HONOR Telefonlar için Magic OS 8.0 Android 14 Güncellemesi Türkiye’de!

HONOR Telefonlar için Magic OS 8.0 Android 14 Güncellemesi Türkiye'de!

Türkiye’deki HONOR kullanıcılarının bekleyişi sona erdi! Magic OS 8.0 Android 14 güncellemesi ve tüm yenilikleri Türkiye’deki HONOR telefonlara ulaşmaya başladı. Şuan hangi HONOR modellerinin Android 14 güncellemesi aldığını tam olarak bilmesem de HONOR 70 kullanıcısı olarak HONOR 70’in kesin olarak güncellemeyi aldığını söyleyebilirim. Daha fazla bilgi için HONOR Türkiye resmi kanallarını takip edebilirsiniz.

Magic OS 8.0 Android 14 ile Neler Değişiyor!

Honor’un Android 14 tabanlı işletim sistemi Magic OS 8.0, yüklendiği telefonlara hız, pil performans artışı ve güvenlik temelli geliştirmeler getirmekle kalmıyor, ekstra bazı yeni uygulamalar ve yapay zeka destekli özelliklerde getiriyor. Sihirli yazı, Sihirli portal, Sihirli kapsül ve Parallel Space bunlardan sadece birkaçı..

2.88 GB boyutundaki güncelleme şuan indirilebilir durumda ve yükleme sonrası telefonunuzda herhangi bir performans sorunu yaşanmıyor..

HONOR Telefonlar için Magic OS 8.0 Android 14 Güncellemesi Türkiye'de!

Magic OS 8.0 Yenilikleri;

Akıcı ve kesintisiz

[Akıcı animasyonlar] Daha doğal ve konforlu bir deneyim için insan merkezli bir tasarım kullanılmış, açma/ kapama animasyonlarının uygulamalardaki hareket efektini kusursuz bir şekilde tamamlaması sağlanarak genel süreç daha tutarlı ve akıcı hale getirilmiştir.

[Akıcı ağır yük senaryoları] Çoklu uygulama paralel senaryolarının kararlılığı ve akıcılığı iyileştirildi. Canlı akış/ video izleyip alışveriş yapma gibi senaryolarda hem fiyat karşılaştırmaları hem mini pencere canlı akışları/videoları akıcı hale getirildi.

Başlangıç ekranını keşfedin

[Sihirli Kapsül/Dinamik Ada] Sihirli Kapsül, devam eden görevleri bir “kapsül” biçiminde görüntüleyerek gerçek zamanlı duruma erişme, hızlı işlem yapma veya uygulamalara hızlıca girme gibi işlemleri kolaylaştırır. Bu işlev, isabetli ve verimli servisler sunar.

[Başlangıç ekranından servislere hızlı erişim] Sık kullanılan servislere doğrudan erişmenizi sağlayan kısayolları görüntülemek için uygulama simgesine basılı tutup sürükleyebilirsiniz (tüm uygulamalar tarafından desteklenmez).

[Yeni klasör] Tamamen yenilen tasarım sayesinde klasör boyutlarını değiştirerek başlangıç ekranı deneyiminizi esnek hale getirebilirsiniz. Klasöre batılı tutup kenarlığı sürükleyerek klasör boyutunu serbestçe ayarlayabilirsiniz.

[Kart desteleri] Artık başlangıç ekranına daha fazla kart ekleyebilirsiniz. Bu güncelleme ile birlikte aynı boyuttaki kartları desteleyerek başlangıç ekranında yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Kartlar arasında geçiş yapmak için yukarı veya aşağıya kaydırmanız yeterli.

[Başlangıç ekranı simgeleri] Başlangıç ekranı simgelerinin boyutları, farklı kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için ayarlanabilir. Ayarlar -> Başlangıç ekranı ve stil -> Başlangıç ekranı ayarları -> Simge boyutu adımlarını takip ederek bunu deneyimleyebilirsiniz.

Akıllı ve Verimli

[Sihirli Portal] içerikleri diğer uygulamalarla ve servislerle paylaşmak için belirli uygulamalarda metin veya görsellere basılı tutup sağa ya da sola sürükleyerek Sihirli Portal’ı etkinleştirebilirsiniz. Böylelikle, zamandan tasarruf edebilir ve işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Şu adımları takip ederek deneyebilirsiniz: Ayarlar -> Asistan -> Sihirli Portal.

