LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Vodafone Kullandıkça Öde Tarifesi Nedir? Nasıl Geçilir? - cep-telefonu-teknoloji-haber

Bildiğiniz gibi GSM operatörleri ilk abonelik sırasında faturasız hat dahi alsanız faturalıymış gibi aylık paket kilitliyorlar. Paketin fiyatı bütçenize göre değişiyor, eğer hiç TL yüklemezseniz bir daha TL yükleyene kadar paketsiz tarifelerden ücret ödüyorsunuz. Mesela paketiniz 15 TL = 1000 dakika görüşme + 1000 sms + 1 gb internet ise, paketin kullanım süresi dolduğunda ve sonrasında paket için gerekli miktarda TL yüklemediğinizde hattınızdaki tüm TL’ler uçup gidiyor. 

Peki birden fazla hat kullanıyorsanız? 

Bu durumda tüm hatlarınızda birden fazla paket mi kullanacaksınız? Hayır.

Vodafone’un sabit fiyatı olmayan bir tarifesine geçeceksiniz..

Birkaç senedir bu tarifenin adı Her Yer İndirim idi. Hattınızda TL’ler duruyordu, sms ve aramalar için standart ücretleri ödüyor, 30 TL ve üzeri yüklerseniz bedava internet kazanıyor ve isterseniz hattınızdaki TL kadar belli süreli konuşma dakikaları, sms yada internet satın alabiliyordunuz.

Ancak 1 Kasım 2018 itibari ile Her Yer İndirim tarifesi artık kullanımdan kaldırıldı.

Peki bundan sonra ne olacak?

Bundan sonra yeni bir tarifemiz var, adı Kullandıkça Öde tarifesi.

Not: Bu tarifeye diğer Vodafone faturasız hat tarifelerinden geçiş yapabilmek için Vodafone Online İşlemleri, Vodafone Yanımda uygulamasını kullanabilir yada Vodafone müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Fakat işi müşteri hizmetlerine taşıdığınızda genelde başka bir tarifeye aktarmak isteyecekleri için kendi kendinize halletmenizi öneririm. Eğer hattınız yada mevcut tarifeniz Kullandıkça Öde tarifesine geçişe uygun ise, Tarife Değişikliği sayfasında ilgili tarife seçeneği karşınızda belirecektir.

Tarife, Her Yer İndirim tarifesi ile aynı özelliklere sahip, yani her ay bir paket için TL yüklemenize gerek yok ve tarife ücretlendirmesi de aynı.

Her Yer İndirim tarifesinde standart ücretlendirme;

 • TL yüklemezseniz konuşmanın dakikası 75 kuruş, o ay içinde 15 TL ve üstü yüklerseniz 5 dakikası 75 kuruş,
 • 1 sms 40,75 kuruş, 1 mms 90 kuruş,
 • İnternet paketi almadıysanız, internetin 100 KB’ı 0,02 TL,

iken, Kullandıkça Öde tarifesinde standart ücretlendirme;

 • TL yüklemezseniz konuşmanın dakikası 75 kuruş, o ay içinde 15 TL ve üstü yüklerseniz 5 dakikası 75 kuruş,
 • 1 sms 40,75 kuruş, 1 mms 90 kuruş,
 • İnternet paketi almadıysanız, internetin 100 KB’ı 0,02 TL

şeklinde ayarlanmış. Ayrıca her ay standart 5 mb internet hakkınız var. Paketiniz yokken yanlışlıkla mobil internete girip TL’leriniz gitmesin diye. Ancak buna çok güvenmeyin.

Şimdilik bu tarife ile alakalı fazla bir bilgi yok. Vodafone online işlemlerden baktığımda da Her Yer İndirim tarifesinden farklı bir şey göremiyorum.

Yani eskiden olduğu gibi;

 • Günlük, haftalık, aylık dakika, sms, internet paketleri alabiliyoruz,
 • Vodafone Gani tarifelerine, Konuştuğunca İnternet tarifelerine, Vodafone Altın tarifelerine geçiş yapabiliyoruz,
 • TL yüklemelerinden hediye kazanabiliyor, Yanımda uygulamasında Bana Ne Var sayfasından çark çevirip ödüller kazanabiliyoruz.

Yeni tarife ile alakalı güncel bilgiye ulaşır, yeni özellikler yada cazip fırsatlar keşfedersem yazımda güncelleme yapacağım. Konuyla alakalı sorularınız varsa, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 1 Kasım 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


  Beyhan 01 Kasım 2018, 20:21

  Benden habersiz iznim olmadan nasıl kullandıkça öde tarifesine geçiriliyorum ? Bunu geçirdiğiniz gibi iptal edin !

  Lordiz 01 Kasım 2018, 23:26

  @Beyhan; Merhaba. Benim Vodafone ile bir bağlantım yok. Fakat bunu yapmaya hakları var. Sonuçta eski tarifeyi sonlandırıyorlar ve sadece ismi farklı, özellikleri aynı bir başka tarifeye geçiriyorlar. Kullandıkça Öde tarifenizin iptali için Vodafone müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz, eminim size aylık 20-30 TL ödemesi olan bir tarife bulacaklardır.

  ZAFER 22 Kasım 2018, 12:07

  Arkadaşlar bu vodafone beni de kullandıkça öde tarifesine geçirmiş. Bu faturasız tarife midir?

  Lordiz 22 Kasım 2018, 14:03

  @ZAFER; Merhaba. Kullandıkça Öde, faturasız tarifesidir. Fatura sorunu yaşamazsınız.

  run 29 Ocak 2019, 18:31

  tarifeye nasıl gecicem

  Lordiz 29 Ocak 2019, 18:41

  @run; Merhaba. Hattınız Vodafone ise, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden yada Vodafone online işlemler web sayfasından hesabınıza giriş yaparak tarife değişikliği yapabilirsiniz. Tarife değişikliğiniz anında geçerli olur ve bu geçiş için bir ücret ödemezsiniz. Tabi bu tarifeye geçebilmeniz için geçiş yapabileceğiniz tarifeler arasında Kullandıkça Öde tarifesinin yer alması gerekiyor. Özel bir durumunuz varsa bu tarife seçenekleriniz arasında çıkmaz ve geçiş işlemi yapamazsınız.

  azra 12 Mayıs 2019, 21:59

  Arkadaslar benim hattim da bu tarifede ama 2ay once 400tl borc odedik benim hicbirsey yapmama ragmen ve bide tl yukletince ucuyo boyle olmamasi icin ne yapmaliyim acill cunku bu ayin26sina kadar yukleme yapmaz isem hattim kapanacak

  Lordiz 12 Mayıs 2019, 22:44

  @azra; Merhaba. 400 TL çok fazla. Mobil ödeme servislerine abone olduysanız (bilerek yada bilmeden) bu servisler sizin TL’leri kesiyor olabilir. Vodafone müşteri hizmetlerinden aboneliklerinizi sorgulatırsanız onlar size nerelerde abone göründüğünüzü söylerler ve bunları iptal edebilirsiniz.

  Eğer aboneliğiniz yoksa bir başka seçenekte mobil internet paketiniz olmamasına rağmen mobil internet kullanıyor olmanızdır. Mobil internet paket yapmadıysanız çok fazla mb, gb tüketir fakat buna karşı Vodafone’un fatura aşım koruması olduğunu hatırlıyorum. Bence bu sorun izinsiz aboneliklerle alakalı.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019