Titanfall 2 Multiplayer Kilitli! Peki Çok Oyunculu Nasıl Oynayacağız?

Titanfall 2 Multiplayer Kilitli! Peki Çok Oyunculu Nasıl Oynayacağız?

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunu Titanfall 2, an itibari ile 8 yaşında! Fakat, grafikleri ve oynanışı ile sanki 2024 yapımı bir oyunmuş gibi hissettiren bu oyun halen severek oynanıyor. Tabi bir farkla! Birçok oyuncu multiplayer bölümüne giremediği için farklı bir yol izliyor ve bu sayede sevdikleri oyunu online oynamaya devam edebiliyorlar. Peki nasıl?

Öncelikle konuyu biraz daha açalım..

Titanfall 2 oyununu Steam’den veya EA App üstünden satın aldığınızda karşılaşabileceğiniz en önemli sorun, Titanfall 2’nin resmi sunucularına bağlanamama sorunu. Sorunun kaynağı olarak bazı yeni intel işlemciler işaret ediliyor ve Youtube’da bazı çözüm yöntemleri öneriliyor. Ancak bunlar kesin olarak çözüm olamadığında, oyunu sadece hikaye modunda oynamak zorunda kalıyorsunuz..

Youtube’da Önerilen Çözüm Yöntemleri

Biraz araştırırsanız göreceksiniz; Google’da ve Youtube’da bu sorun ile alakalı çok şikayet ve işe yaramayan pek çok çözüm önerisi var.. Mesela dns sıfırlama öneriyorlar, dns adresi değiştirmenizi öneriyorlar, aygıt yöneticisinden gizli ağ bağdaştırıcılarını pasif hale getirmenizi öneriyorlar, görev yöneticisinden Titanfall 2’nin önceliğini yüksek yapmanızı öneriyorlar ancak bunlar herkeste işe yaramıyor..

Bende de işe yaramadı mesela..

Gerçekten İşe Yarayan Çözüm ise; + Northstar! 

Northstar, bir topluluk modlama aracı.. Tamamen ücretsiz!. 500 mb’lık bir paket ve bunu kurduğunuzda oyun içindeki Multiplayer bölümüne girebilir, mevcut sunucularda online rakiplerle farklı modlar ve farklı haritalarda maçlar yapabilir ve hatta herkese kapalı bir oyun oluşturup botlarla da oynayabilirsiniz!

Oynayabileceğiniz modlar; Skirmish, Attrition, Amped Hardpoint, Bounty Hunt, Capture the Flag, Last Titan Standing, Pilots vs. Pilots, Live Fire, Marked For Death, Titan Brawl, Frontier Defense, Free for All, Free Agents, Coliseum, Aegis Titan Brawl, Turbo Titan Brawl, Aegis LTS, Turbo LTS, Rocket Arena, The Great Bamboozle, One in the Chamber, The Hidden, Sticks and Stones, Frontier War, Gun Game, Titan Tag, İnfection, Amped Killrace, Fastball, Hide and Seek, Competitive CTF, Titan Free for All.

Bazı modlar bot desteklemiyor!

Mod aracının bilinen iki kötü özelliği var; (Eğer varsa) resmi sunuculardaki multiplayer ilerlemenizi Northstar sunucularına taşıyamıyorsunuz ve mod içinde kendi sunucunuzu barındırmazsanız oluşturduğunuz oyuna arkadaşınızı çağıramıyorsunuz.

Bunlar sizin için sorun değilse, oyunu multiplayer olarak oynamak istiyorsanız, kurulumu nasıl yapacağınızı anlatıyorum..

Titanfall 2: + Northstar Kurulumu!

Öncelikle modu kullanabilmeniz için oyunun Steam veya EA APP orijinal sürümlerini satın almış olmanız gerekiyor. Mod, korsan sürümlerle çalışmıyor-muş. Ayrıca modu EA Play ve Xbox Gamepass aboneliği ile oynadığınız Titanfall 2 üzerinde de çalıştırabiliyorsunuz..

Yine sorun yoksa.. Aşağıdaki bağlantıya gidiyor, Manuel Download butonuna tıklayarak mod paketini indiriyorsunuz.

https://thunderstore.io/c/northstar/p/northstar/Northstar/

İndirdiğiniz paketi masaüstüne çıkartıyor, Northstar klasörü içindeki 2 klasör ve 4 dosyayı oyunun ana dizinine kopyalıyorsunuz;

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Titanfall2
C:\Program Files\EA Games\Titanfall2

Kopyalama işlemi bittiyse, şimdi ana dizindeki NorthstarLauncher.exe dosyasını buluyor, sağ tıklayıp bir adet kısa yolunu masaüstüne gönderiyorsunuz..

Artık Multiplayer oynamak için bu Launcher’ı başlatacağız..

Launcher’ı ilk çalıştırdığınızda şöyle bir hata mesajı görürseniz;

Failed to initialize Origin: The Origin desktop application is not loaded. [a0020000]

O zaman NorthstarLauncher.exe‘de sağ tıklayacak, Yönetici olarak çalıştır komutu vereceksiniz.

Sonrasında karşınıza ilk kurulum izini gelecek. Evet dedikten sonra, artık Titanfall 2’yi Northstar sunucuları üstünde online oynamaya başlayabilirsiniz..

Titanfall 2 Multiplayer Kilitli! Peki Çok Oyunculu Nasıl Oynayacağız?

Konuyla alakalı sorularınız olursa konu altından yorum olarak yazabilir veya Northstar’ın resmi Discord veya Github sayfalarından geliştiricilere ulaşabilirsiniz.

https://discord.com/invite/northstar
https://github.com/R2Northstar