Kullanışlı ve kullanımı kolay

[Süper anlık çekim/EI feneri] Süper Anlık Çekim/ El Feneri özelliğini etkinleştirmek için Sesi Azaltma düğmesine iki kez basın. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar -> Erişilebilirlik -> Kısayollar ve hareketler -> Hızlı Başlatma bölümüne gidin.

[Kişisel Asistan] Programlama aracı, tüm programları kapsayacak şekilde Kişisel Asistan olarak yükseltildi. Bu özellik, dağınık programları otomatik olarak analiz edebilir ve kaydedebilir. Tüm gün süren işler “Bugünkü etkinliklerim” bölümünde belirgin bir şekilde görüntülenecek ve kişisel işlerinizi yönetme verimliliğinizi artıracak.

Medya Oluşturma

[Özel Kamera Düzeni] Bu güncelleme, kamera modunun düzenini özelleştirmeyi desteklemektedir. Sık kullanılan modlara daha kolay erişmek için simgelerine basılı tutarak işlev alanına taşıyabilirsiniz. (En çok istediğim özellikti!)

Uzun pil ömrü

[Süper Güç Tasarrufu] Pil ömrünü büyük ölçüde artırmak için Süper Güç Tasarrufu modu eklendi. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar -> Pil > Süper Güç Tasarrufu modu bölümüne gidebilirsiniz.

Güvenlik Koruması

[Gizli Bilgileri Bulanıklaştırma] Bulanıklaştırılacak görüntüyü seçin ve Paylaş -> Gizli Bilgileri Bulanıklaştır seçeneğine dokunun. Gizliliğinizi korumak için görseldeki profıl resmi, takma ad, telefon numarası gibi hassas veriler otomatik olarak bulanıklaştırılacaktır.

[Parallel Space] Kişisel gizliliğinizi korumak için fotoğraflarınızı, videolarınızı ve uygulamalarınızı Main Space’ten ayrı bir alan olan Parallel Space’e taşıyabilirsiniz. İki alanı aynı anda çalıştırarak içerik transferini daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu özelliği açmak için Ayarlar -> Güvenlik ve gizlilik -> Cihaz ve veri koruması -> Parallel Space bölümüne gidin. Parallel Space’i etkinleştirdikten sonra başlangıç ekranında iki parmağınızı dışarı doğru kaydırarak hızlı bir şekilde Parallel Space’e girebilirsiniz.

Notlar:

1. Güncelleme ile telefonunuzda hiçbir şey sıfırlanmıyor. Fakat şarjınızın düşük olmamasına dikkat edin.

2. Telefonunuzda 10 GB üzeri boş alan olduğundan emin olun. Olmaması durumunda güncelleme indirilemeyebilir (Kontrol etmek için Ayarlar > Depolama bölümüne gidin).

3. Bazı üçüncü taraf uygulamalar MagicOS 8.0 ile uyumlu olmayabilir ve güncellemeden sonra doğru çalışmayabilir (Bende sorun olmadı fakat sorun yaşarsanız Google Play üstünden uygulama güncellemelerini takip edin.).

4. Güncelleme sonrası telefonunuza Honor DOCS, Müzik Oynatıcı ve Video Oynatıcı isimli yeni uygulamalar eklendiğini göreceksiniz.. Bunlar HONOR’un resmi uygulamalarıdır ve artık dökümanlar için, müzik dinlemek ve video oynatmak için bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

5. Honor Kapsül, her uygulama ile çalışmıyor. Sihirli yazı, Galerideki resimler ile güzel çalışıyor. Gizli bilgileri bulanıklaştırma özelliği, bir görseli paylaş ile göndermeye çalıştığınızda gönderme seçenekleri arasından Gizli Bilgileri Bulanıklaştır seçeneğini seçerseniz aktif oluyor. Parallel Space’e Sihirli Portal’dan içerik aktarabiliyorsunuz.

6. Honor tarafından Android 14 güncellemesi sunulan veya güncelleme alacağı duyurulan Honor modelleri şunlar; Honor 70, Honor 70 Lite, Honor 90, Honor 90 Lite, Honor 90 Smart, Honor Magic V2, Honor Magic Vs, Honor Magic Vs Ultimate, Honor Magic4, Honor Magic4 Pro, Honor Magic5, Honor Magic5 Pro, Honor Magic5 Ultimate, Honor Magic6, Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor X50, Honor X50 GT, Honor X50 Pro, Honor X6, Honor X6a, Honor X7a, Honor X7b, Honor X7b 5G, Honor X8a, Honor X8b, Honor X9b.