LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Youtube'dan Yüksek Kalite Video İndirme [4K ve 8K Dahil] - internet-siteleri, download-yazilari

Youtube’da milyonlarca video var malumunuz. Bazı videolar bazılarımız için çerez niyetine izlenip geçilecek videolar iken bazı videolarda bazılarımız için saklamalık anı depoları. Mesela bir tv yayınında adınız geçmiştir, o yayının Youtube kanalındaki kopyasını anı olarak saklamak istersiniz. Yada LoungeV Films gibi kanalların telif sorunu çıkarmayacak dinlendirici videolarını offline izlemek için indirmek istersiniz.. İşte o zaman bunu nasıl yapacağınızı biliyor olmanız gerekir. Peki Youtube’dan nasıl video indiririz?

>> 4K Yayın Yapan Kanallar ve 4K Ücretsiz İçerikler

Güncelleme: Youtube’un sisteminde yeni bir değişiklik yapıldığından bazı siteler ve yazılımlar artık videoları indirmekte zorlanıyor yada bunu başaramıyorlar. Fakat yeni sisteme uyum sağlayan uygulamalarda mevcut. Mesela Youtubnow.com sitesi ve onların Airy isimli ücretsiz uygulamaları. Eğer yazının devamında paylaştığım yöntemlerde sorun yaşarsanız, bu yeni alternatifleri de deneyebilirsiniz.

Bunun için iki seçeneğiniz var; online web siteleri ve indirme yazılımları.

Online siteler genelde pratik olsa da sitenin kapanması durumunda açıkta kalmamıza sebep olurlar. Diğer taraftan indirme yazılımları da Youtube’un api değiştirmesi sonucu işlevsiz hale gelebilir. Bu sebeple her iki yöntemi de hali hazırda bilmenizi ve gerektiğinde işinize geleni kullanmanızı öneririm.

Online Web Siteleri:

Ben aşağıda 2-3 web sitesi paylaşacağım fakat zamanla yazıya yeni seçenekler ekleyebilirim. Kriterim kaliteli ve çalışan siteler.

https://y2mate.com/tr

Site Türkçe dil desteği sunuyor. Sadece Youtube değil, birçok video sitesinden video yada ses dosyası indirmenize yardım ediyor. Ancak sitenin kötü yanı en fazla 720p video indirtmesi. Yani 1080p ve üstü kalitede indirme yapılamıyor.

https://www.telechargerunevideo.com/en/

Türkçe değil fakat gayet kullanışlı bir site (açılan reklam sayfasını saymazsak..). Site üzerinden Youtube harici birkaç sitenin daha videolarını indirebiliyorsunuz. Destek verilen en yüksek kalite ise 2K. 4K değil ama yinede iyi.

İndirme Yazılımları: 

Aslında web tarayıcıları içinde benzer eklentiler var fakat ben harici olarak kurulan yazılımları seviyorum. Sürekli tarayıcıda durmuyor ve eklentiye göre daha fazla özel ayar sunuyorlar.

1) 4K Video Downloader

Böyle bir yazılıma verilebilecek en iyi isim. Adından belli ne yaptığı. Gereksiz reklam vs barındırmıyor. Youtube linkini veriyor, indirme kalitesini seçiyorsunuz ve dosya seçtiğiniz konuma iniyor. Ayrıca yazılımın dili Türkçe ve son güncelleme ile 8K desteği eklendi.

Not: Bu yazılım ile Soundcloud üzerinden de müzik indirebilirsiniz.

(4K video için video formatını Mp4 yerine Mkv yapmalısınız.)

>> 4K Video Downloader

Youtube'dan Yüksek Kalite Video İndirme [4K ve 8K Dahil] - internet-siteleri, download-yazilari

2) Youtube By Click

Bir süredir doğru düzgün çalışan, birden çok video sitesini destekleyen ve en önemlisi 8K kalitede video indirmeye olanak veren yazılım YoutubeByClick. Linki kopyalıyorsunuz, yazılım üstünden formatı seçiyor, kaliteyi ayarlıyor ve url yapıştır butonu ile video bağlantısını yazılıma ekliyorsunuz. Seçtiğiniz format ve kalitede indirme işlemi otomatik olarak başlıyor.

Ancak unutmayın, 4K ve 8K video formatları her cihazda oynatılamaz! Sistem olarak daha güçlü cihazlara ihtiyacınız olabilir.

>> YoutubeByClick

Youtube'dan Yüksek Kalite Video İndirme [4K ve 8K Dahil] - internet-siteleri, download-yazilari

Online sitelerin bağlantılarını ileride patlamaları ihtimali ile tıklanabilir yapmadım. İstediğiniz adresi kopyalayıp kullanabilirsiniz.
Yazılımların ise indirme bağlantıları kırılır yada yazılımlar işlevsiz hale gelirse yazımda güncelleme yapacağım. Eğer ben kaçırmış olursam lütfen uyarın.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Haziran 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


  sacmAdam 08 Mart 2019, 17:58

  İndirme sorunu yaşıyordum sayenizde çözüme kavuştum. Teşekkürler.

  Lordiz 08 Mart 2019, 22:16

  @sacmAdam; Rica ederim, iyi günler.

  cemsit 20 Temmuz 2019, 11:26

  eyvallah kardeş sağol işime yaradı.

  Orionsbelt 20 Temmuz 2019, 17:15

  Allah razı olsun. İnşallah indirilip kurulan yazılımlarda virüs, spyware, malware yoktur. Taratıp bakacağız artık.

  ilayda 01 Ekim 2019, 00:21

  youtube da son zamanlarda 720p 1080p gibi kaliteli videolar inmiyo. bazılarında telf diyor anlıyoruz ama bazılarında o bile çıkmıyo ama 480p
  birçok program denedim yinede işe yaramadı bu söylediklerinizde yine 720p ve üstünü videoları izlendiği kalitede indirmiyo malesef.

  Lordiz 01 Ekim 2019, 00:26

  @ilayda; Merhaba. Youtube’da telif ile korunan içerikleri indirmeye çalışıyorsanız çoğu uygulama doğal olarak indirme yaptırmaz ancak benim paylaştığım bağlantılar ve uygulamalardan rahatlıkla 1080p yada 4k indirebilirsiniz. Fakat şöyle de bir durum var; bilgisayarınız yada videoları izlemeye çalıştığınız cihaz yada yazılım hd kaliteyi desteklemiyorsa izlediğiniz an Youtube’daki gibi performans alamazsınız. Mesela bu konuda Pot Player çok kötü. HD videoları SD kalitedeymiş gibi izletir fakat indirilen içerik normalde HD’dir. Kalite farkını bu videoyu HD bir televizyonda oynattığınızda daha iyi anlayabilirsiniz. Bilgisayarlar bu konuda yanıltıcı olabiliyor.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019