WordPress “Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde” Sorunu ve Çözümü

wordpress ucretsiz blog scripti - Wordpress "Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde" Sorunu ve Çözümü

WordPress ücretsiz blog scriptinde nadiren de olsa karşılaşabileceğiniz hata mesajlarından birisidir “Başka bir güncelleme şu an işlemde” mesajı. Sorun, önceki başlattığınız otomatik güncellemenin tamamlanmaması ve veri tabanını kilitlemesinden kaynaklanır. Sorunun çözümü için ise benim bildiğim üç yöntem bulunmakta..
wordpress guncelleme sorunu - Wordpress "Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde" Sorunu ve Çözümü

Sorunun Çözümü!

Sorunun çözümü için veri tabanına bağlanmanız yada blog scriptinize database onarımı yapan bir eklentiyi kurup çalıştırmanız gerekmekte. Eğer bunlardan birini yapamazsanız, mecburen bir önceki sql yedeğini alıp sisteme geri yüklemeniz gerekiyor ki bunu yaptığınızda sorun çözülecek olsa da, yedekten geriye dönüş olacağından birçok yazı ve yorumu kaybetme ihtimali var.

Sql geri yükleme adımını atlayarak kullanılabilecek diğer iki çözüm yöntemine geçiyorum.

İlk Çözüm: Ücretsiz WordPress Eklentisi

Eklentinin adı Fix Another update is currently. Kullanımı gayet basit ve direk bu sorun için geliştirilmiş zaten. Eklentiyi sisteminize yüklüyorsunuz, Araçlar menüsü altından ayarlarına gidip, güncelleme kilidini kaldırıyorsunuz.

>> Eklenti WordPress Sayfası

İkinci Çözüm: Veri Tabanındaki Kilit Girdisini Silmek

Otomatik güncelleme takıldığında veri tabanımızda bir kilit girdisi kalıyor, bu girdiyi bulup silersek sorunumuz çözülmüş oluyor. Bazı WordPress sürümlerinde bu core_updater.lock, bazılarında ise db_upgraded olarak geçiyor. Bu nedenle her ikisinden birini veri tabanımızın wp-options tablosu altında sayfa sayfa gezip arıyor, bulunca siliyoruz.

baska bir guncelleme su an islemde - Wordpress "Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde" Sorunu ve Çözümü

Hepsi bu. Artık güncelleme sorunu kalmamış olmalı.

Konuyla alakalı sorularınız yada alternatif yöntem önerileriniz varsa, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner