LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Dan Brown’ın Kaleminden “Melekler ve Şeytanlar” - sinema

Dünya çapında olay yaratan “Da Vinci Şifresi” kitabının üç yıl önce sinemaya uyarlanmasından sonra gelen film, ilk kitabın da kahramanı olan Harvard Üniversitesi sembol bilimcisi Robert Langdon’un bir cinayeti çözerek gizli bir tarikat olan Illuminati’nin Vatikan’a karşı düzenlediği terör eylemini engelleme mücadelesini konu alıyor.

Langdon, Roma’nın dört bir yanında 400 yıllık ipuçları ve sembollerini arayarak Katolik Kilisesi’ni kurtarmaya çalışıyor. Robert Langdon’ı Da Vinci Şifresi’nin başrolünü oynayan 52 yaşındaki Oscarlı aktör Tom Hanks tarafından canlandırılıyor. Melekler ve Şeytanlar’ın sinema uyarlaması, bir önceki filmin de yönetmenliğini yapan ünlü yönetmen Ron Howard tarafından çekildi.

Yönetmen: Ron Howard
Senaryo: Akiva Goldsman, David Koepp
Oyuncular: Tom Hanks, Ewan McGregor, Stellan Skarsgård, Ayelet Zurer, Pierfrancesco Favino
Tür: Macera, Suç
Müzik: Hans Zimmer
Süresi: 140 dk.
Görüntü Yönetmeni: Salvatore Totino
Dağıtıcı Firmalar: Warner Bros

Filmin Özeti:

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simge bilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminatinin -Galileo zamanından beri Katolik kilisesinin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir.

Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşı madde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan şehrinin altına saklanmıştır.

Langdon, Vetra nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminatinin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 15 Mayıs 2009 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019