Vodafone Kullandıkça Öde Tarifesi Nedir? Nasıl Geçilir?

Vodafone Kullandıkça Öde Tarifesi Nedir? Nasıl Geçilir?

Bildiğiniz gibi GSM operatörleri ilk abonelik sırasında faturasız hat dahi alsanız faturalıymış gibi aylık paket kilitliyorlar. Paketin fiyatı bütçenize göre değişiyor, eğer hiç TL yüklemezseniz bir daha TL yükleyene kadar paketsiz tarifelerden ücret ödüyorsunuz. Mesela paketiniz 15 TL = 1000 dakika görüşme + 1000 sms + 1 gb internet ise, paketin kullanım süresi dolduğunda ve sonrasında paket için gerekli miktarda TL yüklemediğinizde hattınızdaki tüm TL’ler uçup gidiyor. 

Peki birden fazla hat kullanıyorsanız? 

Bu durumda tüm hatlarınızda birden fazla paket mi kullanacaksınız? Hayır.

Vodafone’un sabit fiyatı olmayan bir tarifesine geçeceksiniz..

Birkaç senedir bu tarifenin adı Her Yer İndirim idi. Hattınızda TL’ler duruyordu, sms ve aramalar için standart ücretleri ödüyor, 30 TL ve üzeri yüklerseniz bedava internet kazanıyor ve isterseniz hattınızdaki TL kadar belli süreli konuşma dakikaları, sms yada internet satın alabiliyordunuz.

Ancak 1 Kasım 2018 itibari ile Her Yer İndirim tarifesi artık kullanımdan kaldırıldı.

Peki bundan sonra ne olacak?

Bundan sonra yeni bir tarifemiz var, adı Kullandıkça Öde tarifesi.

Not: Bu tarifeye diğer Vodafone faturasız hat tarifelerinden geçiş yapabilmek için Vodafone Online İşlemleri, Vodafone Yanımda uygulamasını kullanabilir yada Vodafone müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Fakat işi müşteri hizmetlerine taşıdığınızda genelde başka bir tarifeye aktarmak isteyecekleri için kendi kendinize halletmenizi öneririm. Eğer hattınız yada mevcut tarifeniz Kullandıkça Öde tarifesine geçişe uygun ise, Tarife Değişikliği sayfasında ilgili tarife seçeneği karşınızda belirecektir.

Tarife, Her Yer İndirim tarifesi ile aynı özelliklere sahip, yani her ay bir paket için TL yüklemenize gerek yok ve tarife ücretlendirmesi de aynı.

Her Yer İndirim tarifesinde standart ücretlendirme;

  • TL yüklemezseniz konuşmanın dakikası 75 kuruş, o ay içinde 15 TL ve üstü yüklerseniz 5 dakikası 75 kuruş,
  • 1 sms 40,75 kuruş, 1 mms 90 kuruş,
  • İnternet paketi almadıysanız, internetin 100 KB’ı 0,02 TL,

iken, Kullandıkça Öde tarifesinde standart ücretlendirme;

  • TL yüklemezseniz konuşmanın dakikası 75 kuruş, o ay içinde 15 TL ve üstü yüklerseniz 5 dakikası 75 kuruş,
  • 1 sms 40,75 kuruş, 1 mms 90 kuruş,
  • İnternet paketi almadıysanız, internetin 100 KB’ı 0,02 TL

şeklinde ayarlanmış. Ayrıca her ay standart 5 mb internet hakkınız var. Paketiniz yokken yanlışlıkla mobil internete girip TL’leriniz gitmesin diye. Ancak buna çok güvenmeyin.

Şimdilik bu tarife ile alakalı fazla bir bilgi yok. Vodafone online işlemlerden baktığımda da Her Yer İndirim tarifesinden farklı bir şey göremiyorum.

Yani eskiden olduğu gibi;

  • Günlük, haftalık, aylık dakika, sms, internet paketleri alabiliyoruz,
  • Vodafone Gani tarifelerine, Konuştuğunca İnternet tarifelerine, Vodafone Altın tarifelerine geçiş yapabiliyoruz,
  • TL yüklemelerinden hediye kazanabiliyor, Yanımda uygulamasında Bana Ne Var sayfasından çark çevirip ödüller kazanabiliyoruz.

Yeni tarife ile alakalı güncel bilgiye ulaşır, yeni özellikler yada cazip fırsatlar keşfedersem yazımda güncelleme yapacağım. Konuyla alakalı sorularınız varsa, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.