Vodafone’dan Faturasızlar için İnternet Kafe Tarifeleri

vodafone - Vodafone'dan Faturasızlar için İnternet Kafe Tarifeleri

Her eve internetin giremediği, yüksek fiyatlardan sadece çevirmeli bağlantı kullanabildiğimiz yıllarda, yani 2000’lerin başlarında, en çok gittiğimiz yerlerden birisi internet kafeler idi (diğeri de okul). İnternet kafeler açılmadan öncede atari salonları vardı ki, sonradan çoğu internet kafeye dönüştürüldü.

İnternet kafelerde o zamanlar internetin saati (yanlış hatırlamıyorsam..) 500 bin liraydı. 500 bin lirada şimdinin 50 kuruşu. 1 saat nasıl hızlı geçti hiç anlamazdık, 1 saat diye girip 4 saat sonra çıkardık. Ve o zamanlar internet çok hızlı olmadığından bir mail kutumuza bakmak (kahkaha.com, mynet mail vs.) 1 saatimizi alırdı. Yani hiç bir şey yapamadan, (evet belki azıcık Counter Strike ve Half Life oynamış olabiliriz..) evlere dağılırdık.

Şimdilerde neredeyse her evde hızlı internet var ve internet kafeye gitmek zorunda kalsanız da internet hızının yüksekliği sayesinde işinizi 1 saat yerine 10 dakikada halledebiliyorsunuz..

Vodafone Gani Tarifeler

Vodafone, eski günleri hatırlatan bir tarife sistemi geliştirmiş. Adı Gani Tarifeler. Sistem neredeyse aynı internet kafe olayı. Tarifede belirli bir kullanım dakikası alıyorsunuz ve 1 ay boyunca o dakika ile istediğinizi yapıyorsunuz.

İsterseniz her gün birkaç saat internete girin, isterseniz her gün birkaç saat sesli görüşme yapın yada dakikalarınızın hepsini yarı yarıya kullanın, hepsini sadece internete veya konuşmaya kullanın. Yani MB – GB hesabı yok, ne yaparsanız dakikadan düşülüyor.

Gani Tarifelerin Güzel Yanları; 

1) Dakikaların yanına 100 adet sms veriyorlar.

2) Arka planda çalışan uygulamalar dakikalardan yemiyor.

 • 1 dakikada 100KB’ın altında veri kullanıldığı sürece Gani Dakika bakiyenden düşmez.

3) Örnek olarak 750 Gani Dakika tarifesindeyseniz 1 ay boyunca 20 TL ödersiniz ve hem internetiniz, hem sms’iniz hemde konuşma hakkınız oluyor. 750 dakikanın hepsini internete harcarsanız ve internetiniz de hızlıysa 1 ay içinde 30 gb’a kadar internet kullanır, 30 gb için 20 TL ödemiş olursunuz.

 • Gani dakika hakları ile 30 gün içerisinde en fazla kullanılabilecek internet miktarı 30GB’dır.
 • Abonenin kullanımları 30GB’a ulaştığında, kalan gani dakika hakları silinir. Kullanım limitine ulaşılması durumunda abonenin başka bir internet paketi varsa onu kullanmaya devam edebilir, yoksa tarifesinin standart internet ücretiyle ücretlenmeye devam eder.

4) Kullanımlar ücretlendirilirken veri yüklenme sürelerine bakılıyor.

 • İnternette veri yüklendiği süre kadar dakika Gani Dakika bakiyenden düşer. Örneğin, izleyeceğin bir saatlik video 5 dakikada yükleniyorsa Gani Dakika kotandan sadece 5 dakika düşer. Ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

5) Ay içinde mevcut tarifenizi bir kez daha yeniletebilirsiniz.

 • 750 gani dakikalık tarifede olan abonelerden, 750 Gani dakikayı yeniden yüklemek istediğinde 10 TL, 1500 ve 3000 gani dakikalık tarifede olan abonelerden 1500 Gani ve 3000 Gani dakikayı yüklemek istediğinde 15 TL tahsil edilir.

Gani Tarifelerin Kötü Yanları; 

1) Bu tarifelerden sadece Vodafone’a yeni geçiş yapanlar yada yeni Vodafone hat alanlar yararlanabiliyor.

 • Bu tarife yalnızca son 30 günde Vodafone’a Numara Taşıma ya da Yeni aktivasyon yolu ile gelen bireysel faturasız müşteriler için geçerlidir.

2) Gani Dakikalar bazılarınıza az gelebilir. (1 gün 24 saat, 24 saat 1440 dakika, 1 ay 43200 dakika.)

