Alan Adı Destekli Ücretsiz Kurumsal Yandex Mail

yandex arama motoru Alan Adı Destekli Ücretsiz Kurumsal Yandex Mail

Senelerdir mutlu mesut kullandığımız, alan adı destekli Outlook mail’e veda etme zamanı geldi. Malumunuz Microsoft yıllardır ücretsiz sunduğu bu hizmeti artık para ile satmaya karar vermiş ve yeni hesap tanımlamaları durdurmuş durumda. Birkaç ay içerisinde de tüm ücretsiz alan adı tabanlı mailler Outlook.com’a dönüştürülerek domainler ile bağlantıları kesilecek. Peki alternatifi ne? Tabiki Yandex. Çünkü Google’un Gmail hizmetinde de bu iş para ile oluyor.

Güncelleme: Yandex’in ücretsiz mail servisi Connect, taşınıyor. Yeni servis Yandex360 adı ile hizmet verecek ve ücretli tarife haricinde ücretsiz ama kısıtlı kullanım hakkımızda devam edecek. Daha önce alan adınız için Yandex Mail hizmeti başlattıysanız şuan bir şey yapmanız gerekmeyecek fakat ilk defa alan adı için Yandex Mail hizmeti başlatacaksanız Yandex360 web sitesi üzerinden oturum açmanız gerekecek. Ayrıca bu maillerin uygulama içi erişimlerinde imap sorunu yaşamamak için mail hesabına web sürümünden girip Uygulama ayarları bölümünden İmap desteğini Portal şifresi özelliği ile birlikte aktif etmeniz gerekecek. Sorularınızı konu altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu değişiklikle alakalı yazıma hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

>> Ücretsiz Mail Servisi “Yandex360”

Merak edebilecekleriniz:

– Bir alan adı için (ücretsiz tarife ile) en fazla 1000 email hesabı açabiliyorsunuz.

– Eklediğiniz alan adlarınızın hepsine admin.yandex.ru adresinden ulaşıyor ve yönetiyorsunuz.

– Alan adlarınıza özel, Yandex mail giriş paneline http://mail.yandex.com.tr/for/siteadresiniz.com gibi bir bağlantıdan ulaşıyor, ama isterseniz https://mail.yandex.com.tr/ adresinden de tam mail adresini (mail@siteadresim.com) yazarak hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz.

– Alan adlarınıza özel, Yandex mail hesaplarına mobil cihazlarda Yandex mobil uygulamaları ile rahatlıkla giriş yapabiliyor, iletişimi yönetebiliyorsunuz. (Mail hesabınızı Gmail gibi 3. parti uygulamalara ekleyecekseniz, öncesinde mail hesabınıza web sürümünden giderek mail ayarlarından imap desteğini portal şifresi özelliği ile aktif etmeniz gerekiyor. Sonrasında Yandex imap ayarları ile hesabınızı ekleyip kullanmaya başlayabiliyorsunuz.)

Android için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.mail

Apple İos için:

https://itunes.apple.com/tr/app/yandex-mail/id441785419?mt=8

– Alan adlarınızla ilgili smtp tanımlaması yapmanız gerekiyorsa bu sayfada anlatılanları uygulayarak sağlıklı sonuç alabiliyorsunuz.

(Smtp adresi smtp.yandex.com, smtp port 465, smtp güvenliği ssl)

– Mail hesabınızı eposta istemcisinde kullanmak istiyorsanız İmap ayarları için bu sayfaya bakıyor,

– Yandex mail hesaplarınıza gelen mailleri başka bir mail hesabınıza yönlendirmek istiyorsanız bu yazıma bakıyorsunuz.