WordPress’de Tek Komutla Tüm Spam Yorumları Silme

wordpress ucretsiz blog scripti - Wordpress'de Tek Komutla Tüm Spam Yorumları Silme

Daha önce paylaştım sanıyordum fakat paylaşmamışım.. Basit ve zaman kazandıran bu basit sql komutuna ihtiyacım olunca ve arşivde arayıp bulamayınca anladım kıymetini.. Diyelim ki uzun zamandır girmediğiniz bir blog siteniz var, admin panele bir giriyorsunuz ki 85 bin yorum var. %99’u spam.. Ne yapacaksınız? 85 bin yorum, 30’ar yorumdan 4300 sayfa civarı bir rakam yapıyor.. Tek tek uğraşılır mı? Hayır! Ne yapacağız?

Web sitemizin host paneline giriş yapacak, sonrada Phpmyadmin’e geçip aşağıdaki komutu çalıştıracağız.

DELETE FROM wp_comments WHERE comment_approved = 0

Tablo ön ekiniz wp değil ise onu değiştirmeyi unutmayın. Bu komut sayesinde saniyeler içerisinde 85 bin yorumu birden silmiş olacaksınız. Ancak önceden onay verdiğiniz yorumlarınız silinmeyecek.

wordpress sql yorum silme - Wordpress'de Tek Komutla Tüm Spam Yorumları Silme

Eğer spam süzgeci iyi çalışmıyorsa bunu yapmak zorundasınız. Fakat spam süzgeci iyi çalışıyor ve 85 bin yorumun çoğu istenmeyen kategorisinde listeleniyorsa, o zaman aşağıdaki komutu kullanacaksınız.

DELETE FROM wp_comments WHERE wp_comments.comment_approved = 'spam';

Bu komut sayesinde de tüm istenmeyen kategorisindeki spam yorumları bir kerende silmiş olacaksınız..

Eğer araya temiz yorumlarda kaynamış olabilir diyorsanız, bu durumda önce 4000 sayfaya tek tek göz atacak, sağlam yorumlara onay verecek, sonrasında kalan tüm spamlar için yukarıdaki ilk komutu çalıştıracaksınız.

Konuyla alakalı eklemek yada sormak istedikleriniz olursa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner