Cyberpunk 2077’ye Online Multiplayer Özelliği Getiren Mod “CyberMP”

Cyberpunk 2077'ye Online Multiplayer Özelliği Getiren Mod "CyberMP"

Açık dünya aksiyon oyunu Cyberpunk 2077, günümüz oyunları içerisinde sahip olabileceğiniz en iyi oyunlardan birisi. Fakat oyunu 200 saat üstünde oynadığınız ve yapılacak tüm görevleri tamamladığınızda, haritanın neredeyse tamamını ezberlemiş oluyor ve tek başınıza gezmekten sıkılmaya başlıyorsunuz. Yani oyun bir yerden sonra sizin için ölüyor. Bunun en büyük sebeplerinden ikisi; tekrarlı görevler olmaması ve oyunda online multiplayer desteğinin olmaması.

Oyunun yapımcısı bunu biliyor, fakat ne tekrarlı görevler, ne de online multiplayer desteği oyuna eklenmiyor! Çünkü oyunda hali hazırda bir mod desteği var ve yapımcı şirket bu oyuna daha fazla emek harcamak yerine para kazanabileceği diğer oyunlarına odaklanmak istiyor.

Mesela Cyberpunk Orion.. CD Projekt Red’in bir sonraki Cyberpunk 2077 devam oyunu ve bu oyunda online multiplayer desteği olacağı kesin. Yani bizlere bedavadan multiplayer sunmak yerine, yeni oyunlarından daha fazla kazanmak istiyorlar.

Peki Cyberpunk Orion yokluğunda ne yapacağız? 

Tabi ki Nexusmod gibi sitelerde yayınlanan modlar arasından oyuna yeniden hareket getirecek fan yapımı modlar bulacak ve oyunu yeniden oynanabilir hale getireceğiz. Mesela oyuna klasik günümüz otomobillerini ekleyebilir, klasik günümüz silahlarını ekleyebilir, oyuna yeni npc’ler, npc’lere yeni kıyafetler giydirebilir ve oyuna farklı bir bakış açısı getiren kontrol modlarını deneyebilirsiniz..

Bu sayede oyunu farklı araçlar ve silahlarla, farklı bir atmosfer ile tekrar tekrar oynayabilirsiniz.

Siz bu modları deneyimleyip sıkılana kadar, mod sitelerine yeni araçlar ve yeni silahlar, hatta yeni görev modları eklenmiş olur.

Peki Online Multiplayer Desteğini Ne Yapacağız? 

Bunun için biraz bekleyeceğiz! Şuan için Nexusmod üstünde yayınlanmış bir multiplayer modu yok ancak bağımsız bir yapımcı neredeyse 1 senedir bunun üstünde çalışıyor ve epeyce bir ilerleme kaydetmiş durumda. Mod yapımcısının resmi Youtube kanalında yayınladığı kısa videolar eğer gerçek ise, Cyberpunk 2077 üstünde 18 kişiye kadar online buluşabiliyor ve tıpkı GTA Online oynuyormuş gibi aklımıza esen her şeyi yapabiliyoruz.

Modun henüz bir yerde yayınlanmamış olmasının muhtemel iki sebebi var; Mod henüz tam olarak bitmiş değil ve detaylıca test edilmesi gerekiyor. Ayrıca mod geliştiricisi bu mod üstünden biraz para kazanmak istiyor. Yani bu şu demek oluyor; mod yapımcısı eğer modu yayınlayana kadar yeterli desteği görmez ise, mod bittiğinde bunu para ile satmaya başlayabilir.

İsterse 20-30 dolar fiyat ile aylık abonelik satar, isterse modu tek bir fiyat ile satar ve ücretsiz sunucular üstünden istediğimiz gibi oynamamıza izin verir.

Belki de bunu gören başka bir mod yapımcısı, bu moddan ilham alarak tıpkı GTA 5’in çok sevilen FiveM modu gibi bir mod yapar ve hem tekrarlı görevler yapabileceğimiz, hem online takılabileceğimiz ücretsiz bir Cyberpunk 2077 modu yayınlar!

Yani biraz daha beklememiz gerekiyor.

1-2 sene sürse de, Cyberpunk 2077’ye online multiplayer modu ve tekrar eden görev modları gelecek. O zamana kadar oyalanmak için Nexusmod sitesindeki Cyberpunk 2077 modlarını araştırabilir ve CyberMP modundan son gelişmeler için CyberMP Youtube kanalını takibe alabilirsiniz.

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077
https://www.youtube.com/@Cyber_MP
https://www.patreon.com/cybermp