WordPress için Mobil Uyumlu İnstagram Galerisi

wordpress ucretsiz blog scripti - WordPress için Mobil Uyumlu İnstagram Galerisi

Bir önceki yazımda WordPress için mobil uyumlu galeri eklentisi Robo Gallery‘i tanıtmıştım. O eklenti ile ftp alanına upload ettiğiniz resimlerden harika bir galeri oluşturabiliyordunuz. Bu yazımda ise biraz daha zahmetsiz ve hazır bir işi, İnstagram hesabınızdan galeri oluşturabileceğiniz “İnstagram WD Feed” eklentisini tanıtmak istiyorum. İnstagram izin verdiği sürece kullanabileceğiniz eklenti ile hazırda bulunan bir İnstagram hesabını sitenize bağlıyor ve galeri olarak kullanabiliyorsunuz.

Eklentiyi aşağıdaki bağlantıdan indirerek yada WordPress adminin de eklentiler sayfasından adıyla aratarak yüklüyor, ayarlamalara geçiyorsunuz.

>> Instagram Feed WD İndir

– Eklentiyi kurduktan sonra yönetim panelinde sol menüde İnstagram Feed WD seçeneğini ve alt seçenekleri göreceksiniz. Settings bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfadan Sign in with instagram butonuna tıklayarak İnstagram hesabını eklentiye bağlama aşamasına geçeceksiniz. Karşınıza İnstagram yetkilendirme sayfası açıldığında ise Authorize butonuna tıklayarak yetkilendirmeyi tamamlayacaksınız.

(Eğer bilgisayardan İnstagram hesabınızda oturum açmadıysanız önce giriş yapmanız gerekecek. Birden fazla hesabınız varsa yanlış hesabı bağlamamak için yetkilendirme ekranında yazan kullanıcı adına dikkat etmenizi öneririm.)

– Yetkilendirme işlemi tamamlandığında İnstagram Feed WD menüsü içinden Feeds seçeneğine tıklayacaksınız. Bu sayfada Add New butonuna tıklayarak, kafanıza göre ayarlamaları yaparak Save – Apply butonları ile ayarlamalarıda tamamlayacaksınız.

Feeds sayfasında eklediğiniz hesabı görüyorsanız sağ taraftaki Shortcode veya PHP function ile İnstagram galerinizi istediğiniz sayfaya gömebilirsiniz. (Örnek kullanım için; Shortcode’u kopyalamalı [wdi_feed id=”1″] ve bu kodu yönetim panelinde Yeni Sayfa içerisinden eklemelisiniz. Php function’u da şablon içerisine yerleştirme için kullanabilirsiniz.)

Artık İnstagram hesabınızdaki resimlerden oluşan galeriniz sitenizde listeleniyor olmalı. Siz İnstagram hesabına resim yükledikçe galeri güncellenecek.Responsive özelliğe sahip olduğundan ekran oranına göre galeri otomatik ayarlanacak ve mobil cihazlarda da sorun yaşanmayacak.

screenshot 1 zpszf0iffi4 - WordPress için Mobil Uyumlu İnstagram Galerisi

Canlı demo için bu sayfaya bakabilirsiniz.

– İnstagram yetkilendirmesini iptal etmek isterseniz İnstagram.com sitesinde oturum açıp izinli uygulamalar sayfasından eklentinin iznini kaldırabilirsiniz.

– Eklentideki instagram hesabını kaldırmak isterseniz İnstagram Feed WD > Settings sayfasında en altta yer alan Reset Access Token and Username butonuna tıklayabilirsiniz.

Ekleme yapmak istedikleriniz, sorularınız olursa yorum formundan yazabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner