Yeni Nesil Sanal Bebek “My Tamagotchi Forever”

my tamagotchi forever - Yeni Nesil Sanal Bebek "My Tamagotchi Forever"

Bundan seneler önce, 1997 yılında hayatımıza giren sanal bebek Tamagotchi, yaratıcısı Bandai Namco tarafından yenilenerek geri dönüyor. 20. yıla özel olarak yeni baştan yaratılan ve günümüze uyarlanarak anahtarlıktan akıllı telefonumuza geçiş yapacak olan orijinal Tamagotchi, 2018 yılında hem Android platformu, hemde Apple ios platformunda yerini almış olacak. 

İNDİRME LİNKLERİ EKLENDİ!

Aslında Bandai Namco, 2015 yılında da orijinal Tamagotchi’leri Tamagotchi Classic adı ile mobil platformlara oyun olarak sunmuştu fakat o versiyon pek fazla ilgi görememişti. Çünkü uygulama para ile satılıyordu ve zaten mobil platformlarda bir sürü ücretsiz sanal bebek uyarlaması vardı.

Bildiğiniz üzere Google Play’de ve Apple Appstore’da bir sürü Tamagotchi alternatifi var. 2014 yılında yayınladığım bu yazımda en popüler olanları sizlerle paylaşmıştım ve onların arasında en sevileni de Pou isimli kaka karakteri olmuştu. Muhtemelen halen daha oynayanlar vardır.

Bu sebeple Bandai Namco’nun işi zor görünüyor.

Rakipleri ile yarışabilmek için binlerce mobil oyun arasından sıyrılacak, bağımlılık yapacak şeyler sunması gerekiyor. İlk izlenimim beni çok sarmadı fakat güncellemeler ile oyunun bağlayıcılığı artabilir diye düşünüyorum.

Candy Crush benzeri birkaç uygulama içi oyun var ve oynadığımız oyunlardan gelen altınlarla sanal bebeğimiz ve sanal bebek dünyası Tamatown için alışveriş yapabiliyoruz. Mesela ev dışına; tramplen,  resim sehpası ve boya, bahçe, yüzme havuzu, futbol sahası, piknik, sıcak su havuzu, kızıldereli çadırı, liman, tek boynuzlu at, tekne, şezlong, oyun sahası, eğitim kursu, basketbol sahası, minigolf vb. şeyler alarak dünyamızı geliştiriyoruz. Ancak oyunların çok yeterli olduğunu söyleyemem.

Oyunu Android sistemli ve Apple ios sistemli cihazlarınıza aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

>> My Tamagotchi Google Play
>> My Tamagotchi Apple Store

>> Mobil Sanal Bebek Uygulamaları

– Reklamlar –

adbanner