3) Telefonunuzdaki uygulama, yazılım güncellemelerine ve o anki internet hızınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Mobil bağlantı hızınız yavaş olduğu sıralar tam 2000’lerin internet kafe havası yaşanabilir. 1 saat boyunca hiç bir şey yapamazsınız ancak güncellemeler sebebi ile dakikada 100 KB üstü kullandığınızdan 60 Gani Dakikanız gitmiş olabilir. (Örnekleri siz çoğaltın.)

 • Data kullanımında alınan ve gönderilen (download+upload edilen) veri paket limitinden düşer. (30 gb’a dikkat)

4) Geçerli tarifelerden çıkılması durumunda, kampanya hakkı sona eriyor.

5) Dönem içerisinde kullanılmayan içerikler silinir, bir sonraki aya devretmez.

6) Tarife kapsamındaki Gani Dakikalar sadece Vodafone yönüne ve yurt içi operatörlere (Turkcell, Türk Telekom) doğru görüntülü konuşma ve ses kullanımları ile mobil internet kullanımı için geçerlidir. (Sanırım sabit hatlarda kullanılamıyor?)

 • Tarife kapsamında yüklenen dakikaların FCT (Kurumsal Vodafone iş ortağım sistemi) içinde ve konferans çağrılarında kullanımına izin verilmez.
 • FCT içinde kullanımına ve konferans cağrıya izin verilmez. Kullanımı tespit edilen abonelerin hattı için; tek taraflı kısıtlanma hakkı bakiidir.

7) Aylık her Yöne Konuşma, Aylık Her Yöne Mini Konuşma, Süper Avantaj, Komple, Her Yöne 500 Dk, Avantaj, Hoşgeldin, Aylık Vodafone içi Katla Kazan, Freezone’a Gel Katla Kazan, Her Yöne Katla Kazan, Hoşgeldin Mini, Hoşgeldin Maksi, Genç 500, Süper Komple, Komple Özgürlük, Hoşgeldin 250, Her Yöne 200 Dk, Hepsi Bir Arada Özgürlük, 3ü 1 Arada, Özgür İkili, Fırsat Üçlü, Yeni Fırsat Üçlü, Hoşgeldin 400, Yeni Özgür İkili, Genç İkili, Hoşgeldin 400 Yeni Hat, Komple Fırsat, Kolay Fırsat 500, Kolay Fırsat, Freezone 3ü Birarada paketleri bu tarife ile birlikte geçerli değildir.

** Tarife kapsamında 7 gün geçerli 100 Gani Dakika 5 TL karşılığında hattınıza tanımlanıyor fakat olayın kapsamını tam anlayamadım. İyi bir şey de olabilir, kötü bir şey de. Belki tarifedekiler için paket aşımında otomatik devreye giriyordur, belki de sms atmak gerekiyor olabilir.

Nasıl Gani Tarifeli Olunur? 

Gani tarife sadece faturasız yeni Vodafone’luları kabul eden bir hizmet.

Gani M için GANI M / Gani L için GANI L / Gani XL için GANI XL yazıp 7000‘a mesaj atarak ya da Vodafone Yanımda ve diğer kanallar üzerinden tarifeye geçiş yapabilirsiniz. Tarifeyle beraber abonenin 3G ve 4.5G servisi açılır.

Ücretlendirme:

750 GANİ DAKİKA için 20 TL, 1500 GANİ DAKİKA için 25 TL, 3000 GANİ DAKİKA için 35 TL.

Tarife kapsamındaki dakikalar yurtiçi her yönedir, özel servis aramaları, Kıbrıs ve yurtdışı aramaları için geçerli değildir. Ancak 444’lü numaralara ve 1’le başlayan ücretli 3 haneli numaralara doğru yapılan aramalar kapsamaktadır.

Abone, kalan gani dakika kullanım haklarını sorgulamak ya da internete ve aramaya kaç gani dakika harcadığını ayrı ayrı görebilemek için “gani dakika” yazıp 7000’a ücretsiz mesaj gönderebilir. Abone, üzerindeki tüm kalan kullanım haklarını görmek için OZET yazıp 7000’a mesaj yollayabilir. Ayrıca abone tarifesinden kalan kullanım haklarını görmek için aşağıdaki anahtar kelimeleri 7000’e ücretsiz olarak gönderebilir.

 • Gani M için için SOR GANI M
 • Gani L için SOR GANI L
 • Gani XL için SOR GANI XL

Tarifelere ait bilgilendirme sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/gani-tarifeler.php

Eğer bu tarifelerden birini kullanıyorsanız, deneyim ve görüşlerinizi yorum olarak yazarak diğer meraklı takipçilere yardımcı olabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner