Yeni Nesil “Alvin ve Sincaplar”, Kidz Tv’de

yeni alvinvesincaplar - Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de

Alvin ve sincapları bilmeyen yoktur, ister 5 yaşında olsun, ister 70 yaşında. Küçüklüğümde severek izlediklediklerimden biriydi. Şimdi yeni nesil animasyon dizi serisi olarak geri dönüyorlar. 21 Eylül 2015 tarihi itibari ile Kidz tv’de yayınlanacak yeni nesil sincaplar, yine David’i delirtmeye devam ediyorlar.

Yeni Nesil Alvin ve Sincaplar!

Dünya ile neredeyse (Abd’de Ağustos ayında başladı) aynı zamanda yayınlanacak olan yeni nesil anime serisinin 5 sezon ve 140 bölüm olacağı söyleniyor. Peki yeni nesil karakterlerimiz neye benziyorlar? Sinema çizimlerinden epey farklılar. Çünkü sinema serisinde gerçekten sincap’a benziyorlar, dizide ise insana. Ama bu değişim gayet normal, çünkü tarih içindeki değişime baktığımızda ilk başta sincap olarak çizildiklerini, sonra insansı çizildiklerini görüyoruz. Değişimi anlamak açısından 1950 yılından bu yana sincapların resimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

sincaplar zpsatn7hq3t - Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de old school alvin zpse8k36q59 - Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de

1980s zpskjfvgvgz - Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de alvin and the chipmunk zpso199dhda - Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de

Alvin ve sincapların doğuşu 1958-1959’larda sincap şarkılarına dayanıyor. Ross Bagdasarian, Sr. isimli müzisyen, normal müzikleri birkaç kat hızda kaydederek böyle bir albüm çıkarıyor. Albümün çok satması ile Alvin ve sincaplara giden yol açılmış oluyor.

1958’de Sincap şarkıları albümü yayınlanıyor, 1959’da The Three Chipmunks isimli çizgi roman yayınlanıyor, 1961’de The Alvin Show isimli tv programı başlıyor, 1969 ve 1980’li yıllarda yeni albümler yayınlanıyor, 1983 yılında benimde izlediğim tv serisi başlıyor, 1990’larda 2-3 adet çizgi sinema (vhs) satışa sunuluyor.

Ross Bagdasarian, Sr., 1972 yılında kalp krizinden vefat ettiği için 72 yılından sonra sincapların hakları oğlu Ross Bagdasarian, Jr’a geçiyor. Ross Bagdasarian, Jr ve karısı Janice Karman, sincapları adım adım daha ileri taşıyorlar. 2004 yılına gelindiğinde Janice Karman’ın yapımcı ve oyuncusu olduğu, kukla sincapların olduğu film yayınlanıyor. 2007, 2009, 2011 yıllarında yeni teknoloji anime film olarak beyaz perdeye gelen sincaplar bu filmlerde gerçekten sincap olarak çiziliyorlar. Ve 23 Aralık 2015 tarihinde de anime serinin en yenisi, Alvin and the Chipmunks: The Road Chip filminin vizyona gireceği söyleniyor.

Kim bilir daha kaç nesil Alvin ve Sincaplar ile büyüyecek bilinmez..

Güncelleme: KİDZ TV kanalı artık yayında olmadığı için Alvin ve Sincaplar serisini izleyemiyorsunuz. Eğer seriyi izlemek istiyorsanız ilk sezonu için Netflix‘e bakabilir yada Nicktoons gibi çizgi film kanallarını takibe alabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam bir ara Nicktoons’da Alvin ve Sincapları yayınlıyordu.

– Reklamlar –

adbanner