Düşük Mobil Veri Kullanımı için “Youtube GO”

youtube go indir - Düşük Mobil Veri Kullanımı için "Youtube GO"

Kullanıcıların YouTube’dan video indirip daha sonra internete bağlı değilken bile izlemesine ve yakınındakilerle paylaşmasına izin veren YouTube Go, Türkiye ile birlikte 130’u aşkın ülkede kullanıma açıldı. Henüz erken erişimde olan uygulamayı hemen şimdi mobil cihazınıza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. 

>> Mobil Uygulamaların Az İnternet Harcayan Sürümleri

Konuyla ilgili açıklamayı YouTube’un resmi blog sayfasından okuyabilirsiniz.

  • YouTube Go, internet kotanız sınırlı veya bağlantınız yavaş olduğunda bile daima yanınızda olan kullanıcı dostu bir uygulama. Uygulama boyutu yalnızca 9,4 MB.
  • İster indirin, ister izleyin. İndirmeden veya izlemeden önce videoları ön izleyin. Videolarda ne kadar MB kullanacağınıza siz karar verin.
  • Videoları telefonunuza veya SD kartınıza indirin. Videoları arabelleğe almadan oynatın. İndirdiğiniz videoları ekstra veri ücreti ödemeden defalarca izleyin.
  • Youtube GO, Jellybean (Android 4.1) ve sonrası Android sürümlerinde çalışıyor.

Uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

>> Google Play’de Youtube GO

Youtube GO Kullanımı:

Uygulamayı indirip açtığınızda ilk olarak sizden telefon numaranızı girmeniz istenecek. (Telefon numarası girmezseniz uygulamadan yararlanamazsınız.) Numaranız sayesinde hem rehberinizdekilerin izlediklerinden öneriler alacaksınız hemde kişiler arası video paylaşımı için rehberinizdeki Youtube GO kullanıcılarına bakılacak.

Ana ekranda öneriler çıkacak, bir videoyu izlemek istiyorsanız arama formundan aratacaksınız. İzlemek istediğiniz videoyu buldunuz diyelim, ismine dokunduğunuzda karşınıza hem video kalitesini seçmenizi sağlayan seçenekler hemde videoyu sonra izlemek istiyorsanız şimdiden telefonunuza indirmeniz için gereken buton görünecek.

Bazı kanallar videolarının indirilmesini istemiyorlar, bu sebeple o kanalların videolarında (Örneğin Tarkan’ın videolarında) indirme seçeneği pasif görünecek. Bunları pas geçeceksiniz.

youtube go tarkan - Düşük Mobil Veri Kullanımı için "Youtube GO"

Bir videoda indirme seçeneği varsa, o an indireceksiniz ve sonrasında İndirilenler sekmesinden istediğiniz an erişip videoyu izleyeceksiniz. Bir kez indirdiğiniz için sonraki izlemelerde internet paketinizden kullanılmayacak ve bu videoyu bir arkadaşınıza göndermek isterseniz dosya Bluetooth üzerinden gönderileceği için yine internet paketiniz etkilenmeyecek. (Fakat gönderim biraz uzun sürebilir.)

Youtube GO, şimdilik Apple cihazları desteklemiyor.

– Reklamlar –