Windows 10 için 7+ Taskbar Tweaker

windows sorunlar cozumler - Windows 10 için 7+ Taskbar Tweaker

Bilgisayarın performansı ve görev çubuğunun görünümü için ufak değişiklikler yapmamıza imkan tanıyan 7+ taskbar tweaker, artık Windows 10’da da çalışıyor. 7+ taskbar tweakerı sisteme bir kez kuruyor, ardından bize sunulan seçenekler arasından istediğimiz düzenlemeleri yapıyoruz. Taskbar tweaker çok ahım şahım bir yazılım değil ancak bazı yetenekleri onu sevmenizi sağlayabilir.

NOT: Yazılım şimdilik Windows 11 ile uyumlu değil.

7+ taskbar tweaker ile neler yapabiliyoruz?

Başlat butonu ve menüsünü yok edebiliyor, görev çubuğundaki simgeleri bir arada sıkıştırabiliyor, simgelerin tek değil çift tıklayarak çalışmasını sağlayabiliyor, aktif simgelerin pencere önizlemesini kapatabiliyor, sağ altta yer alan saat bilgisine saniye ekleyebiliyor ve birkaç değişiklik daha yapabiliyoruz.

7taskbar tweaker zpsw4wyjdpb - Windows 10 için 7+ Taskbar Tweaker

Resimde gördüğünüz üzere yazılım Türkçe dil desteği sunuyor. Yazılımın her daim çalışması için kurulum sırasında açılışta otomatik çalışacak şekilde ayarlanması gerekiyor. Uygulamayı kapatırsanız ayarlamalarınız iptal oluyor, 7+’ı tekrar başlatmanız gerekiyor.

>> 7+ Taskbar Tweaker İndirmek için

(Güncel sürüm 5.11.3)

Belki geliştirici daha sonra yeni özellikler dahil edebilir ama şimdilik elimizde bu var. Uygulamayı aktif kullanmamın sebebi ise saat bilgisinde saniye görünmesi ve aktif simgelerin önizlemelerini kapatması. Bu önizlemeleri kapatarak bilgisayarın performansına az da olsa katkı sağlayabilirsiniz. Ve tabi ki başlat menüsünden memnun değilseniz sırf ondan kurtulmak içinde yine 7+ taskbar tweakerı sevebilirsiniz.

7+ Taksbar Tweaker ile alakalı sorularınız olursa yorum panelinden gönderebilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner