LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de - basin-medya

Alvin ve sincapları bilmeyen yoktur, ister 5 yaşında olsun, ister 70 yaşında. Küçüklüğümde severek izlediklediklerimden biriydi. Şimdi yeni nesil animasyon dizi serisi olarak geri dönüyorlar. 21 Eylül 2015 tarihi itibari ile Kidz tv’de yayınlanacak yeni nesil sincaplar, yine David’i delirtmeye devam ediyorlar.

Dünya ile neredeyse (Abd’de Ağustos ayında başladı) aynı zamanda yayınlanacak olan yeni nesil anime serisinin 5 sezon ve 140 bölüm olacağı söyleniyor. Peki yeni nesil karakterlerimiz neye benziyorlar? Sinema çizimlerinden epey farklılar. Çünkü sinema serisinde gerçekten sincap’a benziyorlar, dizide ise insana. Ama bu değişim gayet normal, çünkü tarih içindeki değişime baktığımızda ilk başta sincap olarak çizildiklerini, sonra insansı çizildiklerini görüyoruz. Değişimi anlamak açısından 1950 yılından bu yana sincapların resimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de - basin-medya Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de - basin-medya

Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de - basin-medya Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de - basin-medya

Yeni Nesil "Alvin ve Sincaplar", Kidz Tv'de - basin-medya

Alvin ve sincapların doğuşu 1958-1959’larda sincap şarkılarına dayanıyor. Ross Bagdasarian, Sr. isimli müzisyen, normal müzikleri birkaç kat hızda kaydederek böyle bir albüm çıkarıyor. Albümün çok satması ile Alvin ve sincaplara giden yol açılmış oluyor.

1958’de Sincap şarkıları albümü yayınlanıyor, 1959’da The Three Chipmunks isimli çizgi roman yayınlanıyor, 1961’de The Alvin Show isimli tv programı başlıyor, 1969 ve 1980’li yıllarda yeni albümler yayınlanıyor, 1983 yılında benimde izlediğim tv serisi başlıyor, 1990’larda 2-3 adet çizgi sinema (vhs) satışa sunuluyor.

Ross Bagdasarian, Sr., 1972 yılında kalp krizinden vefat ettiği için 72 yılından sonra sincapların hakları oğlu Ross Bagdasarian, Jr’a geçiyor. Ross Bagdasarian, Jr ve karısı Janice Karman, sincapları adım adım daha ileri taşıyorlar. 2004 yılına gelindiğinde Janice Karman’ın yapımcı ve oyuncusu olduğu, kukla sincapların olduğu film yayınlanıyor. 2007, 2009, 2011 yıllarında yeni teknoloji anime film olarak beyaz perdeye gelen sincaplar bu filmlerde gerçekten sincap olarak çiziliyorlar. Ve 23 Aralık 2015 tarihinde de anime serinin en yenisi, Alvin and the Chipmunks: The Road Chip filminin vizyona gireceği söyleniyor.

Kimbilir daha kaç nesil Alvin ve Sincaplar ile büyüyecek bilinmez ama yeni nesil seriyi merak edip izlemek isteyenler olursa, Kidz tv’yi aşağıdaki frekans ve kanal numaralarından bulabilirler. Serinin sabah 10:00’da yayınlanacağı söyleniyor. Saati denk getiremezseniz Youtube üzerinden de birkaç dakikalık bölümlere göz atabilirsiniz.

Kidz TV’yi;

D-Smart 129. kanal,
Kablo tv 458. kanal,
Tivibu 117. kanal,
Turkcell TV+ 119. kanal,
Vodafone TV 23. kanal,
Fil Box 81. kanaldan
ve Türksat uydusu 12089 Yatay/H 4400 frekansından izleyebilirsiniz.

Güncel 2019: KİDZ TV kanalı artık yayında olmadığı için Alvin ve Sincaplar serisini izleyemiyorsunuz. Kanal tekrar yayına başlar ise yazımda güncelleme yapacağım.

(Yazıda tarih hatalarım veya yanlış bilgi verdiğimi düşünenler olursa yazı altından yorum yazabilirler.)

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 21 Eylül 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Sertap 22 Eylül 2015, 01:38

  Ben beğendim fakat sincapların sesleri birbirine çok benziyor, seslendirmede biraz değişiklik yaparlarsa güzel olur.

  Ulrich 23 Eylül 2015, 01:14

  Alvinnn!!! ve Sincaplar :) üstelik tüm Dünya ile aynı anda yayınlıyorlar gerçekten Türkiye’de çizgi dizi gelişiyor. Çocukluğumuz hep çizgi dizilerin birinci sezonu hatta çoğu zaman bir kaç bölümünün yayınlanıp kaldırılmasıyla geçti. Çocuk kanalları açılmaya başladıktan sonra bile 20-25 bölümlük seriler 5-6 yıl o kanallarda yayınlandı. Şimdi böyle bir gelişim görmek sevindiriyor beni. Alvin ve Sincaplar da sevdiğim bir seriydi fakat kanalın yönetimi görür mü bilmiyorum 16:9 formatına geçseler de altında üstünde siyah bantlı çizgi dizi izlemesek. Amerika ile aynı anda bir çizgi diziyi veriyorsunuz fakat ekipman hala geçen yüzyıldan kalma. Diğer yandan Demir Adam (Iron Man) da başlıyor kanalda, üstelik peşpeşe. Geçen yayın dönemi Heidi, Lassie’yi getirmişlerdi bu yıl bu seriler. Severek takip ediyorum umarım çizginizi bozmazsınız.

  karanlik imam 23 Eylül 2015, 17:36

  kuyruklarını görmeden insan zannettim ya :D güzel ama çocuk işi demir adam, digimon fusion, lyoko kodu daha izlenebilir seriler bence kanaldaki.

  ayrıca şarkılarda türkçe alt yazı kullanılmış fontu biraz zayıf. bugün eleştirmen kesim :D aha birazdan başlayacak çocuk işi ama neşenlendiriyor insanı hemen ekran başına geçeyim :D

  Балйар 28 Eylül 2015, 19:29

  Men bu serialı çox beyenmişәm, kaçırmadan izlirәm

  Esra 18 Ekim 2015, 09:46

  Çok iyi

  ALVİN HAYRANI 02 Kasım 2015, 09:23

  saat şuan 10 buçuk oldu hala alvin ve sincaplar başlamadı ama dün 4 te ve 6 buçukta başladı saat 10’da yok ?

  admin 02 Kasım 2015, 16:21

  @ALVİN HAYRANI; Yayın saatlerini arada değiştiriyorlar. Güncel yayın saatlerini yazıya ekledim ama saatlerde 1 saat geri alınmadığından yine kaymalar olabilir.

  Ufuk 24 Şubat 2019, 15:03

  Merhaba @lordiz bu sayfayı yeni gördüm ve hatırlatma amacıyla yazayım dedim . Kanal gittiğini : iyi günler iyi çalışmalar

  Lordiz 24 Şubat 2019, 18:17

  @Ufuk; Merhaba. Yazıya not ekledim, uyardığınız için teşekkür ederim. İyi günler.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019