LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Youtube Kanalındaki Videolara Özel Filigran Ekleme - internet-siteleri

Youtube’da bazı kanalların videolarını izlediğinizde dikkatinizi çekmiştir, tüm videolarda sağ alt köşede standart bir logoları vardır, logonun üstüne imleç ile geldiğinizde de kanal abone sayısı ve abone olma butonu görünür. Bunu nasıl yapıyorlar diye merak ettiyseniz ve sizde kendi kanalınıza aynı şeyi yapmak istiyorsanız, bu yazımda kısa ve basitçe bunu nasıl yapacağınızı anlatacağım. 

Bunu yapmak gayet kolay.

Öncelikle videolarda görünecek filigranı hazırlıyorsunuz. Boyutu 150 x 150 piksel olacak ve şeffaf png kullanırsanız daha güzel olacaktır.

Filigranınız hazırsa Youtube Studio‘ya geçecek, sol menüden Ayarlar seçeneğine tıklayacaksınız. Sonrasında ayarlar ekranında sırasıyla Kanal > Marka bilinci oluşturma yolunu izleyeceksiniz. Video filigran yükleme ekranı karşınızda olacak.

https://studio.youtube.com/channel/

Artık bu ekrandan filigranınızı Youtube’a yükleyip, görüntüleme seçeneklerinden birini seçtiğinizde bu işi tamamlamış olacaksınız ve videolarınızda sağ alt köşede size özel logo görünmeye başlayacak.

Youtube Kanalındaki Videolara Özel Filigran Ekleme - internet-siteleri

Logonuz sadece video sonunda görünsün istiyorsanız; Videonun sonu, özel bir başlangıç süresinden sonra görünsün istiyorsanız Özel başlangıç zamanı ve tüm video süresince görünsün istiyorsanız Tüm video seçeneğini seçmeniz yeterli.

Youtube Kanalındaki Videolara Özel Filigran Ekleme - internet-siteleri

Not: Filigran ilk başlarda görünmeyebilir. Her şeyi doğru yaptıysanız 10 – 20 dakika bekledikten sonra kontrol edin. Yada farklı bir tarayıcı kullanın.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum formundan yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 11 Mayıs 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019