşük. Fakat oyunda silah alma sisteminde biraz değişiklikler var!

Biliyorsunuz PUBG’de silahları odalardan topluyoruz, Danger Zone’da silahları hem drone’ların attığı droplardan topluyoruz, bazen binalarda tabanca bulabiliyor ve istersek paramız ile silah satın alabiliyoruz! Parayı nereden buluyoruz? Paraları, binalardan, yerde, kıyıda köşede bulduğumuz çantalardan topluyoruz, sonrasında paralarımız ile silah alıyoruz. Ve satın aldığımız silah bir drone ile bize teslim ediliyor! Peki nasıl yapıyoruz?

 • Önce yerden 500 Dolar ve üstü para topladınız,
 • Ardından TAB tuşuna basıp tabletinizi açtınız,
 • Tablet harita modundayken B tuşuna basarak satın alma moduna geçtiniz,
 • Satın alma modunda mouse yardımıyla silahınızı, bombanızı, yeleğinizi aldınız,
 • Şimdi drone’un satın aldıklarınızı getirip yakınınıza atmasını bekleyeceksiniz.

Ayrıca oyunda bazı yerlerde valizler, sandıklar göreceksiniz! Bunları da yumruklayarak patlatmanız gerekiyor, sonrasında içinde ne varsa lootlayabilirsiniz. Bazısından para, bazısından vip görev, bazısından silah yada c4 çıkabiliyor.

Vip görevlerden birisi yakındaki bir düşmanı öldürmek, bunu yapınca ekstra para kazanıyorsunuz. Bir diğer görev ise bir binadaki rehineyi alıp güvenli bölgeye götürmek. Tabi bunu yaparken rakiplerin sizi öyle sessizce izleyeceklerini sanmayın.

Ayrıca oyunda sınırsız merminiz yok, silahlarda az sayıda mermi bulunduğundan sağda solda mermi bulana kadar mermileri idareli harcamanız gerekiyor.

Yeni mod Danger Zone ile alakalı güncellemeler, eklemeler olduğunda bende bu yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Şimdilik bildiklerimiz bunlar.

Güncelleme: Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan Sirocco güncellemesi ile Danger zone moduna ping sistemi ve yeni bir çöl haritası eklendi. Ayrıca artık oyunun bu modunda öldüğümüzde yeniden doğabileceğiz. Yani oyun sırasında ölürseniz, öldüğünüz yerde yada haritanın farklı bir yerinde yeniden doğarak takımınıza destek olmaya, bayrağı taşımaya devam edebileceksiniz.

Ek Not: Blacksite haritası bir süre kullanılamayacak ve ne zaman geri geleceği de bilinmiyor.

Diğer Notlar: 

 • Battle Royale haritasının adı Blacksite.
 • Oyunu solo oynarsanız 16 kişilik bir maça dahil ediliyorsunuz, takımınız ile oynuyorsanız 18 kişilik maçlara dahil ediliyorsunuz.
 • Maç süresi 10 dakika.
 • Danger Zone’da can sayısı 120’ye kadar çıkıyor. Fakat bildiğimiz eski CS: GO modlarında bu rakam 100’den yukarı çıkmıyor.
 • Souvenir MP5-SD | Lab Rats silahını kazanabilmek için 9 Ocak 2019 tarihine kadar Danger Zone modunda oynamalı, düşman öldürüp, etrafı yağmalayarak 250 XP kazanmalısınız. (Bu bilgi hatalı olabilir.)
 • Birden fazla CS: GO hesabınız varsa, bu hesaplardan sadece en çok kullandığınız Prime Statü kazanacak.
 • Ve yanlış anlamadıysam daha önce telefonunda Steam Guard Mobile Authenticator aktif etmiş olanlar bu statüyü kazanabilecek. Yani oyunu önceden satın aldığınız halde hesabınız Seçkin statü (Prime) kazanmadıysa, önce telefonunuza Steam uygulamasını yükleyin ve Steam Guard’ı aktif edin.

(Sadakat Rozeti)

counter strike sadakat rozeti - Ücretsiz Olan CS: GO'ya Danger Zone Battle Royale Modu Geldi!

Danger Zone şuan ki haliyle dahi çok eğlenceli ve çok heyecanlı. Ancak geliştirici Valve’in sonradan bu mod için yeni haritalar, yeni skinler, yeni özellikler ekleyeceği de söyleniyor. Bu sayede Pubg ve Fortnite’ın epey bir oyuncu kaybedeceği kesin. Hatta Danger Zone için atölye üzerinden harita oluşturma desteği gelirse, Danger Zone’u botlarla da oynayabilirsek oyuncular hangi oyunu tercih eder dersiniz?

Tabi ki CS: GO Danger Zone.

CS: GO Artık Bedava!

Yeri gelmişken bu konuya da değineyim; biliyorsunuz CS: GO senelerdir para ile satılan bir oyundu. Çok yakın zamanda oynaması bedava bir oyun oldu. Başlarda ücretsiz sürümün kısıtlamaları vardı ve Danger Zone güncellemesi ile ücretsiz sürümün yanına birde Prime Status adında bir yükseltme paketi eklendi! Bu paketin fiyatı ise 77.50 TL.

Bu paketin ücretsiz sürümden farkı ne diyecek olursanız?!

 • Prime Status, eski ücretli CS: GO sahiplerine otomatik olarak tanımlandı,
 • CS: GO’yu para ile satın alanlar Seçkin oyuncu oldular ve onlara özel bir sadakat rozeti tanımlandı,
 • Ayrıca Seçkin üyelere ücretsiz bir silah, MP5-SD hediye edildi. (Yada hediye edilecek.)
 • Bunların haricinde Seçkin üyeler, seçkin üyeler ile eşleştirilecek, bu sayede eski üyelerin özel bir durumu olacak. Oyunu sonradan bedava edinen hileciler, amatörler, Seçkin üyelerin karşısına çıkamayacak.

Eğer CS: GO’yu önceden para ile satın aldıysanız hediye silahınız ve Seçkin oyuncu rozetinizi envanterinizde bulabilir, kuşanabilirsiniz. Danger Zone duyurusunda hem hediye silah hemde Danger Zone sandığından bahsediliyor fakat sanırım bu konuda bir karışıklık var. Net bilgiye sahip olduğumda yazımda güncelleme yapacağım.

CS: GO oyununa Steam üzerinden ulaşabilir ve hiçbir ücret ödemeden oynamaya başlayabilirsiniz.

>> Counter Strike: Global Offensive Steam Bağlantısı

– Reklamlar –

adbanner