Google Play’deki Belediye Uygulamaları

Google Play'deki Belediye Uygulamaları

Nihayet Apple popülizmi son bulmaya, birçok büyük firma, ve belediye Android’in Google Play uygulama mağazasına ilgi göstermeye başladı. Sadece firma ve belediyeler değil pek çok oyun ve uygulama geliştiricide iyice cazip hale gelen ve kullanıcı sayısı hızla artan Android platformuna yönelmeye başladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yerel belediyeleri bir bir Google Play’de yerlerini almaya başladılar. Olay öyle hızlı gelişti ki belki hergün bir yeni belediye Google Play’de boy gösteriyor.

Belediyeleri alfabetik sıraya göre dizdim ve yeni güncellemelerde de aynı düzene dikkat ediyorum. Tabi ki sadece resmi uygulamaları paylaşmaya özen gösteriyorum. Eğer belediyenizin adını göremiyorsanız ya henüz uygulama yapmamışlardır yada ben fark etmemişimdir.

GÜNCELLEME / 24 Mayıs 2017 /

Yazıyı yayınladığım 2012 yılından sonra birçok kez yazıda güncelleme yapmam gerekti çünkü belediye uygulamaları bir gidip bir daha geri geliyor, Google Play’e yeni bir uygulama yüklendiğinde eski bağlantı patlıyordu. Bu sebeple son kez yazıda değişiklik yaparak, bir ana bağlantı vererek yazıyı kapatmam gerektiğine karar verdim. Aşağıdaki bağlantıdan Google Play’deki belediye uygulamalarına ulaşabilir, arama kutusundan da istediğiniz belediyeyi aratabilirsiniz.

>> Google Play’de Belediyeler

DİĞER BAĞLANTILI UYGULAMALAR: