LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Türk Telekom Usb Modem Kota Sorgulama - kota-sorgula

Avea’nın 3g hizmeti olan Jet modemlerle istediğiniz heryerden belirli kotaları aşmamak şartıyla internete girebiliyorsunuz.Belirli kota limitini aştığınızda çok yüksek bir faturalandırma sizleri bekliyor bu nedenle kotanızı aşmamaya dikkat edin..

DİKKAT! Avea Jet hizmeti Türk Telekom Usb Modem adını almıştır.

Usb Modem kota kullanım bilgilerinizi öğrenmek  için Usb Modeminizin arayüzünü kullanmanız gerekmektedir.

ESKİ YAZININ DEVAMI..

Kota kullanımınızı nasıl öğrenebilirsiniz sorusunun cevabı ise bir sms’e bakıyor. KULLAN yazıp 9495’e ücretsiz bir sms gönderdiğinizde kota kullanım ve kalan kota size sms olarak iletiliyor.Sunulan kota bilgileri son 48 saati yani 2 günü içermediği için bu tuzağa çok dikkat etmenizi öneririz kotanızı ona göre kullanın..

Jet Modem Kullanıcıları: (Jet Modem ile İnternete Girenler) “KALAN MB” yazıp 9495’e ücretsiz SMS göndererek paket dahilinden kullandıkları data miktarını öğrenebilirler.

Avea İnternet Paketi Kullanıcıları: (5555’e sms atarak internet paketi açtıranlar) – Faturalı hat sahibi iseniz; “KULLAN” yazıp 5555’e SMS göndererek İnternet Paketleri’nden kullandığınız miktarı sorgulayabilirsiniz. – Faturasız hat sahibi iseniz; “KALAN PAKETBOYUTU” (Örn: KALAN 100MB) yazıp 5555’e SMS göndererek İnternet Paketleri’nde kalan miktarı sorgulayabilirsiniz.

Görselleri bizimle paylaşan Redvelvet’e teşekkürler.

Avea Jet Belleği Arayüzünden kotaya bakma;

Türk Telekom Usb Modem Kota Sorgulama - kota-sorgula

Türk Telekom Usb Modem Kota Sorgulama - kota-sorgula

Türk Telekom Usb Modem Kota Sorgulama - kota-sorgula

 Yöntem 2:

Türk Telekom Usb Modem Kota Sorgulama - kota-sorgula

Türk Telekom Usb Modem Kota Sorgulama - kota-sorgula

Türk Telekom Usb Modem Kota Sorgulama - kota-sorgula

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 31 Mayıs 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


  mehmet 31 Ocak 2014, 11:39

  Ben sms gönderemiyorum.Tıklıyorum mesajlara,sonra dediğiniz gibi yapıyorum.5555’e KALAN yazıp yolluyorum.sonra mesajınız gönderiliyor diyor.Öyle bekliyorum.Takılıp kalıyo.Eskiden gönderebiliyodum mesajları.Şimdi ise gönderemiyorum admin lütfen yardım et.O kullanım yerinden de anlayamam çünkü kota sıfırlandıktan 4-5 gün sonra sıfırlamıştım :/ admin kardeş bir an önce yardım et banaa :(

  gargoyle 06 Şubat 2014, 22:45

  Bu avea jet arayüzünden kotaya bakma olayı doğru mu?

  sezen 19 Nisan 2014, 09:03

  Avea Jet Belleği Arayüzünden kotaya bakamıyorum. daha doğrusu program tam çalışmıyor. sayfanın yarısı gözüküyor. tamamını göremiyorum. sorun nedir? (sizin resimle anlattığınız kısımlar yani) ne yapabilirim.

  Berke 31 Mayıs 2014, 09:08

  Ya ben o mesaj bölümüne giriyorum ama mesaj bölümü bozuk. Donuyo ve hiçbirşeye basamıyorum. Dolayısıyla kotamı öğrenemiyorum. Bu ay aşmadığıma eminim. Ancak kotayı aşmış gibi internete giremiyorum. Geçen ayda aynı şeyler oldu. Sırf bu yüzden kapattırcam. Çünkü bir çok kişi aynı konuylailgili aramış yetkilileri ancak hiçbir şey değişmemiş. Daha iyi bir hizmet beklerdim…

  Selcen trpanc 10 Aralık 2015, 20:38

  Merhaba benim bilgisayarim servise gitti aveajete bilgisayarsiz nasil giris yapabilirim yada ek gb almak istersem nasil yapabilirim

  Lordiz 02 Mart 2016, 15:26

  @Selcen trpanc; Merhaba. Bilgisayar yoksa usb aveajet uyumlu bir cihaz kullanmanız şart. Tablet yada usb uyumlu modem olabilir. İnterneti hotspot ile diğer cihazlara yayarsınız.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019